problem czy 37 czy 42" LCD wziac

fantomek

New member
witam zastanawiam sie czy zakupic 37pfl5322 za 2800 czy 42pfl5322 za 3400 oba Philipsa i taki dylemat mam sygnał jest z kablowki UPC ponoc bedzie pod koniec roku HD wprowadzala. Dziekuje za wszelkie sugestiw co do wielkosci i marki tv ma pixel plus
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam wrażenie, że Twoim głównym kryterium zakupu jest cena.
Cena jest ważna, ale ceny oglądał nie będziesz.
Poczytaj więcej grupę. Jesli widzuiałes obraz tych TV i Ci odpowiada to kupuj.
Jesli masz miec sygnał cyfrowy HD to bierz większy. Zwróc uwagę na Swoje zdanie "UPC ponoc bedzie pod koniec roku HD wprowadzala". Hmmmm ... którego roku ? :) Sprawdź jak grają na SD.
 

fantomek

New member
gatar napisał:
Witam.
Mam wrażenie, że Twoim głównym kryterium zakupu jest cena.
Cena jest ważna, ale ceny oglądał nie będziesz.
Poczytaj więcej grupę. Jesli widzuiałes obraz tych TV i Ci odpowiada to kupuj.
Jesli masz miec sygnał cyfrowy HD to bierz większy. Zwróc uwagę na Swoje zdanie "UPC ponoc bedzie pod koniec roku HD wprowadzala". Hmmmm ... którego roku ? :) Sprawdź jak grają na SD.

wcalenie nie jest kryterium jedynie cena a opinie chociażby na skapiec... uwazam z eten model jest Ok duza poprawe jakosci obrazu daje funkcja pixel plus i uwazam ze ten model odbiera o wiele lepiej niz samsung pozatym w sklepach gdzie gra powiedzmy 50 tv o roznych parametrach i cenach nie da rady wybraz gdyz sygnal sie rozklada na te tv pozatym jest slabej jakosci
a pytanie brzmialo czy 37 czy 42 dla tej odleglosci, a jeszcze zapytam kolege co bys polecil w takim razie od siebie....
 

gatar

Active member
Bez reklam
fantomek napisał:
a pytanie brzmialo czy 37 czy 42 dla tej odleglosci,
Dla jakiej odległości ?
Może prezentacja w domu ?
Nieco kosztuje, ale, moim zdaniem warto.
Moje ulubione typy LCD to : Sharp, JVC i Toshiba.
 

Lech

New member
Bez reklam
Powiem tak. Miałem TV około 30" z początku był dobry, ale zczasem zrobił się zbyt mały. Myślałem o kupnie 37", ale kupiłem 42". Znowu wydawał się wielki. Teraz myślę, że na pokój o powierzchni 20m2 jest to dobry wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na 20 m2 42 bedzie extra - ale nie napisałeś
jak daleko siedzisz od telewiozra?
Jaka klasa cenowa?
jakie nasłonecznienie pokoju ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Lech napisał:
\ Miałem TV około 30" z początku był dobry, ale zczasem zrobił się zbyt mały. Myślałem o kupnie 37", ale kupiłem 42". Znowu wydawał się wielki. Teraz myślę, że na pokój o powierzchni 20m2 jest to dobry wybór.
To jest kwestia przyzwyczajenia się.
Na słabym sygnale 50" z małej odległości może okazać się zupełnie "niezjadliwy".:) Nic do rzeczy ma powierzchnia pomieszczenia. Liczy sie odległość od TV. Przecież 20m2 to może byc pokój np. 6 x 3,33. Tutaj z 6 m dobra będzie min 60". :)
ps. te 20m2 to "parametr" Lecha nie pytającego fantomka
 

fantomek

New member
gatar napisał:
Dla jakiej odległości ?
Może prezentacja w domu ?
Nieco kosztuje, ale, moim zdaniem warto.
Moje ulubione typy LCD to : Sharp, JVC i Toshiba.

ojj przepraszam nie dodalem odlelosc ogldania to 3 m.
a jakie modele ?
 

Tofu

New member
42pv80

Od wczoraj stoi u mnie plazma Pansonica 42pv80. Do Tv mam okolo 3,2-3,5 metra (pokój 4,4x4,6). Jak dostałem przesyłkę to sie lekko przeraziłem, ale jak juz wyjąłem TV z pudełka i włączyłem TVN uznałem że 37 calowy byłby za mały. Sygnał idzie poprzez Euro z cyfrowego polsatu i jest bardzo dobrze:))
Z czystym sumieniem moge polecić tą plazmę. Dałem za nią 3543zł z przesyłką pobraniową.
Na D-sub z Laptopa też jest bardzo dobrze. W pokoju mam jedno okno, pomieszczenie średnio nasłonecznione.

Pzdr i życze powodzenia w wyborze TV, ja czytałem forum przez ponad 2 tyg. :)
 

Ciemar

New member
fantomek napisał:
ojj przepraszam nie dodalem odlelosc ogldania to 3 m.
a jakie modele ?
Myślę, że dla sygnału SD najlepsza będzie plazma np. PV80 Panasa.
Jeśli chodzi o wielkość to 37. Na 42 calach będzie widać wszelkie niedoskonałości sygnału.
 
Do góry