Problem z aktualizacją Yamaha RX V671

Speedlatin

New member
Witam czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć ile może trwać weryfikacja przy próbie aktualizacji oprogramowania tego amplitunera przez internet? Wszedłem przez advanced setup w opcje aktualizacji wybrałem network i kliknąłem info. Amplituner wyłączył się i włączył ponownie wyświetlając komunikat network update po czym komunikat Verifying... I tak stoi już od godziny. Nic nie ruszałem żeby nie nie nabalaganic ale powoli staje się to irytujące. Nic się nie dzieje na wyświetlaczu. Amplituner podłączony kablem do internetu net działa bo przed aktualizacją odtwarzałem radio internetowe. Ktoś miał taką sytuację? Czy to normalne i trzeba te wieki czekać?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

gislantychy

New member
Witaj.
Ja akurat mam model rx-v 779 i jak robiłem aktualizację przez neta (łaczę ok 15 Mbit/s) to wszystko trwało może ok 10 minut.
Raz miałem długo Verifying (w sumie miałem 3 aktualizację) i wyłączyłem - po włączeniu było ok. Ale fakt - zaryzykowałem. Nie, żebym proponował takie rozwiązanie.
 

Speedlatin

New member
Ok wyłączyłem nic się nie stało :) uff
Po naciśnięciu (on screen) wyświetliło komunikat o nowej aktualizacji kliknąłem żeby aktualizował znów mam napis Verifying poczekam że 20min i jak nie ruszy to wtedy ogarnę to z Pendrive'a.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Speedlatin

New member
Dobra zaktualizowałem do 1.80 przez USB hmm teraz nie działa radio i nie znajduje amplitunera aplikacja na androida

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

popej

New member
zaktualizowałem do 1.80 przez USB hmm teraz nie działa radio i nie znajduje amplitunera aplikacja na androida
Wyłącz amplituner, wyciągnij wtyczkę z kontaktu, poczekaj chwilę, włącz wszystko i sprawdź, czy się poprawiło.
Wydaje mi się, że po aktualizacji warto zrobić taki reset, żeby usunąć stare śmieci z pamięci urządzenia.
 

Speedlatin

New member
Zrobiłem to. Mimo wszystko dalej nie działa radio przez neta. Telefon też nie widzi sprzętu. Dodaje ręcznie ip amplitunera w aplikacji i też to nic nie daje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

popej

New member
A cokolwiek go widzi w sieci? Router, Windows, czy jakiś program na telefon obsługujący DLNA, np. BubbleUPNP?

IP mogło się zmienić, sprawdź w konfiguracji amplitunera, chyba powinna być ta informacja w ustawieniach sieciowych.
 

Speedlatin

New member
Hmm na amplitunerze w informacjach o sieci IP się co chwilę zmienia o numer wyżej. Więc ustawiłem stałe IP na amplitunerze i dodałem je do zarezerwowanych na routerze. Ale to nic nie zmieniło. Wtedy kiedy nie szła aktualizacja jak zrobiłem restart to normalnie działało radio i tak 2 razy aż zrobiłem update przez USB. Hmm spróbuję jutro wrócić do starszej wersji i zobaczę. Ale ta aplikacja mnie irytuje że nie chce zadziałać

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry