Problem Koda AV 505X

Gielen

New member
Witam.
Jestem posiadaczem zestawu Kody DVD 640D ( juz raz po serwisie, padł silnik napędu ) oraz amplitunera AV 505X, z którym od jakiegoś czasu też zaczęły sie problemy. Przy zwiekszeniu mocy głosu ( niewiele ) amplituner wyłącza się i wyświetla napis over load protect.
W zwiazku z problemem chciałbym poradzić sie któregoś z użytkowników forum co może być tego przyczyną, bo oddawanie sprzętu poraz kolejny do serwisu "trochę" staje się męczące. Podpowiem jeszcze jedną rzecz, sprzęt stoi w szafce, co może też powodować przegrzewanie się sprzętu, ale to chyba nie ma wiekszego wpływu na jego zachowanie.
Z góry dzieki za podpowiedzi.
Pozdrawiam Gielen.
 

von urlik

New member
Ogólnie to możesz mieć zatarty gł.basowy w którejś z kolumn, czyli trzeba po kolei rozłączać głośniki i sprawdzać czy się wyłaczy lub też jest to wada tego urządzenia , nie pierwszy raz na forach jest problem z tym 505x. Wyrzucone pieniążku jednym słowem
 

Prince

New member
Overload protection oznacza włączenie protekcji zbytniego obciążenia przyczyn może być kilka:
- uszkodzenie jednego z głośników w kolumnach (nie tylko basowego jak pisze to urlich...), zwarcie w głośnikach włącza układ protekcji - może to występować po jakimś czasie np. po dłuższej pracy
- zwarcie kabli głośnikowych (np. kable głośnikowe w amplitunerze dotykają obudowy)
- zwarcie na zwrotnicy głośnikowej
- zbyt niska/wysoka impedancja całkowita kolumn i amplituner przy większym poziomie mocy nie jest w stanie pracować z taką impedancją

sprawdź ten amplituner z innym zestawem kolumn - mam identyczny zestaw i robiłem nie jedną imprezkę z wizytą sąsiadów i policji włącznie ;) i nie mam problemów z nagłośnieniem bloku

:D
 

Gielen

New member
A więc, po problemie, przyczyna bardzo prosta i banalna, kable jednego z głośników dotykały się, co powodowało zwarcie i włączał sie system ochrony przeciążeń.
Dzięki za podpowiedzi, czasami i prosta rzecz jej wymaga :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Prince

New member
Cieszę się że pomogło :)

A'propos von urlika - jak sie o czymś pisze, że coś jest BE lepiej trochę się w tym temacie dokształcić

mam 505x i działa super - i jak widać często błahostka stanowi problem - generalnie czasami takie zwarcie może zrobić poważne kuku więc lepiej uważać
 
Do góry