Problem z ARC

Grudazone

New member
Witajcie!

Mam problem z amplitunerem Denon 2113. Dotychczas miałem dekoder i Xboxa podłączonego po HDMI (1.4) i to wszystko leciało do TV również przez HDMI. Dodam że sygnał po arc przechodził do amplitunera gdy odtwarzałem coś bezpośrednio z tv.
Wymieniłem TV ale podłączyłem dekoder i Xboxa bezpośrednio do TV (HDMI 2.0), a amplituner przez HDMI out do wejścia HDMI ARC w Tv. Skonfigurowałem wszystko i działało, dźwięk leciał przez amplituner. Wieczorem oglądałem do późna i amplituner wyłączył się (myślałem że przez funkcję bezczynności). Rano włączyłem tv i brak dźwięku. Działa tylko głośnik TV. Zamieniłem kable HDMI i nic. Podłączyłem na próbę Xboxa przez amplituner i odtwarza dźwięk. Zresetowalem ustawienia w telewizorze i nic.Podlaczylem na próbę stary Tv i też nic.
Macie jakiś pomysł?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Denon ma dwa wyjścia na TV- jedno jest z ARC gdzie przechodzacy sygnał video prechodzi przez skaler ,drugie passtrough (np. dla 4K DV jęsli ampli to obsługuje).Przede wszystkim sprawdż w ustawieniach HDMI czy masz aktywowane obydwa dla sygnału video , bo paradoksalnie jeżeli aktywujesz tylko jedno to drugie nie przyjmuje równiez dzwięku- sam z tym ostatnio walczyłem.;-)
 

Grudazone

New member
Wszystko sprawdziłem 3 razy. Tv nie włącza ampli, więc jest jakiś problem w komunikacji. Masz może pomysł jak zresetować ustawienia w denonie, może coś przypadkiem poprzestawialem?
Oczywiście mogę wszystko dalej puszczać przez amplituner ale jest już trochę stary i ogarnia max HDMI 1.4, a to oznacza 4K w max 30 klatkach, co na Xboxie jest słabiutkie.
Druga opcja to połączyć ampli z tv optykiem, ale wolałbym tego uniknąć
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
(z pamieci) ustawienia hdmi , przełaczanie żródeł-żródło+zasilanie, włącz TV na tak ,sterowanie cec na tak.
 

Grudazone

New member
Tv tak samo
 

Attachments

  • IMG_20211130_124515.jpg
    IMG_20211130_124515.jpg
    433,9 KB · Wyś: 22

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sprecyzujmy: dzwięk z TV idzie przez ARC ale nie z podłączonego do niego zewnętrznego urzadzenia ?
 

Grudazone

New member
Wogole nie idzie przez arc. Ale amplituner odtwarza dźwięk jeśli podłączysz urządzenie bezpośrednio do amplitunera wejściem HDMI.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ok- czyli nie działa ARC a więc i sterowanie amplitunerem przez TV.
Mozesz pokazać menu wejść i audio (mam nowszy model więc i menu jest inne).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ps. Zakładam ,że własciwie przełaczasz żródła ?- w trybie ARC menu amplitunera nie bedzie się wyswietlać na TV.
 

Grudazone

New member
To jest strona z Input assign.
W części audio nie ma nic o HDMI, tylko w sekcji video to co wysłałem wcześniej
 

Attachments

  • IMG_20211130_180649.jpg
    IMG_20211130_180649.jpg
    449,7 KB · Wyś: 20

Grudazone

New member
Czyli w tej niebieskiej ramce z drugiego zdjęcia? Nie da się tam nic ustawić. Nie pamiętam czy wcześniej było inaczej ale sam nic tam nie ruszałem. Gniazdo HDMI out daje sygnał, możliwe żeby sama funkcja Arc padła?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli (po sprawdzeniu) ARC jest właczone , to po włączeniu w TV HDMI 2 lub HDMI 4 i włączeniu w amplitunerze żódła "tv audio" powinien iść sygnał na ampli.Oczywiście pod warunkiem ,że również w TV masz włączone wypuszczenie sygnału na zewnętrzny odbiornik.
 

Grudazone

New member
Tak jak piszecie wszystko jest włączone. Sterowanie po HDMI w amplitunerze, sterowanie Bravia sync w tv i wyjście audio na system audio(druga opcja to głośnik TV) i nie działa, stąd moje pytanie.
Jak mogę zresetować ampli, bo nie mogę znaleźć?
 
Do góry