Problem z 50VT20

Status
Zamknięty.

Justo

New member
Mój problem polega na tym że cały czas na ekranie mam "obramowanie ekranu" które mnie bardzo irytuje. Ekran ma 50" a wlaściwy obraz ma chyba 46", aby zobrazowac sytuacje zalączam plik w którym widać jak to wygląda... czy mam zareklamować tą sztukę bo TV mam od około miesiąca i używany jest około 4-5h dziennie (od nowości tak nie miał) żadnych stałych obrazów nic nie przestawiane. Poradźcie drodzy użytkownicy co mam dalej zrobić? Pozdrawiam.

http://fotohub.pl/view/a5adb8144de3827e9b90098e17a8dd68
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na tym zdjęciu to kiepsko ten problem widać. A wcześniej było OK"? Czy nie jest to problem z jakimś ustawieniem obrazu, sprawdzałeś?
 

Justo

New member
Już zmieniłem linka...teraz widać co i jak. Wcześniej było ok a teraz i po hdmi i po euro wszędzie występuje ta obramówka
 

motobartcompany

New member
Specjalnie włączyłem swojego 50V20 i tak na oko z lewej i prawej strony- 4 mm .Góra i dół -2.5 mm- liczone od obramowania telewizora. Oko mam dobre wiec spokojnie możesz to brać jako pewnik.
Z twojego zdięcia trudno mi cokolwiek wywnioskować. Moja matryca w laptopie ma słaby kontrast i te czernie się zlewają. Ale wydaje mi się, że jest tak samo. Zauważ że obramowanie na styku telewizora bardzo wolno schodzi ku końcowi. To też stwarza wrażenie większych marginesów.

Za to widać doskonale na twojej fotce- tam gdzie idą 2 czarne poziome linie - między A 11 Euros.
Tworzy się po za niebieską ramką kolejna wada plazm czyli . Kurde zapomniałem jak to się nazywa:?. Ale doskonale widać te powidoki idące od czarnych kresek po lewej.

To samo miałem na 4 poprzednich plazmach. Najbardziej widać to jak lecą napisy końcowe filmu. to na jasnym tle tworzy się smuga po obu stronach. Idzie od lewej do prawej strony.

Może ktoś napisać jak ten efekt się nazywa? o ile coś zrozumieliście..

pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,jak lecą koncowe napisy to ja wychodze z kina,a w domu zmieniam kanał,wady,mniejsze,wieksze sa w kazdym TV i jeszcze dlugo beda.Zadzwon kol.Justo do serwisu moze cos doradza?pozdr.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Oprócz zdjęcia całego ekranu podaj na jakim sygnale /jakie źródło i czy wstępnie sygnał jest skalowany/, oraz podaj też jakie nastawy odnośnie skalowania są ustawione w TV.
 

don111

Banned
kwestia ustawień albo samego tunera, w tv ustaw sobie w opcjach powierzchnię ekranu na włączoną
jak nie pomoże to podłącz inny tuner i sprawdź efekt
 

Antałek

New member
Moim zdaniem wina leży nie po stronie telewizora ale po stronie dekodera.
Możesz sprawdzić telewizor jak podasz sygnał z innego źródła, np. DVD.

Miałem tak samo, gdy w moim dekoderze (z kablówki) były ustawienia mające nieprawidłowy format obrazu, bo ustawienia te dostosowane były do potrzeb telewizora CRT. Wtedy na poprzednim telewizorze było OK.

Nowy telewizor ma inny format obrazu i kłopot.

Obecnie musisz koniecznie przestawić dwie pozycje w dekoderze.

Po pierwsze to ustaw format obrazu w dekoderze w tryb HD lub w tryb 1920x1080 w zależności jakie masz możliwości do ustawienia (możę być i tak i tak).
Ponadto, najważniejsze to ustawienie formatu obrazu w dekoderze na tryb panoramiczny czyli na 16:9 (nie wybieraj innych opcji).

A w telewizorze wszystko jedno czy ustawisz obraz na Auto czy na 16:9 to i tak powinien zniknąć ten pas, co najwyżej będzie obraz skalowany.


I trzecia sprawa, w telewizorze obowiązkowo ostaw funkcję obrazową >Overscan< na ON (czyli włącz overscan). Overscan wycina ramkę obwodnicową, bo niektórzy nadawcy dziwnie nadają obraz.

Musi zadziałać.
 

motobartcompany

New member
Ja bym sprawdził tak:

Na kartę pamięci nagrywasz kilka obrazów kolorowych zrobionych w windowsowskim paint. Nagrywasz to na kartę pamięci i wkładasz do telewizora.
Ja tak robiłem w swoim tv jak sprawdzałem matryce pod kontem martwych pikseli.

Antałek

Jeżeli gość sprawdza na rożnych formatach obrazu, a wada obrazu cały czas jest w tym samym miejscu to zdecydowanie winny jest telewizor.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry