Problem z akustyką - prośba o pomoc.

maxi3king

New member
Witam, od kilku miesięcy użytkuje zestaw Klipsch f1 set i Denon x2000. Byłem dość zadowolony z dźwięku, szczególnie w kinie. Teraz z ciekawości przeniosłem sprzęt do pokoju obok i przeżyłem szok, teraz brzmi to 2 razy lepiej, w stereo i w kinie (basik fajniejszy, ale był i tak niezły, przede wszystkim lepsza stereofonia i nie zlewają się dźwięki jak poprzednio, ogólnie bez porównania wszystko gra lepiej). Gęba mi się cieszy jak odpalam przesłuchane już kawałki co się wcześniej nie zdarzało i wmawiałem sobie, że po prostu zestaw jest dość słaby. Drugi pokój jest bardziej prostokątny, ma wykładzinę, sporo książek.

Jednak wolałbym aby zestaw wrócił w poprzednie miejsce (bo odmalowane, nowe panele, fotel itp). Zagracony jest dość dobrze, rozstawienie według ogólnych prawideł, ale są panele (a w pokoju obok wykładzina) i jest chyba lekki pogłos (i przez to różnica 2 klas w dźwięku). Co zrobić w takiej sytuacji jeśli mają zostać panele i nie położe nic na nie. W pokoju już nie mam za bardzo co wstawić. Pokój jest wysoki ponad 3 metry, a meble niższe i tak od połowy ściany w górę nic prócz małej szafy nie ma... Czy te słynne panele/maty akustyczne załatwią sprawę za wykładzinę czy jednak na podłodze obowiązkowo coś się musi znaleźć? Są różne opinie czy warto w jakieś jajkowniki inwestować. Podrzucam odpicowany w Paintcie rozkład pokoju:) Może coś poradzicie co do przestawienia czegoś, zamontowania gdzie itp.

4WzQlK.jpg
 

fazer58

Member
Bez reklam
Moje zdanie jest takie,że nie będziesz zadowolony,gdy wszystko wróci na stare miejsce. Lepiej pokombinuj,co zrobić,aby sprzęt został w pokoju z wykładziną. Tam Ci wszystko grało wzorowo,a teraz będziesz ustawiał,przesuwał,wygłuszał...a i tak będziesz miał w głowie "tamten" dźwięk,który tak Ci pasuje.
 
Do góry