Problem Hdcp

okosoko

New member
Witam ,posiadam tv samsung 32 mb7bd po podlaczeniu dekodera n-ki pojawia się komunikat o problemie HDCP i sprzet sugeruje podlaczenie nboxa z TV za pomocą kabla YPbPr. Na nboxie pojawia się czerwony trojkat błędu.
Problem można rozwiązać jedynie przez chwilowe odłączenie zasilacza od boxa.
Po zalogowaniu problem ustepuje. Lecz nie tedy droga.
Gdzie tkwi problem ?
Proszę o jakies wskazowki.
Pozdrawiam
 

pos

New member
okosoko napisał:
Witam ,posiadam tv samsung 32 mb7bd po podlaczeniu dekodera n-ki pojawia się komunikat o problemie HDCP i sprzet sugeruje podlaczenie nboxa z TV za pomocą kabla YPbPr. Na nboxie pojawia się czerwony trojkat błędu.
Problem można rozwiązać jedynie przez chwilowe odłączenie zasilacza od boxa.
Po zalogowaniu problem ustepuje. Lecz nie tedy droga.
Gdzie tkwi problem ?
Proszę o jakies wskazowki.
Pozdrawiam

Witaj,

jakim dokładnie kablem masz podłączony dekoder do TV, komponentem o którym mówisz?
Próbowałeś przyciskając RES na dekoderze wybrać odpowiedni rodzaj sygnału?
Problem masz od samego początku, czy stało się to w trakcie użytkowania n-ki?

Pozdrawiam,
Paweł
 
Ostatnia edycja:

okosoko

New member
Dokladnej nazwy producenta nie znam. Kabel byl kupiony w "domarze" za 79zl . Dodam ze problem pojawia sie dopiero kiedy nbox postoi jakis czas wylaczony.
Jezeli wlanczam go juz po jakis 10min. od ostatniego odpalenia to wtedy jest ok.
 

pos

New member
Powiedz jeszcze czy Twój n-box to recorder czy zwykły?
Czy tak się dzieje od początku użytkowania n-ki, czy może po aktualizacji softu?
 
D

Deleted member 85693

Guest
Ja mam n-box recorder (od wczoraj) i tą samą sytuację :confused:
objawy od samego początku przy podłączeniu kablem hdmi.
 

geoinfo

New member
Ja posiadam od wczoraj Samsunga 786 po kablu hdmi i ustawieniu n-recordera na hdmi 1080 mam również bład HDCP
 

awujotka

New member
Bez reklam
Czy po przełączeniu tv na kanał, który wyświetla sygnał n-ki problem znika?
Jeśli tak rozwiązanie jest jedno - najpierw włączajcie tv na odpowiedni kanał, dopiero potem n-kę i po problemie.
Ja tak miałam z Philipsem, wystarczyło włączyć najpierw n-kę, potem tv albo nawet przełączyć kanał - od razu pojawiał się komunikat o błędzie.
Teraz w Sonym dopóki tv jest włączony i n-ka też - nawet jak oglądam kablówkę - problem nie występuje:)
 

tedi111

New member
Witam posiadam telewizor LE40A656 wykasowałem sobie klucze HDCP w ustawieniach serwisowych HDMI CALIBRATION mam teraz FAILURE a powinno być SUCCESS czy jest możliwośc wgrania ich samemu i jak to zrobić ??????
 
Do góry