problem harman kardon avr 630 + subwoofer

srubek|13|

New member
witam wszystkich serdecznie! zakupilem niedawno od kolegi HARMAN-KARDON AVR 630 stary dobry klocek od HK.
Na nastepny dzien zabralem sie do podlaczenia wszystkich glosnikow:przod,centralny ,tylne + sub. Potem wykonalem recznie test glosnikow 5.1kanal i cos jest nie tak! szum daja wszystkie glosniki oprocz suba tz. (szumy w tescie sa slyszalne pokoleji w przednich - centralnym - tylnych) a subwoofer milczy! niewiem dlaczego.
Receiver podpiety jest z subem kablem sterofoniczne wejscie Low-Level.W stary soniaku w tescie byly slyszalne wszystkie glosniki,czyzby HK wykonywal test tylko 5 kolumn? nie wliczajac w to Suba? Moze ktos pomoze mi to wytlumaczyc,a moze cos nawalilo?
 

lepp

New member
Bez reklam
Sprawdź czy masz w ampli włączony sub. Trzeba przestawić bass na sub lub na both (czyli fronty i sub). Może za cicho sub ustawiony, lub nie wipięty tam gdzie trzeba w ampli, podpinasz pod wyjście pre out, dla własciwego kanału. Szumu nie będzie, będzie głebokie pierdnięcie ;)
moje doświadczenia sa z modelu 635, ale chyba się wiele nie zmieniło.
 

srubek|13|

New member
suba podlaczony pod cinch subwoofer (Receiver)na zdiecju,
w ustawieniach (Receiver) mam ustawione na Sub L/R LFE znienialem na samo LFE bo jest taka mozliwosc, ale caly czas to samo,subwoofer oczywiscie mam wlaczony,dokladnie na Auto dopinam zdiecje! o co chodzi? w test kompletna cisza!

ps. acha bym zapomnial, sub w kinie dziala bo go dokladnie slysze! nie dziala tylko gdy wykonuje test glosnikow (funkcja w HK mozna ja wykonac manualnie lub elektronicznie podpinajac czujnik! dolanczam zdiecje dla ulatwienia) tam slychac tylko 2 przednie centrum, i tylne,nie slychac suba.
 

Attachments

  • IMG_1579.JPG
    IMG_1579.JPG
    645,7 KB · Wyś: 974
  • IMG_1583.JPG
    IMG_1583.JPG
    86,3 KB · Wyś: 567
  • IMG_1752.JPG
    IMG_1752.JPG
    620,7 KB · Wyś: 919
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Reset pamieci , nie wiem jak to sie robi w 630 , ale pewnie podobnie jak w innych modelach , trzeba przytrzymac 2 przyciski w trybie standby.U mnie wystepowal podobny problem , tyle ze odwrotny, dzialal sygnal test , ale sub nie dzialal podczas normalnego odtwarzania.Pomaga reset i ustawienie ezseta od nowa.
 

srubek|13|

New member
u mnie na pilocie przytrzymuje sie 3/s guzik programs i potem dalej w opcji reset complet... zrobilem to na pilocie nic z tego dalej to samo!

mysle jeszcze ze moze to spododowane kablem, mam podlaczone to kablem -sterofoniczne wejscie Low-Level a moze musi byc podlaczone jednozylowy monofoniczne wejscie Low-Level na subie jest to wejscie zaznaczone na niebiesko LFE na Receiver tez na niebiesko ,moze to ma jakas wylacznosc i tylko wtedy receiver bedzie go czytal w test kolumn!?
 

matias2004

New member
to nie reset ten na pilocie.
Juz mam , instrukcja str.50.
Rozlaczyc z pradu na wiecej niz 3 miunuty , wlaczyc tryb standby/spoczynku , trzymac przycisk Surround Mode Group Selector oraz przycisk Tuning Mode Selector przez 3 sek.ampli pstryknie i sie wylaczy , od nowa ustawic wsio.
 

lepp

New member
Bez reklam
Możesz spróbować tym monofonicznym wejściem. Możliwe, że te stereofoniczne służy do podłączenia sygnału w pełnym zakresie.
Sprubój też przeprowadzić test w trybie ON, może auto nie zawsze zaskakuje.
Czy sub słychać przy wykonywaniu autokonfiguracji, jeśli problem dotyczy tylko testu to nie ma się czym przejmować.

Teraz pytam o autokonfigurację z użyciem mikrofonu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

srubek|13|

New member
lepp napisał:
Teraz pytam o autokonfigurację z użyciem mikrofonu
auto konfiguracja mam w pilocie,nigdy tego nie robilem,zawsze staram sie konfigurowc na sluch! nowszy HK AVR 635 ma juz pdsloch w microfonie moj AVR 630 ma w pilocie (strata czasu jest nie dokladny)
 
Ostatnia edycja:

srubek|13|

New member
Chyba mamy problem rozwiazany! znalazlem cos co nas zainteresuje! opis w instrukcji obslugi HR dotyczacej mojej sprawy,ale nieznam tak dobrze angielskiego zeby wszystko zrozumiec.Wydaje mi sie ze tam tkwi rozwiazanie mojego problemu!!!

opis z ksiazki:

NOTE: The subwoofer outpus is not adjusted when test tone in use.To adjust the subwofer output you must use an external source,following the instruktions on page.....

druga uwaga to:

NOTE: The subwoofer output level ist not adjustable using the test tone. To change the subwoofer level,follow the steps for Output Level Trim Adjustment on page ....
 

srubek|13|

New member
dokladnie tak jak mowisz! dobrze Mama mowila zeby dokladnie czytac ksiazki i uczyc sie obcych jezykow!;)

Ps. w mojm starym sony str.... test lecial na wszystkie kolomny, wlacznie z subem, zastanawia mnie dlaczego odstapil od tego HK?

pozdrawiam i dziekuje za Pomoc!!
 
Do góry