Problem ONKYO 508 PILNE

muaddib

New member
Kupiłem ONKYO 508 .

Podłączyłem ampli z sony s370.

Podłączyłem przez hdmi bd/dvd. Pojawiło mi się na displayu ampli - multich.

Włączyłem kilka filmów - z dts hd ma, true hd, dd 5.1 i za każdym razem widzę:

BD/DVD głośność HDMI PCM
lub
MCH PCM 5.1
lub
BD Multich

Wiem że powinno mi się pojawić na display ścieżka dźwiękowa np. DTS HD MA (tak jest u mojego brata a ma 608), miałem 505 i też tam było dts lub dd.5.1

Co muszę zrobić aby to widzieć. W filmach true hd i dts hd idzie i ma wysoki bitrate.

Pomimo np. ustawienia stereo - po włączeniu filmu zmienia na multich pcm.

Co jest nie tak? Czyżby stare kable hdmi? Radzono mi podłączyć kabel - jak działa to 1.3 nie działa starszy - cholera wie. Dźwięk idzie ale nie pokazuje na ampli

Pilnie potrzebuje pomocy - jeżeli to wina kabli to będę kupował nowe.

Nie ustawiałem jeszcze audyssey - czy to może przez to? Chyba nie powinno.

Może to jakiś zwalony ampli ;(
 

pkomp

New member
Po co producent BD wysilał się na tworzenie instrukcji jak tu co drugi myśli że jest mądry i zaglądać nie potrzebuje?

Ustaw w BD passtrough bo obecnie jest dekompresja wszystkiego do PCM
 

killpit

New member
Dokładnie w Blu ustaw Bitstream bo za pewne jest na PCM chyba że sony ma inne oznaczenie to może przedstaw jakie jest w ustawieniach audio - HDMI
 

muaddib

New member
Cóż doszedłem o co biega. Instrukcja prosze bardzo poczytaj najpierw instrukcję SONY i gwarantuję że nic nie szczaisz.

Była tam opcja która blokowała, ponadto NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK BITSTREAM LOL:D w soniaku jest pcm i auto i wiele identycznych idiotyzmów. Po przejrzeniu polskiej instrukcji - odrazu zabrałem się za angielską - bo tłumaczył ją lekko mówiąc idiota;D
 
Do góry