Problem PS3 + LCD 30"

Vonorlik

New member
Witam wszystkich,

Mój problem polega na tym że mam brak obrazu po podlaczeniu PS3 do Monitora LCD 30" Kablem HDMI/DVI-D.. (Max res monitora to 2560x1600 Monitor to HP LP3065)

Monitor zachowuje sie jakby nie mogl dobrac odpowiedniej rozdzielczosci sygnalizujac to migajaca zieloną kontrolką stanu gotowości.. Konsolę podlączam do monitora kabel firmy Vivanco Sihddv 1103 na opakowaniu kabla brak jest opisu ze jest to kabel ze standartem 1,3b i moze tu jest problem...

Prosze o jakies rady :>

Pozdrawiam Serdecznie..
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
mamy zgadywac jaki to monitor kazdy zachowuje sie inaczej zaczni wiec od podania marki i modelu

jak odpalasz pleja trzymaj power zresetuja sie ustawienia rozdzielczosci do fabrycznej powinno ruszyc

a kabel to VIVANCO SIHDHD 1103 ..chyba... jezeli tak to gdzies na niemieckim sklepie pisalo ze to 1.3b wiec kabel raczej dobry
 

Vonorlik

New member
tak sorki zeczywiscie nie podalem marki lcd.. poprawka juz jest a kabale na bank SIHDDV 1103..

Pozdrawiam

P.S. co do trzymania Power.. nie pomaga ;<
(ten myk jest opisany w manualu od PS3)
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
dobra niemam tego monitora i nie znam sie na "tym" typie ale w danych technicznych pisze ze potrzeba karty graficznej z dwoma wejsciami dvi-d (i 2ch kabli )zeby ten monitor odpalił tą rozdziałke

monitor ma podobno 3x dvi-d wiec zastanawiam sie ..

te dwa sa do kompa z karta z dwoma wyjsciami i rozdzialka 2500X1600 czy cos..

a ten trzeci moze byc od "normalnego połaczenia"

wiec kolego sprawdz gdzie wtykasz ;)

jezeli to nie bedzie to to nie bardzo umiem pomoc :/
 
Ostatnia edycja:

Vonorlik

New member
Ilosc zlaczy dvi tu nie ma znaczenia poprostu one sa w stnie pociagnac 2560x1600 na kazdym z osobna, w tym momencie pisze z PCeta ktory podlaczony jkest do tego LCD za pomoca tylko jednego zlacza DVI..

No nic moze faktycznie ten kabel nie ma tego 1.3b a konsoal wymusza najwyzsza rozdzielczosc na starcie i kabel sobie nie radzi...

Pozdro:)
 

Vonorlik

New member
ta informacje znalazlem gdzes w necie ze ma..

a info ze kabel ma 1.3b standart jest nadal dla mnie tajemnica.. i czy brak tego standartu moze robic takie akcje?

Pozdro
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jak długi jest ten przewód? Czy jest sprawny?
Czy jesteś absolutnie pewien, że konsola wysyła sygnał na HDMI, a nie na przykład na Euro?
 

Vonorlik

New member
HMM.. przewod to tylko 3m, czy jest sprawny nie wiem dzis go kupilem..

Aha zauwazam jeden moment kiedy kosola wykrwya mojego LCD a jest to wtedy kiedy startuje konsole na podlaczonym TV oraz LCD w jednym czasie.. pokazuje sie info na ekra nie TV czy przelaczyc sygnal na Wyjscie HDMI kiedy wybieram TAK.. dioda gotowosci LCD zaczyna mrygac jak w momencie podlaczania samego LCD.. wiec dalej korci mnie temat 1.3b bo moze monitor wymusza albo kosola 2560x1600 a kabel sobie nie radzi..

Pozdro
 

beamer

Banned
Ten twój LCD monitor komputerowy nie ma natywnej rozdziałki 720p ani 1080p czyli będzie kompresja obrazu żeby wypełnić nim panel. Będziesz zatem zawiedziony jakością obrazu z PS3 na tym monitorze. Nie mówiąc już o kłopotach z jego podłączeniem do urządzenia HDMI jakim jest PS3.

Wygląda na to że konsola ma problemy z wykryciem i dostosowaniem sygnału wideo na ten typowo komputerowy panel LCD. 3 metry to całkiem sporo jak na HDMI. Kable HDMI od 2 metrów i więcej lubią szwankować, dlatego spróbuj na innym, krótszym kablu.

Generalnie producenci konsol konstruują je z złożeniem, że będziemy grać na telewizorach/projektorach, a nie komputerowych monitorach z DVI i z dziwnymi dla konsoli, "pulpitowymi" rozdzielczościami natywnymi. Wiem, że Polak potrafi, ale w cywilizowanym świecie w konsole gra się na TV.

Nie twierdzę, że się Ci nie uda tego podłączyć, ale problemy są nieuniknione jak widać...no i może będziesz zawiedziony jakością grafiki PS3 (aliasing, zniekształcenia po kompresji obrazu na panelu etc.).
 
Ostatnia edycja:
Do góry