Problem P42G20 z dekoderem SAT

KaDet

New member
Czy ktoś mógł by mi pomóc rozwiązać następujący problem: Podłączyłem do P42G20 poprzez amplituner Yamahy RX-V465 dekoder telewizji satelitarnej - przewody HDMI. Niestety na TV nie wyświetla obrazu a na amplitunerze nie ma dźwięku (w lewym górnym rogu na TV po włączeniu dekodera wyświetla mi jednak rodzaj sygnału video np. 576i ale to tyle). Co ciekawe to jeżeli na telewizorze przełączę wejście sygnału na jakiekolwiek inne niż to poprzez które faktycznie jest podłączony dekoder/amplituner na amplitunerze pojawia się dźwięk z dekodera (oczywiście wtedy to już o obrazie nie ma nawet mowy). Telewizor połączony bezpośrednio przewodem HDMI z dekoderem (bez amplitunera) działa poprawnie. Zastanawiam się czy to nie problem z protokołem HDCP a jeśli tak to który przewód powinienem ewentualnie zamienić na iHDMI - ten od odbiornika SAT do amplitunera czy też ten od amplitunera do TV a może co było by nieciekawe (koszty) obydwa??

P.s. Nie wiem za bardzo który z elementów generuje problem także proszę o wyrozumiałość jeśli umieściłem zapytanie w nieodpowiednim wątku. Pzdr.
 

CSA

New member
Dokładnie, jest to problem HDCP. Niestety z twojej wypowiedzi niewiele wynika bo nie wiemy jaki masz model dekodera i z jaką wersją oprogramowanie. Wymiana kabla na iHDMI też Ci nic nie da. Przerabiałem to z amplitunerem Onkyo, pomogła aktualizacja oprogramowania w TV.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy ktoś mógł by mi pomóc rozwiązać następujący problem: Podłączyłem do P42G20 poprzez amplituner Yamahy RX-V465 dekoder telewizji satelitarnej
Jakiej telewizji satelitarnej? Jaki dekoder (model)?

- przewody HDMI. Niestety na TV nie wyświetla obrazu a na amplitunerze nie ma dźwięku (w lewym górnym rogu na TV po włączeniu dekodera wyświetla mi jednak rodzaj sygnału video np. 576i ale to tyle).
Jak ustawiłeś wyjście wizyjne dekodera satelitarnego? Na 576i?

Co ciekawe to jeżeli na telewizorze przełączę wejście sygnału na jakiekolwiek inne niż to poprzez które faktycznie jest podłączony dekoder/amplituner na amplitunerze pojawia się dźwięk z dekodera (oczywiście wtedy to już o obrazie nie ma nawet mowy).
To sugeruje, że faktycznie może być to problem z HDCP. Wygląda jakby Twój amplituner przekłamywał informacje zwrotne idące z telewizora, gdy pośredniczy w dogadywaniu się dekodera i telewizora.

Telewizor połączony bezpośrednio przewodem HDMI z dekoderem (bez amplitunera) działa poprawnie.
Jaką informację na temat rozdzielczości sygnału wyświetla telewizor?

Zastanawiam się czy to nie problem z protokołem HDCP a jeśli tak to który przewód powinienem ewentualnie zamienić na iHDMI - ten od odbiornika SAT do amplitunera czy też ten od amplitunera do TV a może co było by nieciekawe (koszty) obydwa??
Prawie na pewno problem możesz zlikwidować separując dekoder od amplitunera (i podłączonego za nim telewizora) nSplitterem Pro, wpinając go pomiędzy dekoder sat i amplituner. Dodatkowe wyjście ze splittera możesz w przyszłości użyć do podłączenia kolejnego telewizora, monitora lub projektora.
 
Ostatnia edycja:

KaDet

New member
Odpowiedzi na zadane pytania...

I tak po pierwsze dziękuje za zainteresowanie i pierwsze wskazówki. Dekoder, którego używam to Opticum 7300CI 2CX Plus VFD z software 1.1.05 EMU. Jest to dekoder SD z wyjściem HDMI (póki co taki musi być i na takim testuje). Ustawienie sygnału wizyjnego w dekoderze z tego co pamiętam jest na AUTO i w konsekwencji na TV wyświetla 576i. W TV zaktualizowałem oprogramowanie z 2009-10300 do 2505-10300 niestety nic to nie zmieniło w kwestii w/w problemu. Pozdrawiam.
 
Do góry