Problem w wyborze kamerki do filmowania modeli latających

filok

New member
Witam serdecznie
jestem modelarzem lotniczym i dotychczas filmowałem moje latanie za pomocą aparatu Canon SX1
jednak efekty nie były zadawalające zwłaszcza w pochmurne dni
zastanawiam się nad kupnem nie drogiej kamerki zamiast tego aparatu
wybór padł na dwie
-PRAKTICA DVC 5.5 HDMI
-Sanyo Xacti TH1
na pewno zaważyła tu cena :)
z tego względu że jestem totalnym laikiem proszę o poradę
naoglądałem się testów na youtube ale nic mi to nie dało chociaż oglądany obraz był zadawalający
liczę na poradę z waszej strony
pozdrawiam
Piotrek
 

filok

New member
Aparatem kręciłem w rodzielczości 640/480/30
może jednak coś doradzicie?
skłaniam się również ku kamerze niekoniecznie Full HD
jedynie co mnie ogranicza to koszty nie chcę wydać więcej niż 1000zł
interesuje mnie tylko żeby jakość nagrania była lepsza niż z aparatu

pozdrawiam
Piotr
 

RaF02

New member
Może małe kamerki SD Sony, JVC, z dobrym zoomem, dobrze by pasowały do tych modeli lotniczych. Jakość obrazu jest prawie porównywalna z tymi prakticami.
 

Marek.x

Member
Czegoś tu nie rozumiem.
Aparat kręci z rozdzielczością 1920 x 1080 a nagrywasz 640x480
żeby zwiększyć jakość wystarczy nagrywać w max rozdziałce.
Rozumiem że kamerą łatwiej się filmuje,zwłaszcza z daleka ale
kamera musi mieć optyczną stabilizację obrazu!!! i to dobrą!
Niestety ten aparat ma stabilizację elektroniczną,co w zbliżeniach
skutkuje drganiami.
Za tą cenę (1000zł) kupowanie kamery jest nieporozumieniem,trzeba by tę sumę potroić żeby mieć satysfakcję
bo jakości się nie uzyska.Na upartego zaproponował bym Panasonic HDC SD60, ale kosztuje 1500,jest też Samsung HMX-H200 kosztuje 1000 ale jego stabilizacja optczna jest do niczego.
W kamerę SD bym się nie pchał bo to format zanikający i w momencie wymiany tv na nowy będzie rozczarowanie jakością
Pozdrawiam.

ps.Nie lepiej zainwestować w dobry statyw?
 
Ostatnia edycja:

filok

New member
Czegoś tu nie rozumiem.
Aparat kręci z rozdzielczością 1920 x 1080 a nagrywasz 640x480
żeby zwiększyć jakość wystarczy nagrywać w max rozdziałce.
Rozumiem że kamerą łatwiej się filmuje,zwłaszcza z daleka ale
kamera musi mieć optyczną stabilizację obrazu!!! i to dobrą!
Niestety ten aparat ma stabilizację elektroniczną,co w zbliżeniach
skutkuje drganiami.
Za tą cenę (1000zł) kupowanie kamery jest nieporozumieniem,trzeba by tę sumę potroić żeby mieć satysfakcję
bo jakości się nie uzyska.Na upartego zaproponował bym Panasonic HDC SD60, ale kosztuje 1500,jest też Samsung HMX-H200 kosztuje 1000 ale jego stabilizacja optczna jest do niczego.
W kamerę SD bym się nie pchał bo to format zanikający i w momencie wymiany tv na nowy będzie rozczarowanie jakością
Pozdrawiam.

Upss przepraszam moja pomyłka heh umknęło mi zero aparat do kręcenia to Canon SX10 a nie 1
zoom optyczny 20X ale filmy tak jak pisałem 640/480
rozumiem że trzeba wydać sporo kasy na dobry sprzęt ale ja nie mam wysokich wymagań poprostu żeby kręcony film był lepszej jakości niż z aparatu
TV mam Panasonic TX L37D25
Kręcone filmy zawsze montuję w Ulead Studio 10 plus
zawsze to jaka pamiątka z latania
 
Ostatnia edycja:

filok

New member
Z kamery SD lepszej jakości nie będziesz miał, musiałbyś doinwestować w kamerę HD z dobrym zoomem i stabilizacją.

a z tych dwóch co wcześniej wymieniłem ?
ewentualnie jakaś uzywka z allegro
może SAMSUNG HMX-H200 ma optyczną stabilizację
ale jakoś nigdy nie miałem zaufania do tej firmy
pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety cudów nie ma, wiem, że łatwo tak powiedzieć, ale tak jak wcześniej napisali przedmówcy jeżeli chcesz mieć filmy w lepszej jakości musiałbyś zainwestować więcej pieniędzy. Dobrym wyborem może być proponowany Panasonic SD60.

Na Twoim filmie widać brak dobrej stabilizacji. Z podanych przez Ciebie kamer w pierwszym poście jakość na pewno będzie lepsza, niż z Twojego aparatu, ale tutaj też cudów się nie spodziewaj...
 

filok

New member
No niestety cudów nie ma, wiem, że łatwo tak powiedzieć, ale tak jak wcześniej napisali przedmówcy jeżeli chcesz mieć filmy w lepszej jakości musiałbyś zainwestować więcej pieniędzy. Dobrym wyborem może być proponowany Panasonic SD60.

Na Twoim filmie widać brak dobrej stabilizacji. Z podanych przez Ciebie kamer w pierwszym poście jakość na pewno będzie lepsza, niż z Twojego aparatu, ale tutaj też cudów się nie spodziewaj...

Oczywiście że nie spodziewam się cudów
interesuje mnie tylko trochę lepsza jakość nagrywanego materiału , zwłaszcza ostrość
uważam zresztą że aparat jest do zdjęć a kamera do filmów dlatego prosiłem Was o pomoc
bo samo czytanie porównań i oglądanie testów na youtube nic mi nie daje

pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałem z podanych przez Ciebie kamer jakość będzie lepsza!
Co do stwierdzenia, że aparat jest tylko do zdjęć....no cóż czasy się zmieniają i technika też.
Ja też tak kiedyś myślałem, ale zmieniłem zdanie. Obecnie można kupić aparaty, które filmują w znakomitej jakości. Inna sprawa to komfort obsługi i umiejętności operatora. Wiele firm wyprodukowało ostatnio dużo dobrych aparatów, które świetnie filmują. ( osobiście miałem odczynienia z Panasoniciem GH1 - jakość filmów HD bardzo dobra - a jest dużo więcej lepszych aparatów...)

Wracając do tematu, Twój aparat kręci stosunkowo słabe filmy - on faktycznie służy do zdjęć....
 

filok

New member
Tak jak napisałem z podanych przez Ciebie kamer jakość będzie lepsza!
Co do stwierdzenia, że aparat jest tylko do zdjęć....no cóż czasy się zmieniają i technika też.
Ja też tak kiedyś myślałem, ale zmieniłem zdanie. Obecnie można kupić aparaty, które filmują w znakomitej jakości. Inna sprawa to komfort obsługi i umiejętności operatora. Wiele firm wyprodukowało ostatnio dużo dobrych aparatów, które świetnie filmują. ( osobiście miałem odczynienia z Panasoniciem GH1 - jakość filmów HD bardzo dobra - a jest dużo więcej lepszych aparatów...)

Wracając do tematu, Twój aparat kręci stosunkowo słabe filmy - on faktycznie służy do zdjęć....

faktycznie kręci słabe filmy przeważnie w ciemnej scenerii
porównując wczesniej przeze mnie kamerki
sanyo ma 30x zoom optyczny Practica tylko 5x
obydwie mają stabilizację cyfrową
Sanyo co zauważyłem na testach na youtube trochę ma gorszy obraz od Practici zwłaszcza w pomieszczeniach
Practica kręci w wyższej rodzielczości ale juz bez stabilizacji
Sanyo miałem w rękach Practici niestety w żadnym sklepie nie widziałem i nie wiem jak wizualnie wygląda i jakie sprawia wrażenie
podsumowując co wybrać :)
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z całą pewnością aparatem można kręcić imprezę u cioci na imieninach a nie np. Dalekie plany jakie potrzeby w tytule wątku.
 

filok

New member

fiacior

New member
Ja tylko zasugerowałem, że jak Sanyo to lepszy będzie ten model i jest on dużo lepszy od Practiki, tylko mówię że te kamery mają słabą stabilizację obrazu ale kosztują odpowiednio. Pozdr.
 

filok

New member
Ja tylko zasugerowałem, że jak Sanyo to lepszy będzie ten model i jest on dużo lepszy od Practiki, tylko mówię że te kamery mają słabą stabilizację obrazu ale kosztują odpowiednio. Pozdr.

Rozumie
Czasami na allegro można spotkać w dobrej cenie SAMSUNG HMX-H200 z optyczną stabilizacją
ale tak jak wcześniej pisałem nie mam zaufania do tej firmy ale to tylko moje uprzedzenie :)
co myslicie o tej kamerce??
ewentualnie Sony DCR SX 33 bodajze ale to juz nie HD
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sony DCR SX 33 - odpuść sobie tą kamerę. Montowałem ostatnio film dla kolegi nagrany tą kamerą i powiem zdecydowanie nie. Kamera ma niby duży bitrate jak na SD, ale słaby przetwornik i jakość nie najwyższych lotów.
To już lepiej zainteresuj się tym samsungiem. Zdecydowanie lepszy wybór!
http://www.electro.pl/produkt-_-231096,1.html
 
Ostatnia edycja:

filok

New member
Sony DCR SX 33 - odpuść sobie tą kamerę. Montowałem ostatnio film dla kolegi nagrany tą kamerą i powiem zdecydowanie nie. Kamera ma niby duży bitrate jak na SD, ale słaby przetwornik i jakość nie najwyższych lotów.
To już lepiej zainteresuj się tym samsungiem. Zdecydowanie lepszy wybór!
ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket - Kamera SAMSUNG HMX-H200 Czarny (NAJNIŻSZY KOSZT WYSYŁKI) - WYSYŁKA 24h
a porównanie tego Samsunga z tą Sanyo i Practicą
wiem że jestem namolny ale muszę na coś się zdecydować wkońcu :)
 
Do góry