Problem - nierównomierne podświetlenie matrycy

raffall

New member
Witam Szanownych Forumowiczów,

Od 2 miesięcy użytkuje lcd Sony KLV-V40.
Od kilku dni rzuca mi sie w oczy nierównomierne podswietlenie ekranu. Widoczne jest to na czarnym tle - na ekranie widoczne są szare smugi odróżniajace się dość wyraźnie od reszty. Zauważyłem cztery takie miejsca: w lewym górnym, w lewym dolnym i prawym dolnym rogu oraz na środku ekranu bliżej górnej krawędzi.

Smugi pokazują się tylko wtedy gdy w pokoju jest ciemno i gra tylko tv.
W dzień lub przy zapalonym świetle jest to niezauważalne.

Czy takie zjawisko wynika z technologii produkcji i jest normalne dla tv lcd?

Czy też jest to wada na podstawie której mogę żadac naprawy lub wymiany spzetu na nowy?

Proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam,
rav
 
Ostatnia edycja:

xroma

New member
Nie jestem specjalistą, ale moim zdaniem jest to wada. Zwłaszcza , że zjawisko to występuje jak piszesz na ciemnym tle. Czyli nie jest to raczej wynik podgrzewania matrycy - to "wychodzi" przewaznie na bardzo jasnym tle.
 

pmcomp

New member
Objaw jest "normalny". Kiepskie matryce tak mają ale ten SONY powinien mieć raczej dobrą matrycę. Nie wiem czy to podlega gwarancji. Ktoś wie?

Pozdrawiam
 

piewcewka

New member
U mnie też wystepuje nie raz ten problem, z tym że u mnie jest ciemnieszy ekran z jednej strony.
Raz jest to widoczne bardziej a raz wcale.
TV to Sasmung 32R51B
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
źle oświetlonych matryc jest sporo i to dotyczy nawet najlepszych
Pisałem o tym wiele razy. Jest to już standard przy tanich LCD.
pozdrawiam
 

raffall

New member
Dziękuje za Wasze spostrzeżenia,

Cóż... nie pozostaje nic innego jak uderzyć do Sony Polska z reklamacją - zobaczymy jaki będzie efekt.

Szczeście w nieszczęściu, że nie oglądam horrorów, gdzie aż roi się o scen składajacych się wyłącznie z czarnego tła - przy M jak Masakra nie ma kłopotu ;).

Pozdrawiam,
rav
 

bildex

New member
raffall napisał:
Witam Szanownych Forumowiczów,

Od 2 miesięcy użytkuje lcd Sony KLV-V40.
Od kilku dni rzuca mi sie w oczy nierównomierne podswietlenie ekranu. Widoczne jest to na czarnym tle - na ekranie widoczne są szare smugi odróżniajace się dość wyraźnie od reszty. Zauważyłem cztery takie miejsca: w lewym górnym, w lewym dolnym i prawym dolnym rogu oraz na środku ekranu bliżej górnej krawędzi.

Smugi pokazują się tylko wtedy gdy w pokoju jest ciemno i gra tylko tv.
W dzień lub przy zapalonym świetle jest to niezauważalne.

Czy takie zjawisko wynika z technologii produkcji i jest normalne dla tv lcd?

Czy też jest to wada na podstawie której mogę żadac naprawy lub wymiany spzetu na nowy?

Proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam,
rav



Witam!
Na czym wystepuje te pasy?
Czy jak ogladasz DVD czy np Cyfre . CZu przy TV naziemnej tez sie to dzieje.
Prawdopodonbie jeśli dzieje sie to tylko na DVD lub cyfrze to masz kiepskie kable , słabo ekranowane.
Natomiast jeśli występują pasy przy naziemnej TV to może być kurz osiadający między panelem a osłoną TV.
Gwarancja powinna to absorbować. Więc sprawdź i w razie czego dzwoń do serwisu.
Pozdrawiam Przemek
 

pawelcio

New member
Hello
Mam stary monitor LCD i w ciemnym pomieszczeniu przy ciemnych scenach występuje tu podobny efekt /dla podkreslenia efektu obrazek przedstawia "czarne" tło/:

Moim podstawowym dylematem przy zakupie tv lcd jest to, czy podobny efekt nie będzie na nim obecny. (planuję Panasonic 26 LX50/52 lub Sharp 26P50E)????
a.jpg
 
Ostatnia edycja:

Rrobsonn333

New member
Czy wiadomo jak się zakończyła sprawa z tym nierównomiernym podświetleniem w SONY.Posiadam ten sam problem zakupiłem LCD Sony KDL-52W5500K i też świeci lewy dolny róg przy ciemnych scenach- wkurzające tyle kasy kosztował i człowiek nie do końca zadowolony . Czy rozpatrują takie reklamacje ?
 

k0val

New member
podpisuje się pod pytanie wyżej mam ten sam problem z samsungiem 32B450 ,gwarancja kończy sięniedługo i jeśli da rade bym go z chęcią wymienił albo nawet oddał bo zaczęło wnerwiać mnie smużenie w grach na ps3
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli widzisz to tylko z mega bliska i tylko pod kątem to tak, to jest normalne a ostatnie wersje paneli spva i amva tak mają - wystarczy obejrzeć czarne/szare tło z bliska w np. markecie na tv np. sony 37ex400/500 żeby było to widać na każdym egzemplarzu (widziałem sporo). No chyba że widać to również w innych warunkach - wtedy to już nie jest to "normalne".
 

csjabolcs

New member
Widać to pod kątem nawet z 2 metrów jak mam jasność na max. Pobawiłem się ustawieniami obrazu wideo w panelu NVidia karty graficznej, bo ten efekt właśnie wtedy występuję, gdy oglądam film lub gram i jest okej po zmniejszeniu jasności i podniesieniu kontrastu.
 
Do góry