Problem lcd samsung le32r82b + tuner N

mascott

New member
Podlaczylem lcd samsung z tunerem N za pomoca kabla hd i podczas wlacznia tunera a nastepnie tv dlugo sie odpala lcd tzn. obraz sie pojawia i znika po uplywie okolo 10 sek dopiero zaskoczy przez eurozlacze jest oki moze ktos poradzi mi co z tym zrobic
 

LukasBoss

New member
Wszystko OK

Nie przejmuj się tym.... coś masz z kablem HD lub cos nie gra w telewizorku, proponuję udać się do sklepu gdzie go kupiłeś albo servis się kłania...." raczej gwarancja"
p.s
Posiadam LCd Samsunga LE32R81b + tuner " N" i wszystko gra..... telewizor przełańcza się w momencie włączenia "n"-ki......
 

mascott

New member
Dzwonilem do serwisu samsunga i gosc powiedzial ze to wina "N" lub kabla bede musial zainwenstowac w lepszy kabel troche boli ale pewnie nie mam wyjscia
 

mascott

New member
Porzyczylem kabel od kolesia i nie ma zadnych zmian znowu lipa czas oczekiwania na obraz to okolo 10sek. Reklamowalem tuner "N"-ki dostalem drugi i nadal to samo a serwis nadal twierdzi ze to nie lcd. Szlak mnie trafia no to wszystko :confused: :twisted: :confused: :twisted: :confused: :twisted:
 

kamila_k23

New member
Samsung LE32R82B i n-box recorder

Witam!
Mam ten sam problem :( Telewizor Samsung LE32R82B i N-Box recorder połaczone ze soba kablem HDMI. Przy włączaniu dekoder jakoś nie może zaskoczyć, obraz pojawia się i znika a raczej sam dzwięk pojawia się i znika, nieraz zglasza bląd HDCP a nieraz brak sygnału a nieraz..... sią załączy po kilkunastu sekundach. Jak dzwonilam do N-ki to poinformowano mnie że oprogramowanie mojego tv jest nizgodne z ich oprogramowaniem i musze podłaczyć dekoder z tv przez kabel komponent. Jak ktoś wie jak rozwiązac ten problem to proszę o info.
Pozdrawiam
Kamila.
 

jersey

New member
Jesli masz taką mozliwosc to

sprawdz najpierw kabel - podlacz dekoder z kabla hdmi pozyczonego od sąsiada lub znajomego (na probe czy to wadliwe styki Twojego kabla).
Jesli gra to zainwestuj w porządny hdmi kabel np. sąsiada - juz sprawdzony :)

Jesli wciaz nie gra to sprawdz zlacze hdmi w lcd - podlacz dekoder po hdmi do innego TV, np sąsiada - jesli gra na innym tv to są wadliwe styki w złączu hdmi Twojego lcd'ka i tym samym zamykasz dzioba dywagacji dziadowi z samsunga bo samsung winien Ci naprawe/wymiane na nowy.

I tyle ws. hardware'u. W serwisie nalezy byc twardym zwlaszcza u samsunga i nie pozwolic serwisantowi na prawniczy belkot.
Powodzenia,
 

Holt_

New member
Bez reklam
jersey napisał:
sprawdz najpierw kabel - podlacz dekoder z kabla hdmi pozyczonego od sąsiada lub znajomego (na probe czy to wadliwe styki Twojego kabla).
Jesli gra to zainwestuj w porządny hdmi kabel np. sąsiada - juz sprawdzony :)

Jesli wciaz nie gra to sprawdz zlacze hdmi w lcd - podlacz dekoder po hdmi do innego TV, np sąsiada - jesli gra na innym tv to są wadliwe styki w złączu hdmi Twojego lcd'ka i tym samym zamykasz dzioba dywagacji dziadowi z samsunga bo samsung winien Ci naprawe/wymiane na nowy.

I tyle ws. hardware'u.

mhm. I tu się budzisz i piękny sen się kończy.

Serio naprawdę nikt z piszących tutaj nie słyszał o "problemie HDCP"????

Bo jeśli nie, to może warto poczytać nawet na tym forum albo na forum N-ki.

Sposoby na rozwiązanie tego problemu?

1. rezygnacja z N lub
2. podłączenie dekodera przez komponent lub
3. podłączenie przez HDMi ale zmiana przytrzymanym klawiszem RES trybu wyjścia obrazu na "DVI". Przy punktach 2 i 3 wymagane osobne podłączenie dźwieku cinchami audio.

Gdyby problem tkwił w stykach, to byłoby super, bo nie byłby tak masowy.......
 

kamila_k23

New member
jersey napisał:
sprawdz najpierw kabel - podlacz dekoder z kabla hdmi pozyczonego od sąsiada lub znajomego (na probe czy to wadliwe styki Twojego kabla). ,

Sprawdze

jersey napisał:
Jesli gra to zainwestuj w porządny hdmi kabel np. sąsiada - juz sprawdzony :)

Mam kabel chyba nienajgorszy z pozłacanymi końcówkami choć nie jest powiedziane że może być uszkodzony

jersey napisał:
Jesli wciaz nie gra to sprawdz zlacze hdmi w lcd - podlacz dekoder po hdmi do innego TV, np sąsiada - jesli gra na innym tv to są wadliwe styki w złączu hdmi Twojego lcd'ka i tym samym zamykasz dzioba dywagacji dziadowi z samsunga bo samsung winien Ci naprawe/wymiane na nowy.

w moim TV mam 3 wejścia HDMI i na każdym występuje opisany przeze mnie problem (być może wszystkie 3 są uszkodzone ;) )
Co do serwisu Samsunga to jestem w o tyle dobrej sytuacji że jeszcze sklep nie podbił mi gwarancji - dał mi czas do sprawdzenia TV - wiec może z wymianą nie bedzie problemu.

Z informacji jakie wyczytałam w necie skłanialabym sie też do wymiany dekodera N

Zastanawiające jest też to że przed zmianą oprogramowania N-ki które miało miejsce 1 wrzesnia wszystko było OK dopiero jak wgrali nowy soft wszystko sie posypało także wydaje mi się że wejścia HDMI w TV jaki sam kabel HDMI który posiadam sa w porządku

Dzięki za odpowiedzi. Jak coś wyjaśni e to dam znac.
Kamila
 

Holt_

New member
Bez reklam
kamila_k23 napisał:
Z informacji jakie wyczytałam w necie skłanialabym sie też do wymiany dekodera N

szczerze mówiąc, nie sądzę, by to wiele Ci dało.

Generalnie są dwie możliwośći.

1. albo N-ka aż do bólu jest lojalna w stosunku do wielkihc korporacji i rzeczywiście zabezpiecza superszczelnie swoje programy, wywołując aż takie niezgodności HDCP, które nie występują aż tak masowo np w Cyfrze (co sugerowałoby, że C+ aż taki święty i papieski nie jest)

2. albo po prostu dekoder N firmy ADB jest konstrukcją skopaną sprzętowo tak, że nie da się jej poprawić softwarem, a wręcz kolejne próby powodują pogorszenie.

Po tym, co obserwowałem u swoihc znajomych - osobiście skłaniałbym się do punktu 2. Ale to moja prywatna opinia
 

mascott

New member
i wszystko sie wyjsnilo to nie wina lcd w dlugim komunikowaniu z tunerem bylem w serwisie samsunga przetestowali lcd i wszystko jest w porzadku z odtwarzaczem dvd z hdmi jest oki kabel tez jest spoko trzeba czekac az "N"-ka poprawi oprogramowanie ktore jest do bani weszli na rynek z lipa i mysla ze wszystko bedzie oki to tylko w reklamie wyglada tak ladnie
 
Ostatnia edycja:

kamila_k23

New member
Witam!
U mnie sprawa "zakończyła" sie tak:
może od początku
Poszłam do sklepu gdzie zakupiłam to "cudo" zwane N-Box recorderem i Pan z resztą baardzo miły rzekł mi tak: prosze pierw sprobowac podłączyć kablem SCART i zobaczyć czy bedzie to samo, prosze tez zaciągnąc najnowesze oprogramowanie z n-ki. Jak rzekł tak zrobiłam -oczywiście nic to nie dało. Wiec uprzejmy Pan wymienił mi dekoder. Po podłaczeniu mojej "nowej" generacji było ok ale tylko dlatego że było na nowym dekoderze stare oprogramowanie, po nocy czar prysł, w nocy ów nowy dekoder pożarł nowe oprogramowanie i.... nie chciał wogóle odczytać nowych kanałów, zacioł sie na ekranie "Trwa pobieranie listy kanałów" i tak bez końca.... Wiec wziełam swój "nowy" dekoder i pognałam do sklepu gdzie go otrzymałam. Tam go podłączyli i było to samo wiec dali mi nowy "nowy" dekoder (to było dwie godziny temu) aby aktywować moj nowy "nowy" dekoder musiał czekać 45 min na telefonie az ktoś sie ze mną polączy po czym miła pani poinformowoła mnie iż już wysłala na mój dekoder sygnal aktywacyjny ale dzis aktywacja trwa troche dłużej i może potrwać kilka godzin..........
Reasumując: N-ka nie radzi sobie jak narazie zbyt dobrze, poczekajmy na "nowe" oprogramowanie może nas czymś zaskoczy...... Oby do wiosny
rolleyes.gif
wink.gif

Pozdrawiam
Kamila
z nowym "nowym" dekoderem yeah
 

weksla

New member
Bez reklam
Nieprawda!
Bo u mnie jest ok, coprawda mam model starszy lcd, ale w sumie niczym się zasadniczo od Twojego nie różni i mam "N" podłączone po HDMI bez żadnych problemów, obraz i dzwięk po załączeniu pojawia się błyskawicznie, dzwięk DD również, ja z koleji miałem problem z podłączeniem DVD po hdmi do tv bo nie miałem dzwięku DD, więc zamieniłem N na hdmi, a dvd na komponent i teraz jest super. A ile się przy tym nadenerwowałem to już tylko ja wiem:).pzdr
A i do teraz nie wiem co jest przyczyną tego ze łącząc dvd z tv po hdmi nie mam dzwięku 5.1, po komponencie bez problemu.
wiec sądząc ze u mnie jest ok na podobnym lcd u Ciebie tez powinno tak byc.
 

kamila_k23

New member
weksla napisał:
Czy uważasz że klamię by pisać bajki na forum? Zastanów sie troszkę

weksla napisał:
Bo u mnie jest ok, coprawda mam model starszy lcd, ale !.
To że u Ciebie jest ok to nie znaczy że u innych tez musi być poza tym masz inny model TV to zasadnicza różnica....

weksla napisał:
ja z koleji miałem problem z podłączeniem DVD po hdmi do tv bo nie miałem dzwięku DD,.
Nieprawda! Bo u mnie jest ok, co prawda mam model nowszy lcd ale to przeciez żadna zasadnicza róznica :grin: :twisted: ...... To oczywiście żart!!!!!


Powracając do mojego wątku o problemie przy uruchamianiu dekodra.
Mam w domu trzeci z kolei egzemplarz dekodera i jest ok ale zeby bylo ok to namęczyli się w sklepie. Zawiozłam niedziałający dekoder o 10 rano do sklepu i powiedzialm ze przyjade przed 18 i ma działać... Z tego co wiem resetowali kilkakrotnie oprogramowanie - strasznie psioczyli na serwis ale... jakoś im się udało. Na razie dziala.

Pozdrawiam
Kamila
 

weksla

New member
Bez reklam
To że u Ciebie jest ok to nie znaczy że u innych tez musi być poza tym masz inny model TV to zasadnicza różnica....

W zasadzie ten sam model tv, bo rozni sie wylącznie wyglądem, ma idento parametry, ale niewazne, za to co do dvd to jest roznica, bo napewno mamy inne odtwarzacze, pewnie tezx innej firmy
 

liberty8

New member
Podzielę sie swoimi wrażeniami:
TV Samsung LE37M87B + N-ka, załączenie N-ki trwa ok 5 sek. dekoder podłączony mam przez HDMI.

Czy tak jest ok?
 

tadi

New member
Chyba jednak wina tunera n-ki

Podłączyłem dziś przez HDMI. KIerując się Waszą poradą przestawiłem rozdzielczość na tunerze. Z początku było ok, póżniej obraz nie mógł zaskoczyć, pojawiało się hasło o HDCP, tuner się zawieszał itd. Pożyczyłem od znajomego drugi tuner i wszystko działa. Wychodzi na to, że tuner do kitu. Jutro spróbuję go wymienić.
I jeszcze jedna sprawa: na kanale discovery nadawanym w HD, nie ma dżwięku w Tv. Czy to normalne, czy n-ka w sygnale HD nie przesyła dzwięku? Przez euro dżwięk był. Telewizor Samsung LCD 40 N87BD.
Pozdrowionka
 

liberty8

New member
tadi napisał:
Podłączyłem dziś przez HDMI. KIerując się Waszą poradą przestawiłem rozdzielczość na tunerze. Z początku było ok, póżniej obraz nie mógł zaskoczyć, pojawiało się hasło o HDCP, tuner się zawieszał itd. Pożyczyłem od znajomego drugi tuner i wszystko działa. Wychodzi na to, że tuner do kitu. Jutro spróbuję go wymienić.
I jeszcze jedna sprawa: na kanale discovery nadawanym w HD, nie ma dżwięku w Tv. Czy to normalne, czy n-ka w sygnale HD nie przesyła dzwięku? Przez euro dżwięk był. Telewizor Samsung LCD 40 N87BD.
Pozdrowionka

Oczywiście DISCOVERY HD jest nadawane z dźwiękiem, którego jakość jest lepsza niż na "zwykłych' kanałach. Może akurat trafiłeś na filmik
" Ziemia o wschodzie słońca" (czy coś w tym stylu) - często powtarzanym - w którym jedynym dźwiękiem jest syk gorących źródeł?
Warto jest czasami zrobić reset dekodera, poprzez wyjęcie wtyczki z gniazdka zasilajacego i nastepnie po ok. 5 min. ponownie załączyć - u mnie pomogło przy "jakaniu" dźwięku, ważna jest również siła sygnału odbieranego przez antenę - powinno być pow. 90%.
Sprawdź czy masz dźwięk na kanale 503 - niemiecki kanał promocyjny
TV HD - puszczają piękne obrazy, ze wspaniałym dźwiękiem.
 

mascott

New member
A ja kupilem komponent i wszystko jest w porzo nie mam zadnych problemow z komunikacja lcd z tunerem do kabla hdmi wroce jak "N"-ka poprawi oprogramowanie:)
 
Do góry