Problem 3D ;/

mako1993

New member
i co tak mam za każdym razem robić ?? ustawiałem juz 3d i zmienilem tylko na l/p i wsyztkie filmy elegancko chodzily tylko ten ;/ watpie ze to wina ustawien bo nie zawsze to wystepowalo moze z 10 razy w calym filmie
 

cezary1020

New member
i co tak mam za każdym razem robić ?? ustawiałem juz 3d i zmienilem tylko na l/p i wsyztkie filmy elegancko chodzily tylko ten ;/ watpie ze to wina ustawien bo nie zawsze to wystepowalo moze z 10 razy w calym filmie

Skoro wszystkie inne filmy działały idealnie,to znaczy,że ten jeden jest wadliwy,więc w czym problem?
 

mako1993

New member
Skoro wszystkie inne filmy działały idealnie,to znaczy,że ten jeden jest wadliwy,więc w czym problem?
No niby tak ale ogladalem best of 3d i to samo wystepowalo z poczatku ustawilem perspektywe poczatkowe napisy ladnie wyswietlalo pozniej jak byla scena z wychodzeniem z ekranu to znowu ta poswiata sie pojawilo zmienilem perspektywe i juz bylo dobrze w sumie ;) ale to troche dziwne ze poczatek filmu leci dobrze na perspektywie ustawionej na 0 a pozniej musze dac -5 albo +5 ;/
 

TechnoDream

New member
To się nazywa efekt crosstalk :)

Co to jest crosstalk?
Terminem tym określa się sytuację, w której okulary aktywne nieprecyzyjnie dzielą obraz 3D między prawe i lewe oko odbiorcy. Tworzy się wtedy wokół przedmiotów wyświetlanych na ekranie świetlista otoczka. Sytuacja ta występuje zwykle wtedy, gdy do oglądania obrazu 3D w telewizorze jednego producenta zastosujemy okulary innej firmy. Crosstalk występuje wyłącznie w przypadku okularów aktywnych.

Oczywiście z powyższą definicją się nie zgadzam, dlatego że testowałem ten sam film na różnych telewizorach i jest to samo, nie ma na to wpływu ani TV, okulary czy też system , stawiam raczej na materiał-film który jest po prostu skopany technicznie :)

Dodam jeszcze na koniec, że to samo występuje na krążkach Blu-Ray :)

Więc nie przejmuj się tym bo nie masz na to wpływu nie jest to wada TV tylko po prostu źle zrobiony technicznie dany materiał :)
 
Do góry