Problem z 3D Tv sasmung model UE55D6000

aro600

New member
Witam to mój pierwszy post na forum przepraszam jeśli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie jeśli tak. do rzeczy mam problem z moim tv z własnej głupoty przez duże G!!! Otóż zaktualizowałem sobie oprogramowanie i wszystko miało być super ale powstały problemy z zaimportowaniem listy kanałów więc wpadłem na genialny pomysł przywrócenia ustawień fabrycznych w menu serwisowym. i wszystko było ok do dziś kiedy to chciałem sobie pooglądać film w 3d i ku mojemu zdziwieniu jakość filmu jest "rozmyta" w okularach jest tak jakbym patrzył na tv bez. Obawiam się że mogłem niezdarnie zmienić typ matryce w MS i teraz moje pytanie co dalej.....??? jak sprawdzić jaki ma być wybrany typ prawidłowy ?? Bałem się sprawdzać po kolei typy. Myślę że nie pierwszy wykazałem się taka głupotą ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu?? Może ktoś pomoże z góry dziękuję.
 

aro600

New member
Witam zorientowałem się po tym że filmy w 3d odpalały się ale obraz przypominał kontury i burze kolorów... mieszaninę kolorów pomyślałem że wejdę w ms i zrobię reset i wtedy zauważyłem że mam ustawioną matryce na tv 46cali. Zmieniłem na najbliższy w menu 55 i filmy chodzą "normalnie" tylko jakość jest gorsza.. wygląda tak jakbym nie miał okularów obraz jest jakby podwójny naniesiony na siebie.

ten który ustawiłem to 55P1UF6E
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Dokładnie tak jak piszesz... Twoja burza kolorów niewłaściwie dobrana matryca...
Problem u Ciebie polegać może na tym że wraz z parametrem "type" zmieniłeś zmienia się "sw model" bo niby masz ustawione dobrze choć sprawdź czy możesz wybrać inną 2litere :D :D 55P1UF6E
 

aro600

New member
Model mam w tej chwili ED6000

A matryce z 55 mogę wybrać takie:
55A2UF7E
55A2UF8E
55A1UF0E
55L1UF0E
55P1UF0E
55A1UF6E
55A1UF3E
55A1UF7E
55A1UF4E
55P1UF6E
55P1UF3E
55L1UF6E
55L1UF3E


I CO TERAZ PRÓBOWAĆ PO KOLEJ AŻ TRAFIE NA DOBRĄ??
 

aro600

New member
Spróbuje dopiero wieczorem z domu

Wiem że ta pierwsza litera oznacza producenta matrycy L, P lub A czy jeżeli zmieniona była matryca mogło się coś więcej "popierniczyć"? Może jest sposób żeby po numerze seryjnym ustalić jaki dokładnie jest typ matrycy w środku albo coś??
 

tdx

New member
Bez reklam
po kolei zostały Ci jeszcze one wszystkie pasuja rożnią się producentem matryc i revi

55L1UF0E
55P1UF0E
55A1UF6E
55A1UF3E
55A1UF7E
55A1UF4E
55P1UF6E
55P1UF3E
55L1UF6E
55L1UF3E
 

aro600

New member
Witam poszedł mi 55A1UF3E i wszystko wróciło do normy dzięki wielkie za pomoc 1 z tego zaleta nauczka na przyszłość koniec zabawy w MS zwłaszcza że planuje zmianę tego tv i pewnie zdecyduje się na samsunga seria 8000. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
 
Do góry