problem w wyświetlaniu obrazu Samsung UE50J6240

my_key

New member
Hej!

Posiłkując się lekturą testów i wpisów na forum, poleciłem siostrze zakup telewizora Samsung UE50J6240 - szukała taniego i dobrze odbierającego w tym przedziale cenowym tv. Sam mam H6400 i jestem zadowolony.

Po zakupie jednak i podłączeniu okazało się, że obraz jest tragiczny - na wszystkich 4-rech trybach obrazu. Praktycznie nie ma przejść tonalnych między barwami - wygląda jakby ludzie mieli pomarańczowe plamy na twarzy. Kolory są obrzydliwie przekłamane, brak ostrości. Nie mówię tu o złym obrazie wynikającym z tego, że nie jest to telewizor najwyższej klasy, ten obraz nie pozwala normalnie oglądać nawet wiadomości. Czegoś takiego nie widziałem nawet na najtańszym hotelowym tv. Mam porównanie z moim H6400 na którym po samodzielnej kalibracji mam bardzo przyzwoity obraz, a po wyjęciu z pudełka miał niezły.

co zrobiłem:

Zresetowałem więc wszystkie ustawienia do fabrycznych. Nic się nie zmieniło. Wprowadziłem ręcznie parametry kalibracyjne z rtings - praktycznie żadnej zmiany na lepsze. Ponownie zresetowałem i próbowałem samemu kalibrować - bez większego wpływu na obraz. Owszem, podświetlenie, jasność, kontrast - ustawiłem jak trzeba. Ale wciąż kolory są fatalne, brak ostrości. Oczywiście upewniłem się, że tryb sport nie jest włączony. Wyłączyłem wszelkie usprawnienia typu motionplus.

I moje pytania:
- czy może jest jeszcze jakiś ukryty tryb wyświetlania, jakiś demonstracyjny, w który mógł ktoś wprowadzić ten tv a ja nie wiem jak to wyłączyć?
- czy jest szansa, że telewizor jest uszkodzony?
- czy ktoś z Was miał podobny problem z tym telewizorem?
- jeżeli to norma, że out-of-the-box te telewizory tak źle odbierają - w jaki sposób to skalibrować? czy muszę jednak odsyłać albo wołać serwis?

dodatkowe info:
niestety nie stać siostry na kalibrację za 400 zł + koszty dojazdu (mieszkamy w Białymstoku)
sygnał na którym testowaliśmy to zarówno sygnał naziemny HD, materiał fullHD z USB, Netflix.

będę wdzięczny za porady!
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Dziwne bo ten model dosyć ładnie odbiera, co prawda ja mam 60" i widziałem też 40" na 50 nie wiem jak to wygląda może jakąś matrycę dziwną tam wstawiali. Moim zdaniem coś jest z tv nie tak, jak masz możliwość to idź do jakiegoś sklepu jak jeszcze maja te modele i zobacz.

Jest tylko tryb hotelowy ale wątpię żebyś go miał włączonego, na dole w meny chyba zakładka system.
 
Do góry