Problem, Pomocy czemu tylne głośniki surround grają to samo

adamaris

New member
Witam, jestem świeżym posiadaczem zestawu kina domowego Pioneer vsx-420 i do tego laik ale podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, i wszystko świetnie gra, wszystko działa tylko zauważyłem że tylne głośniki grają to samo. W celu upewnienia się sprawdziłem trzy niezależne pliki testowe z których każdy głośnik powinien grać oddzielnie i każdy gra oddzielnie za wyjątkiem tylnich, oba grają to samo, załączają się tak jakby dwa razy każdy a powinien raz jeden, raz drugi. Dodam że sytuacja ma miejsce zarówno jak włączę przez usb w telewizorze, czy w dvd więc problem musi tkwić albo w ustawieniach telewizora, a może amplitunera - który na wstępie powinien rozpoznawać rodzaj sygnału wchodzącego a tego nie robi, trzeba ręcznie ustawiać ale doczytałem że tak się czasami dzieje, choć nie wiem dlaczego ale testowałem ręcznie różne ustawienia łącznie z dolby digital II i sytuacja się nie zmienia. A może wina leży po stronie kabli lub połączenia? Zastosowałem połączenia zgodnie z instrukcją:

Telewizor z Amplitunerem kablem optycznym i kablem HDMi
DVD z telewizorem kablem HDMi oraz kablem analogowym z amplitunerem.
amplituner Pioneer vsx-420
dvd Pioneer dv-430V
telewizor Samsung LE40C650

Może ktoś się spotkał już z taką sytuacją albo wie jak ten problem rozwiązać? Lub ma jakiś pomysł?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Po co masz połączony TV z amplitunerem po HDMI i optyku?
Czy ten optyk to jest wyjście z TV dla np dźwięku z DVB-T? Bo nic nie piszesz.
Dlaczego masz dvd spete z ampem po analogu?! Nigdy nie prześlesz dzwięku wyższego niż stereo po analogu! No chyba że w DVD masz analogowe wyjście 7.1 a amp ma wejście analogowe 7.1 ale watpię że to miałeś na myśli.
Amp z DVD koniecznie musisz spiąć cyfrowo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamaris

New member
Dziękuję za odp. Podłączyłem tak bo tak było napisane w instrukcji amplitunera i zastanawiałem się czy dvd nie powinno być bezpośrednio ale tak było w instrukcji i jeszcze znajomy powiedział że teraz wszystko idzie przez telewizor więc też przejdzie dźwięk.? Tylko w takiej sytuacji będę zawsze musiał włączać ampli jeśli będę chciał skorzystać z dvd bo ma tylko jedno wyjście hdmi? A czy gniazdo telewizora przesyła taki dźwięk czy nie to nie mam pojęcia ale wydawało mi się że jak taki kabel to oczywiste a widać nie... przetestuję tak jak napisałeś i zobaczę:)
 
Do góry