Problem z automatycznym przełączaniem Fidelio E5

plechu

New member
Witam.

Problem polega na tym, że po podłączeniu Fidelio za pomocą HDMI do TV cały czas miga biały LED, i nie ma głosu.

Rok temu jak je po raz pierwszy podłączyłem takiego problemu nie było. Z wyjścia głośnika HDMI ARC szedł kabel do TV do HDMI + dwa urządzenia PS4 oraz BluRay były bezpośrednio wpięte do TV za pomocą HDMI oczywiście. W momencie przełączania wejścia sygnału Fidelio też automatycznie się przełączał na inne urządzenia.

W tej chwili po zmianie TV ( Sony 75XE85 ) wpinam HDMI w wejście TV ( HDMI ARC ) i dupa zbita. PS4 + Blu Ray są wpięte do TV, ale aktywny pozostaje tylko głosnik TV.
Natomiast w momencie kiedy wpinam HDMI od PS4 i BD do dwóch wyjść w głośniku FIDELIO - problem znika i dźwięk jest i wszystko się automatycznie przełącza tylko z głośnika wisi mi pełno kabli czego bym wolał uniknąć tym bardziej, że w poprzednim TV takiego problemu nie bylo.

Proszę o poradę czy to kwestia jakiegoś prawidłowego ustawienia TV czy głośników ?
 

plechu

New member
Witam. Ponawiam temat, czy ktoś miał taki problem z innymi głośnikami np ? Może ktoś się orientuje, czy coś gdzieś jest "ukryte" w ustawieniach TV?
Kiki , dzwoniłem do kolegi ale nie wiedział gdzie tego szukać.
 

twkwas

New member
Fidelio E5 - problem z dzwiekiem.

Witam
Podobna sytuacja u mnie:

Mam połączone Fidelio E5 z TV Philips 55PUS7303.
Wcześniej byl to TV Philips jakiejś starszej serii bodajże 42PFL7655 i nie było problemów.
Z połączeniem nowego tv z Fidelio od razu zonk.

W Fidelio mam kabel podpiety do HDMI-arc a w TV tak samo.

Przy starym TV Fidelio się włączało automatycznie a w nowym nie.
Jak z pilota włączę Fidelio to miga kontrolka na biało i nic się nie dzieje.
Jak kilka razy włączę i wyłączę Fidelio to w końcu się połączy ale czasami wydobywa się brzęczenie ...
Podobna sytuacja jak podłącze oba urządzenia toslinkiem...
Próbowałem różnych kabli HDMI i bez zmian.

Ktoś wie co to może być?
Uszkodzone Fidelio? Dziwne bo czasem działa.
Wina kabla HDMI?- nie sądzę bo próbowałem z 4 różne na których inne urządzenia działają.
Coś nie tak z TV?

Na ten moment do Fidelio jest tylko tv podłączony.

Tomek
 

smile666

New member
Witam,

Odświeżę ten temat żeby nie zakładać nowego. Mam podobny problem co koledzy wyżej. U mnie wygląda to następująco:

- Fidelio podłączone do telewizora Philips 6561 po kablu HDMI ARC
- Dekoder Canal plus 4k podłączony po HDMI do telewizora.

I wszystko działało ok, Fidelio się automatycznie włączało, przełączało miedzy sygnałami aż z dnia na dzień przestało działać... nie włącza się razem z TV, a jak włączę go z pilota to nie wyszukuje źródła tylko cały czas miga. Pomaga odłączenie kabla od dekodera i wtedy łączy się z TV i jak podłączę dekoder z powrotem to wszystko działa jak należy, aż do ponownego wył/wł...

Jakieś rozwiązania tej sytuacji?
 

smile666

New member
Przywracałem ustawienia fabryczne w głośnikach (w trybie optical przytrzymanie reset na pilocie) i to nie pomagalo. Chyba że piszesz i jakimś innym resecie ktorego nie wiem jak zrobić?
 
Do góry