Problem HDCP

leszek2401

New member
Witam,
Przepraszam, ale mojego problemu na forum nie znalazłem. Kupiłem sony 46HX920. Wczoraj powiesiłem go i podłączyłem do dekodera tv kablowej Vectra, STB HD Vectra-5830CDX kablem Lindy Premium 37427 o długości 20 m (wg informacji producenta zgodny ze standardem HDMI 1.4a i kompatybilny z HDCP i CEC, HEC oraz ARC). Długi, ale tak musi być. Niestety użytkowanie zestawu "normalnie" okazuje się niemożliwe, ponieważ po paru sekundach doskonałego obrazu wyświetlana jest plansza z komunikatem, że istnieje problem HDCP. Jako rozwiązanie otrzymuję propozycję zastosowania połączenia kablem YPbPr. To po co mi HDMI i wydatek prawie 2K na kabel? Wpiąłem pomiędzy dekoder a tv switch Matrixa HDMI 1.4a 4x2 (ma wzmacniacz sygnału) i jest OK. Tylko czy nie jest to łapanie się lewą ręką za prawe ucho? Mam wrażenie, że gdyby to była kwestia długości kabla, to po prostu obraz powinien być kiepski. Co o tym sądzicie?
Ukłony i z góry dziękuję.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Po co taki długi kabel do małego LCD 46 cali ? ;>
Generalnie takie długie kable wymagają wzmacniaczy, problem może też leżeć po stronie dekodera i dopiero ten Switch poprawnie radzi sobie z HDCP.
Trudno powiedzieć jednoznacznie.
Ja mam podobny dekoder (n) podłączony 15m (za120zł) HDMI do projektora i wszystko działa bez problemu.

5m może zmienia więcej niż 1880zł ;)
 
Do góry