Problem z ampli Onkyo HT-R667

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam
Mam ten ampli z USA. 3 lata chodził bez problemu, ale dziś właśnie zauważyłem, ze przestał wyświetlać menu na ekranie TV. Do tej pory gdy nie dostawał sygnału z żadnego źródła to wyświetlał się niebieski ekran. Wtedy naciśnięcie przycisku SETUP na pilocie otwierało menu. Teraz jak nie dostaje żadnego sygnał ekran jest czarny i na TV pisze brak sygnału.

Czyma ktoś pomysł co z tym zrobić?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam
Mam ten ampli z USA. 3 lata chodził bez problemu, ale dziś właśnie zauważyłem, ze przestał wyświetlać menu na ekranie TV. Do tej pory gdy nie dostawał sygnału z żadnego źródła to wyświetlał się niebieski ekran. Wtedy naciśnięcie przycisku SETUP na pilocie otwierało menu. Teraz jak nie dostaje żadnego sygnał ekran jest czarny i na TV pisze brak sygnału.

Czyma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Czyli żadnego innego źródła poza podpięciem ampli pod TV nie masz? Tzn. czy jakieś BD/DVD, konsola masz przez HDMI podpięte i obraz puszczony na TV?. U mnie tak wystepuje jak nie wybiorę odpowiedniego wejścia HDMI na pilocie od TV. Ja mam HDMI 1 pod który mam podpięty dekoder N i HDMI 2 pod który jest amplituner. W innym wypadku, bym sprawdził najpierw sam kabel HDMI.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam. Kable sa nowe. Ten z ampli do tv jest oryginalny Sony.
Do ampli jest podpiete
Ps3 pod hdmi1
Dvd pod hdmi 2
Dekoder n ki pod hdmi 3
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam. Kable sa nowe. Ten z ampli do tv jest oryginalny Sony.
Do ampli jest podpiete
Ps3 pod hdmi1
Dvd pod hdmi 2
Dekoder n ki pod hdmi 3

Może to być głupota, typu nie wybranie odpowiedniego źródła. Nowe kable nic nie znaczą, przy tanich konstrukcjach różnie może być. Jak masz sprawdzony kabel to podłącz i zobacz na nim. Teoretycznie z tego co piszesz wszystko powinno być ok. Osobiście dekoder mam podłączony HDMI bezpośrednio pod TV, a optykiem pod ampli. Zauważyłem że nawet włączanie każdego ze źródeł też ma znaczenie, bo czasami jak włączę najpierw DVD a później ampli to jakby nie łapało sygnału i muszę jeszcze raz wyłaczyć ampli i właczyć żeby było ok. Możliwe że wina samego amplitunera, ale na początek warto sprawdzić samo podłączenie i ustawienia. Ale jak piszesz że 3 lata było ok. przy takim samym podłączeniu, to stawiam na jakąś wadę w ampli.
 
Do góry