Problem - ampli sie wyłącza po kilku sekundach??

xbeer

New member
Witam,
mam ampli denon avr 1508 od jakiegos niedlugiego czasu (tj ok 3 miesiące) wszystko było wporządku aż do dzisiejszego dnia. Wczoraj oglądałem tv oraz film na dvd przez ampli i bylo git. Dziś rano włączam sobie radio na ampli i po jakichś 5 minutach mi się sam wyłączył? Włączyłem jeszcze raz i tym razem wyłącza sie od razu i miga czerwone swiatełko na przycisku power. Dodam tylko że odłączyłem wszystkie głośniki, sprawdziłem kabel zasilający oraz zrobilem reset procesora jak to jest w książce obsługi. Czy ktoś może mi powiedzieć co moge jeszcze zrobić czy ampli poprostu siadl i oddac go na gwarancji do media marktu? No bo juz niemam pojęcia co mogło sie zdarzyć tak raptownie. Dodam - ze ampli był zimny wiec to nie przez temperature bo włączyłem go rano po nocy. Najwyraźniej poprostu sie spieprzył? Proszę o pomoc. ( ps. czy przy oddawaniu na gwarancji musze mieć orginalne pudło? bo chyba wyrzuciłem i niemam, przyjmą mi na gwarancji bez pudła?):(


Dzięki z góry za pomoc.
 

Tofu

New member
Witam,

Mam taki sam problem z Onkyo 606. Mam go od około roku, dziś po włączeniu filmu, amplituner wyłączył się a czerwona lampka (standby) zaczęła migać.
Mam oddawać na gwarancje czy może jest inne rozwiązanie tego problemu ??

Edit:

Okazało się, że gwarancja skończyła mi się dokładnie 4 dni temu, nie zarejestrowałem jej na stronie producenta i dlatego mam rok zamiast 3 lat;/ Czy da się coś z tym zrobic? Proszę o pomoc, nie da się oglądac filmów bo przy głośniejszej scenie ampli się wyłącza.

Edit 2:
Dzwoniłem do serwisu Onkyo i powiedzieli mi, że najprawdopodobniej któryś z głośników jest uszkodzony a nie amplituner. Puściłem więc sygnał po stereo i amplituner od razu się wyłączył. Odpiąłem lewy głośnik frontowy i mogłem dac głośniej niż z dwoma. Później odpiąłem głośnik prawy i podłączyłem lewy i jak puściłem sygnał amplituner od razu się wyłączył. Sprawdzę jeszcze kabel, ale jak wszystko będzie z nim ok to dzwonie do serwisu Jamo.

Edit 3:
No to ładnie.... wszystko moja wina. Wczoraj sprawdzałem wszystkie kable przy ampli - odłączyłem, ładnie ułożyłem za szafką itp itd, ale nie sprawdziłem kabla przy głośniku, który był odłączony (jeden) i przez to amplituner się wyłączał!!!
 
Ostatnia edycja:

andreo28

New member
wiekszosc ampli posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe , jesli cos sie zadzieje na drodze ampli -kolumna to to zabezpieczenie zadziala i wylacza sprzet . wiec warto sprawdzic wszystkie polaczenia kolumn , oraz jesli wylaczenie sie powtaza -odlaczyc wszystkie glosniki i po koleji podlaczac i sprawdzac czy ampli dziala popranie.
 

lukass131

New member
witam
posiadam onkyo 606 i dzisiaj po ok 15 minutach pracy wyłączył się i mruga dioda od standby odłączyłem od prądu i pozostałe kable i nadal nie chce się włączyć czyli po 2-3 sek wyłącza się i nadal kontrolka miga proszę o pomoc pozdrawiam
 
Do góry