Problem Onkyo Tx-sr606 -blue Ray

0rafal0

New member
Witam mam taki problem, że jak chce ustawić na wyjściu blue raya rozdzielczość 1080p to wyskakuje komunikat ,że mój sprzęt nie jest kompatybilny z taką rozdzielczością czy ktoś się spotkał z takim problemem przy tym amplitunerze??
dzięki i pozdr.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
spróbuj zmienić w amplitunerze rozdzielczość na AUTO lub tą drugą (nie pamiętam nazwy coś na T) która powoduje iż amplituner sie przeskalowuje sygnału
 
Ostatnia edycja:

0rafal0

New member
J-B napisał:
spróbuj zmienić w amplitunerze rozdzielczość na AUTO lub tą drygą (nie pamiętam nazwy coś na T) która powoduje iż amplituner sie przeskalowuje sygnału

już tak próbowałem nawet centralnie pod tv podłączałem i nic to nie daje...
 

Bartos81

Member
Bez reklam
1. A czy twój TV obsługuje FullHD?
2. Jeśli BR podłączone bezpośrednio pod TV też nie pozwala na przełączenie na 1080p to:
- spróbuj podpiąć pod inny kabel HDMI być może twój ma jakąś wadę
- szukaj winy w odtwarzaczu BR, może zresetuj go lub zmień soft.
 

0rafal0

New member
J-B napisał:
1. A czy twój TV obsługuje FullHD?
2. Jeśli BR podłączone bezpośrednio pod TV też nie pozwala na przełączenie na 1080p to:
- spróbuj podpiąć pod inny kabel HDMI być może twój ma jakąś wadę
- szukaj winy w odtwarzaczu BR, może zresetuj go lub zmień soft.

-Tak mój tv obsługuje full hd
-jak podłącze bezpośrednio to też nie pozwala
-wgrałem najnowszy soft

-z innym kablem nie próbowałem, ale ten kabelek dostałem razem z Br, sprawdze dzisiaj z innym kabelkiem
 

Mnieteq

New member
Jesli dobrze rozumiem to probujesz puscic obraz i dzwiek przez ampli ?
Jesli tak to na 99% 606 puszcza tylko 1080i.

Powiem szczerze, ze na swoim 705 nie probowalem jeszcze takiego polaczenia.
Mam audio przez ampli a video bezposrednio do TV

Pozdroofka
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Amplituner upscaluje obraz do 1080i jeśli jest to potrzebne, tak podaje instrukcja, jeśli sygnał będzie lepszej rozdzielczości/jakości to po prostu przepuści go takim jaki jest, jest też opcja wyłączenia upscalingu w Onkyo,
Nie było by sensu produkować amplituner który nie pozwalałby przepuszczać pełnego sygnału Full HD. No bo jakbyś inaczej podłączył BR wykorzystujac jego pełne możliości, tzn cyfrową jakość obrazu FullHD po HDMI i do tego dźwięk HD który leci po HDMI
 

0rafal0

New member
tak jak pisałem próbowałem podłączyć centralnie pod tv i było to samo.
A jak puszczam sygnał 1080p z komputera też przez amplituner jest wszystko ok na tv.
Więc jest to problem chyba tylko i wyłącznie BR chyba, że przewody też mają jakiś wpływ.
 

wtykacz

New member
Byc moze ustawiasz w BR funkcje 24p, a odbiornik TV moze nie obsluguje tego, dlatego BR i TV nie dogadują sie???
 
Do góry