problem z avr 255

tom0987

New member
problemik polega na tym iż w moim avr 255 chodził głośno wiatraczek , avr wysłany do serwisu w katowicach . Po 2 tygodniach czekania na amplituner wiatraczek chodzi tak samo głośno jak wcześniej dodatkowo wgrali mi nowy soft 0.97.2.2 i wymienili mi jakiś moduł "mute" i tu zaczyna sie problem , wcześniej mój avr ładnie grał basowo , po zmianie softu bardzo mało basu i gra dużo ciszej niż przed zmianą , czy spotkaliście się z czymś takim , co w takiej sytuacji zrobić , czy jest w polsce inny serwis niż ten w katowicach?
 

tom0987

New member
avr

no niestety jeszcze nie rozmawiałem , w tym tygodniu będe dzwonił . co do amplitunera to przed wizytą w serwisie grał baasowa, a po wizycie gra karrtonowym słabym bassem , wczesniej mi trzęsło pokojem a teraz to ledwie puka , taka zmiana po wgraniu softu , wymianie modułu MUTE i wyregulowaniu prądu spoczynkowego , a usterka ktorą zglaszałem (głośny wiatrak )nadal jest głośny ?

ciekawe co mi powiedzą bo jestem bardzo rozczarowany
 

tom0987

New member
więc dzwoniłem do serwisu , oczywiście gadka że robią wszystkie zalecenia przaz harmana, nowy soft itd. powiedzieli że wiatraczków nie wymieniają,jesli chodzi o bas to przyzwyczaiłem się do pewnego brzmienia ampltunera , a po wizycie w serwisie może się on troszkę różnić (słowa pana z serwisu),dobre sobie bo jak byłem u nich osobiście i pytałem się czy zmiana softu poprawi jakość basu to pan z tego serwisu dokładnie powiedział że nie ma takiej możliwości. Oczywiście mogą mi wrócić do starego softu 94...... ale jest to nie zalecane , po ciężkiej rozmowie i głupim tłumaczeniu że jak wrócę do starego softu to żebym im znów nie zawracał głowy że coś mi znów nie pasuje, ustaliliśmy że podwiozę im avr 255 bo z wysłaniem na ich koszt to już maja problem ( a mieszkam 60 km od katowic )

Tak wiec na dzien dzisiejszy w moim ampl jest słaby bas, głośno chodzący wiatrak, urywanie na początku utworu np.mp3 trzech pierwszych sekund utworu, a dodatkowo odkryłem iż jak mam w ampli włączoną fonkcję aby ampli przez hdmi przesyłał dźwięk do głośników telewizora a telewizor podpięty kablem optycznym do amplitunera jest jedno wielkie bardzo głośne buczenie w głośnikach.

po świętach zawiązę go do serwisu w Katowicach ciekawe jak podejdą do sprawy
 

tom0987

New member
możliwe że nie wymieniają , nie zmienia to jednak faktu iż wiatraczek po wizycie nadal chodzi głośno w porównaniu do innych amplitunerów avr 255 gdzie jest cicho
 

sekret

New member
Ja bym wysłał jeszcze raz do serwisu, z pismem, że wiatka chiodzi za głośno i ż epoprzednia naprawa nic nie dała + info, że dźwiek jest zły (problemy z basem).

Na forum nikt Ci chyba z tym nie pomoże.

Pozdro
Sekret
 

lordv4

New member
Żeby sprawdzić jaki masz soft należy przy włączonym amplitunerze wcisnąć na pilocie AVR oraz 1-2-3-0-OK.Na wyswietlaczu pokaże się jaką masz wersje softu.Gdyby to nie zadziałało to spróbuj AVR-1-2-3-4-OK .Ja mam model HK AVR260,u mnie działa pierwsza opcja.
 

tom0987

New member
witam ampli wrócił z serwisu , co do wiatraczka ponoć wymieniony ,chodzi ciszej , jeśli chodzi o bas przyczyna leżała w regulacji pradu spoczynkowego
 
Do góry