Problem w ustawieniu połączenia pc - ampli

chickenowa

New member
Witam,
Mam problem w ustawieniu powyższej konfiguracji ale może zacznę od początku.
Ampli yamaha 473.
Do yamahy poprzez kable hdmi podlaczone są : xbox i tv na arc(wyjscie) . Teraz chce polaczyc również pc żeby moc z niego słuchać muzyki : grafa tp geforce 210 (ma wbudowany procesor audio) . Udało mi się sklonowac obraz i mój pulpit był na tv, jednak problem jest gdy chce przelaczyc obraz na monitor i wyłączyć tv - jak tylko wylacze tv to na monitorze przeskalowuje mi się obraz i przestaje być aktywny :-/ nie wiem jak mam sobie z tym poradzic. Co pozmieniac? Próbowałam też z rozszerzaniem pulpitu itp niestety efekt jest taki sam.

Chciałabym moc pracowac na pc (monitor) a muzykę słuchać z ampli podlaczonego z grafy przez hdmi. Od czasu do czasu mogłabym przelaczyc też obraz na tv i ogladac filmy..

Jakieś wskazowki jak to zrobić?
 

pangoral

New member
panel sterownia->sprzęt i dźwięk -> zarządzaj urządzeniami audio i przełączasz sobie na HDMI Output lub coś w tym stylu

(windows 7)
 

chickenowa

New member
Monitor mam 1280 x*
Kabel cyfrowy tzn? Coaxial? Mam zintegrowana kartę dźwiękowa i w ramach oszczędności chciałam polaczyc z nią pc żeby cieszyć się dobrą jakoscia muzyki bez kupowania karty dźwiękowej.
Narazie słucham z ipoda bo jakość z pc mnie załamuje
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Wymień monitor na taki 1920x1080, wtedy ustawisz klonowanie na stałe i wtedy chyba nie bedzie sie wyłączało.

W zintegrowanej karcie na pewno masz wyjśćia cyfrowe (coaxial, oprical), najprościej by było je wykorzystać...
 
Do góry