Problem: Panas PV70

mirecore

New member
po ponad roku szukania i porównywania z LCD (Sharp XL2), kupiłem tego Panasa 42PV70 i wszystko byłoby ok, ponieważ obraz naprawdę jest dobry (napewno lepszy od LCD) bardziej naturalny itd... jednak po tygodniu oglądania (cyfra+ SCART i DVD SCART kable za 80zł) zaczynam zauważać dziwny efekt pływania obrazu w ciemniejszych partiach (tak jakby przy ruchu twarzy ciemniejsze partie spóźniają się w stosunku do jasniejszych) - przeważnie w filmach, są programy w których to nie występuje. Tak na mój chłopski łeb widać to tylko w filmach i programach nagrywanych analogicznie a w cyfrowych tego nie ma...

Dzisiaj leciał Iluzjonista (cyfra+ żółty) i tam to było widać dobrze ponieważ film jest w wiekszości w półmroku, w jasnych scenach ten efekt prawie nie zauważalny.

Czy ktoś się spotkał z takim efektem - co to jest?
 

stereoman

New member
Już dawno nic nie pisałem i Admin mnie pogania, to tutaj nadrobię zaległości:)

mirecore
Powyżej masz potężny-wielki temat o tym Panasonicu, a ty zakładasz nowy topik czyli robisz śmietnik.
Nie chce mi sie wierzyć, żeby tam o tym przypadku nic nie wspomniał.
Trzeba wejść i zapytać.
Taka jest moja rada
over:p
 

mirecore

New member
kolego stereoman wyluzuj

cały czas przewalam ten wspomniany wątek, ale jest tego sporo więc w międzyczasie licze na to że wypowie się ktoś komu korona z głowy nie spadnie... jak będzie musiał odpowiedzieć poraz kolejny
 

mar_pula

New member
:) "potężny-wielki temat "

Trzeba mieć nieźle "narąbane" aby coś tam szukać :)

2 186 odpowiedzi (Przyklejony: Seria PV70), kiedy Forum: Panasonic ma tylko 15 stron.

stereoman - lepiej już nic nie pisz.

Przepraszam ale taka "pomoc" mnie wkurza.
 

mirecore

New member
dzięki FAZER za konkret

chyba pomogło ale kosztem braku filtrowania szumu (czy coś tam)

a`propos odsyłania do przewalania tysięcy postów - jak idę do wielkiego marketu to pytam obsługi gdzie co sie znajduję i dostaję natychmiastową odpowiedź - nikt mnie nie zbywa chamską odpowiedzią ZNAJDŹ SE PAN SAM - forum ma pomagać i ułatwiać - przynajmniej ja tak rozumiem sens istnienia forum - a istnieje dzięki nam...
 
Ostatnia edycja:

Etrusc

New member
Spokojnie koledzy !!
Sam miałem podobne problemy gdyż od kilku miesięcy ślęczę na tym forum i szukam wszelkich informacji pomocnych przy zakupie nowego tv. Wiem, że przekopanie się przez wątek gdzie jest 2 tys odpowiedzi to nie jest prosta sprawa i rozumiem kolegę, zwłaszcza, że wydał kasę na tv a coś nie tak działa jak potrzeba. Ale trzeba też zrozumieć moderatora. Po to jest żeby pilnować porządku. Poza tym naprawdę niektóre wątki były poruszane kilkadziesiąt razy i nie można się dziwić, że starym bywalcom po raz n-ty nie chce się o tym samym pisać :)
Naprawdę nie ma się o co denerwować. Widzę, że odpowiedź otrzymałeś na swój problem to tym bardziej trzeba się cieszyć.

Pozdrawiam
 

stereoman

New member
mar_pula napisał:
:) "potężny-wielki temat "

Trzeba mieć nieźle "narąbane" aby coś tam szukać :)

2 186 odpowiedzi (Przyklejony: Seria PV70), kiedy Forum: Panasonic ma tylko 15 stron.

stereoman - lepiej już nic nie pisz.

Przepraszam ale taka "pomoc" mnie wkurza.

Z tym narąbaniem nie polemizuję, bo nie zadzieram z fachowcem:p
U góry okna masz narzędzia wyszukiwania, po to , żebyś nie musiał się przekopywać przez tak duży temat.
Próbuj wpisywać słowa kluczowe i na pewno trafisz. Piszę to w twoim dobrze pojętym interesie, bo nawet osoby które znają odpowiedź i pomogły z 20 razy nie chcą znowu się angażować w odpowiadanie kolejnym "leniwcom", którym się nie chce.Lepiej jak wszystko o tym tv jest w jednym wątku niż w 10 na przykład. Wtedy jeszcze trudniej byłoby coś znaleźć
pzdr
I tak się będę wypowiadał:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przeszukiwanie długiego wątku to jedno, ale zadać pytanie można było tam. Rzeczywiście nie trzeba koniecznie tworzyć nowego wątku.

ArtS :)
 
Do góry