Problem wyciszanie drzwi,kino domowe JBL

audiosystem1

New member
Witam wszystkich!


Mój problem dotyczy muzyki oraz kina domowego a wraz z nim tonów wysokich,średnich,niskich i winowajcę zestaw złożony z Jbl Studio L w najmocniejszej konfiguracji 5.1 L890,LC2,L830z sub L8400 napędza zestaw amplituner Onkyo 905 w połączeniu z Blue Ray Onkyo 606.W czym problem?................głośność wychodząca na mieszkanie a więc gdy na skali mamy małą głośność w innych pokojach mamy piękny pokaz możliwości kolumn, słychać dosłownie wszystko .

Pokój 28 metrów dobudowany do domu fachowo {przybudówka}.Ściana patrząc od drzwi frontowa ,boczna lewa i prawa wychodzą na zewnątrz budynku więc no problem z głosem gdyż to nie przeszkadza.Problem jest ściana gdzie są drzwi do pokoju,sama ściana ma ok 0,4 metra grubości zbudowana z betoniaków,wygładzona ,dom jest 2 piętrowy.Ściana gdzie są zabudowane drzwi wychodzi na przedpokój więc tu powierzchnia styku wynosi ok 1.4 metra drzwi+rama+część ściany z obu stron po ok 20 cm i 0,5 metra nad drzwiami powierzchni ściany .Reszta ściany jest już odgrodzona murem i wychodzi na schody.Więc tak z tego co zaobserwowałem problemem nie są ściany ale drzwi gdyż są starego typu mają kilkanaście lat czyli rama + drzwi z płyty + połowa drzwi to szklana szyba,do tego dochodzą jeszcze minimalne odstępy w doleganiu drzwi do ramy efekt mamy piękną muzyczkę na całym górnym mieszkaniu a nawet przedostającą się przed następne drzwi z przedpokoju wychodzące na schody i rozprzestrzeniającą się na parter. Przy skali głośności od -70 do +12 Db na amplitunerze dźwięk wydostający się do mieszkania i sąsiednich pokoi jest akceptowalny gdy na skali nie przekraczamy - 38 Db mówię tu o zamkniętych drzwiach a to zdecydowanie nie daje komfortu słuchania a nie wspominając o oglądaniu filmów.Poradźcie rozwiązanie jeśli ktoś zetknął się z tym problemem.Jakie drzwi nie za drogie polecacie które by skutecznie wytłumiły dźwięki wychodzące z pomieszczenia gdyż marnowanie Jbl które nie były tanie nie wchodzi w grę a niestety.Chcę z Ojcem zobaczyć filmy albo posłuchać muzyki ale niestety mama jest wyczulona bardzo na głośność co niestety nie daje komfortu słuchania na odpowiednim poziomie.
2.Drugie rozwiązanie zakupić tanie drzwi albo przerobić te np: wyciągnąć szybę a na jej miejsce wstawić drewnianą płytę.Następnie http://www.paneleakustyczne.pl/pane...e&iProduct=24&sName=Izolacja-akustyczna-HDS10 zastosować tego typu maty na drzwiach i na to cienka płyta z drewna,pomalować na próg uszczelka i będą efekty .
Jeśli komuś udało się wyciszyć drzwi dziękuję za radę.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z tego co zakumkałem to ściana z drzwiami ma 40cm grubości więc pewnie skończy sie na podwójnych drzwiach i to obitych materiałem wytłumiającym, może być wełna rockwool.
 
Do góry