problem z avr 255 i ps3

tom0987

New member
witam

wiec problem tkwi w tym iż ps3 podpiete przez hdmi do apli avr 255 ten do lcd ,przy puszczeniu filmu dvd czy blu ray (ps3 ustawione na bestreem)na avr 255pokazuje sie ze jest dekodowany w dolby digital lecz w ustawieniach ampltunera surround modes mam tylko trzy możliwosci ustawienia ,auto select ,virtual surroundo oraz stereo 2ch, niema opcji movie ,music i game, tak samo jest w przypadku włączenia gier na ps3 tylko te 3 opcje sa dostepne

wiecie może dlaczego tak jest ,moze to wina starego softu w avr 255

pozdrawiam i czekam na odpowiedź
 

mirasor

New member
zaktualizuj soft (96.1.1 lub 97.2.2) przy starszych wersjach był gdzieś na forum poruszany problem z PS3.
 

laush

Member
odp

witam
posiadam hk 255 i ps3
nie jestem specjalista ale wydaje mi sie ze tryby surr o ktorych piszesz sa to jakby "emulatory" surr jezeli na wjsciu jest dzwiek stereo. jezeli dzwiek dochodzi w dts/dd i wyzej to kazdy kanal ma osobna sciezke dzwiekowa i nie ma sensu stosowac ww trybow. stereo chyba zostalo po to ze ktos moze miec podlaczone do avr tylko 2.0/2.1 i avr mu przerobi dzwiek na tan tryb
pzdr
p.s. ktos moglby potwierdzic/zaprzeczyc tym teoriom oraz odpowiedziec dlaczego nie mozna zastosowac trybow surr jezeli ze zrodla dochodzi dzwiek 2.0 na wejsciu hdmi probkowany 96/172kHz
 

tom0987

New member
nie chodzi mi o dźwięk stereo tylko dolby digital np 5.1 albo dts powinny sie pojawić te tryby , możliwe że jest to problem z softem niebawem udaję sie do serwisu z bardzo głośnym wiatraczkiem wiec przy okazji zaktualizuję soft, może pomorze :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak z PS3 wychodzi dolby digital to w amplitunerze nie zmienisz kodeka na dts, tylko właśnie dolby digital. Jak z PS3 wyjdzie dts to w ampli będzie dts itd...
 

tom0987

New member
oczywiście zgadzam się z tobą blackninja, nie o to mi chodzi ,dts to dts dolbydigital to dolbydigital tylko o tryby w hk surround modes, które są nie dostepne przy puszczeniu filmu w dts czy dolbydigital ,posiadam w nim stary soft z 2008 roku choć kupiłem go u ciebie pod koniec 2009roku idzie do serwisu , moze nowy soft to jest to :)
 

tom0987

New member
więc przy oglądaniu filmów blu ray mam tylko opcję auto i virtual , chyba raczej nie , mam nadzieję że nie hheh
 

laush

Member
nadzieje zawsze warto miec, ale w tym przypadku wszystko jest opisane w man dot sekcji surr - nie ma nadziei ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie jestem specjalista ale wydaje mi sie ze tryby surr o ktorych piszesz sa to jakby "emulatory" surr jezeli na wjsciu jest dzwiek stereo. jezeli dzwiek dochodzi w dts/dd i wyzej to kazdy kanal ma osobna sciezke dzwiekowa i nie ma sensu stosowac ww trybow. stereo chyba zostalo po to ze ktos moze miec podlaczone do avr tylko 2.0/2.1 i avr mu przerobi dzwiek na tan tryb

calkowita racja ! po co robic "nakladki" sluzace do uprzestrzenniania dzwieku dwukanalowego skoro podany sygnal jest wielokanalowy ?!

tom0987- jesli posiadasz "stara" ps3 (nie slim) to sygnal podany z bd jezeli ustawiona
jest sciezka dzwiekowa w formacie hd zawsze bedzie rozkodowany do wielokanalowego
pcm- ps3 nie wysyla bitstreamu tych formatow- uzywanie trybow uprzestrzenniania dzwieku tez nie ma najmniejszego sensu w tym przypadku.
uzywanie tych trybow w wyzej wymienionych przypadkach jest poprostu degradacja sciezki dzwiekowej.
 

tom0987

New member
oczywiście że jest bardzo ładnie opisane ,posiadam wersję slim
ps3 można ustawić czy odtwarzać dźwięk Dolby i DTS w formacie orginalnym (bitstrem) czy przekonwertowanym na Linear PCM.
kodeki które ps3 obsługuje to: LPCM 7.1ch, Dolby Digital , D D plus, Dolby
TrueHD, DTS, DTS-HD, AAC

gdy sygnał dociera do avr 255 pojawia sie napis np. dolby digital 5.1 albo dts , lecz w surround modes są ustawienia czy ampli ma ustawić dźwięk auto select , virtual ,stereo music , move ,oraz game, oczywiście każdy z tych trybów ma swoje podtryby np logic 7 , , niestety problem tkwi w tym iż np po podłączeniu ps3 do HK nie idzie wybrać trybów game music, move , oczywiście te tryby są tylko gdy slucham np.mp3
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
powtorze- te tryby sluza do uprzestrzenniania dzwieku dwukanalowego .
dd 5.1, dts, itd. to formaty wielokanalowe wiec uzycie tych trybow nie ma najmniejszego sensu ! jedynie co wchodzi w rachube to w przypadku systemu 7.1 wlaczenie "logic 7"
 

tom0987

New member
w instrukcji avr 255 pisze troszkę inaczej cytuje:

Domyślnym trybem surround w twoim avr 255 jest nasz Logic 7. Pod przyciskiem Surround Modes pogrupowaliśmy tryby dźwięku zgodnie z ich najczęstszym wykorzystaniem, a zatem zaczynając od końca:
Video Games- gry video, kiedy np. do AVR podłączasz konsolę do gier
Music -odsłuch muzyki
Move- oglądanie filmów
Stereo-odsłuch bez ingerencji DSP
Virtual Surround -odsłuch na 2 kolumnach
Auto Select-tryb w którym avr sam dobiera tryb odtwarzania w zależności od źródła ,jakie zostaje wybrane.
Co najważniejsze sam możesz zmienić każdą z tych pozycji tak, że potem tylko przełączasz ,np. z Movie na Music



tak jest napisane w instrukcji heh , nic nie jest wspomniane że te tryby sluza do uprzestrzenniania dźwieku dwukanałowego mat74
 

mataman

New member
Bez reklam
Wprost nie jest napisane. Ale każdy kto miał do czynienia z jakimkolwiek amplitunerem wie o tym doskonale. Jeżeli konsola podaje ci DD czy DTS nie mówiąc już o DD trueHD czy DTS MA to nie wlaczysz tych Logic 7 itd. Zadziala to tylko kiedy idzie stereo, czyli np kiedy sluchasz mp3.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przy wlaczonych trybach dsp amplituner za pomoca procesora i sobie tylko znanych algorytmow (i konstruktorom oczywiscie) "rozdziela" podany sygnal na wszystkie kanaly.
jezeli posiadasz zestaw 5.1 a podany sygnal to rowniez 5.1 (dd,dts ,itp.) "obrabianie" go nie ma najmniejszego sensu (to tak jakbys sygnal video z plyty bd puszczal w nizszej rozdzielczosci a nastepnie dokonywal upscalingu). w przypadku posiadania zestawu 7.1 przy podanym sygnale 5.1 "brakuje" oczywiscie tych dwoch kanalow i wtedy zastosowanie np.logic 7 ma swoj sens , procesor w ampli "wyciaga" wtedy te dwa dodatkowe kanaly "back surround" z kanalow "surround".
 

tom0987

New member
możliwe , niebawem będę w serwisie w Katowicach więc się sprawa wyjaśni jak to jest :)

niestety mój 1 ampli heh
 

AgaiRafal

New member
Witam!

Odświeżam wątek, bo również mam pewne wątpliwości dotyczące trybów audio w AVR255, ale nie dotyczą one ps3 tylko odtwarzacza bluray.
W bluray'u ustawiłem wysyłanie audio 'bitstream native' i mam takie coś - puszczam powiedzmy jakiś dvd, jak idzie oryginalna ścieżka audio to avr255 wykrywa DolbyDigital i tak się automatycznie ustawia i jest ok. Ale mam kilka filmów gdzie można włączyć np lektora, i wtedy avr255 pokazuje tryb 2.0 (stereo?) i ustawia Dolby PLII Movie, chociaż w ustawieniach avr255 Setup Source --> Audio Format from Source pisze Dolby Digital, czyli taki format dochodzi z bluray'a.
Podobnie jest z niektórymi kanałami tv z n-ki. Są takie że w setup'e jest info że dochodzi ze źródła DolbyDigital, a ustawia się Dolby PLII Movie, a są takie że działa ok i ampli ustawia się na DD.
Dźwięk typowo stereo wykrywa w ustawieniach jako PCM i wtedy standardowo ustawia Logic 7.
I wszystko to występuje niezależnie czy audio idzie z HDMI czy optyka.
Co może być przyczyną? Czy jest to normalne zachowanie? A może dochodzący sygnał DD jest niepełny/nieprawidłowy i tak się robi?
 

Prokop

New member
Bez reklam
Wszystko masz ok. Jeśli ustawisz w tryb auto to np dla DD ale dwukanałowego amplituner przełączy na Dolby PLII Move dla stereo PCM na LOGIC 7 itp. itd. Tak sobie wymyślili to inżynierowie z Harmana (dla mnie te ustawienia są bezsensowne, a co gorsza niemożliwe do edycji). Z tego co pamiętam opisane jest to w instrukcji.
 

pkomp

New member
nie da sie ustawic DIRECT? czyli że ma grać dokładnie tak jak jest na płycie?

ps.dlatego olewam polskie wydania z lektorem - polacy wybitnie spierdzielą każdą ścieżke dźwiekową do filmu - DD 2.0 bo lektor - żałosne
 
Do góry