Pro-Ject T2 W tworzy nową kategorię produktów w swojej ofercie

M.

hdtv.com.pl
Pro-Ject T2 W to pierwszy gramofon z Wi-Fi, w ofercie austriackiego producenta, pozwalający na streaming winyli.

Pro-Ject-T2-W-eisa.jpg
eisa.eu
Nowy gramofon Pro-Ject T2 W bazuje na cenionej i lubianej serii T1, którą doposaża w moduł streamingowy Wi-Fi, tworząc tym samym nową kategorię produktową. Ta nowa technologia pozwala na strumieniowe przesyłanie dźwięku zapisanego na płytach winylowych, do różnego rodzaju usieciowionych urządzeń audio. Implementacja tej technologii poszerza swobodę w zakresie aranżacji codziennych przestrzeni, pozwalając na umiejscowienie gramofonu niemalże w dowolnym miejscu w domu. Kolejną zaletą usieciowienia gramofonu są opcje multiroom. Pro-Ject twierdzi, że zastosowany wielordzeniowy procesor oferuje przepustowość, która powinna sprawdzić się niemalże w każdych warunkach instalacji wielostrefowych.

Pro-Ject-T2-W.jpg
project-audio.com
Moduł sieciowy, jaki znajduje się w Gramofonie T2 W, pozwala na dwa sposoby przesyłania danych. Użytkownik ma do wyboru przesył skompresowany, który wg producenta zapewnia szeroką kompatybilność oraz tryb 24bit/48kHz. Nowa aplikacja "Pro-Ject Control" pozwala na łatwą instalację i intuicyjną obsługę. Aby w pełni wykorzystać potencjał systemu, w gramofonie T2 W, zintegrowano wysokiej klasy przedwzmacniacz MM. Wg inżynierów Pro-Ject, mimo że decyzja wiązała się z wyższymi kosztami, była niezbędna do tego, by zoptymalizować jakość przesyłu.

Pro-Ject-T2-W-1.jpg
project-audio.com
Wybrane dane specyfikacji technicznej przedstawiają się następująco:
  • Obsługiwane prędkości: 33,45 RPM (elektroniczna kontrola)
  • Napęd: Paskowy
  • Wahania:
    33: 0,6%
    45: 0,5%
  • Wow & Flutter:
    33: 0,19%
    45: 0,17%
  • Talerz: Szklany, 10mm, 1,7kg, z matą filcową
  • Łożysko: stal nierdzewna/mosiądz
  • Sygnał/Szum: 67dB
  • Ramię: 9” aluminiowe
  • Efektywna długość ramienia: 230 mm
  • Overhang: 22.0 mm
  • Efektywna masa ramienia: 9.5 g
  • Fabrycznie montowana wkładka: Sumiko Rainier
  • WLAN: IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax; 2x2 MIMO; 2.4/5GHz
  • Zasilacz: 15V / 800 mA DC
  • Pobór energii: 4,5 W / <2W w trybie sieciowego czuwania
  • Wymiary: 542 x 300 x 412 mm
  • Waga: 5,5 kg

Jak widać na grafice zamieszczonej u góry, nowy gramofon został wyróżniony tegoroczną nagrodą EISA, w kategorii określonej jako Vinyl System. Cena Pro-Ject T2 W ustalona została przez producenta na poziomie 999€. Dostępne będą 3 wykończenia: orzech, czarny połysk i biała satyna. Więcej informacji technicznych znaleźć można na stronie firmy Pro-Ject.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teraz idą wzorem Regi. W alu talerzach wkurzała mnie jedna rzecz; tyle się mówi o wypoziomowaniu, równomiernym wyważeniu talerza, a Pro-ject pod swoje utylizowane mikrofalówki wkładał "uszczelkę" docinaną z metra i zawsze była za krótka, widziałem nawet 1 cm szparę. To gdzie to super audio skoro talerz jest źle wyważony? Odpowiem - tam gdzie cała ta otoczka audioprofesjonalizmu... I tak nie usłyszałbym tego, ale to dla mnie zawsze była jawna profanacja. Rozumiem, że ze gdyby poszaleli i dali gotowy o-ring to wszyłoby za drogo... ;) Widać utylizowane butelki są tańsze:) A może szklany talerz to antena dla streamingu? :)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
To gdzie to super audio skoro talerz jest źle wyważony?
Talerze ,szczególnie w tańszych Pro-Jectach wcale nie są wyważane. Zwykła wytłoczka z blachy z wklejonym od spodu paskiem tworzywa wyglądającym jak"uszczelka" do okiem ,żeby nie dzwoniło.W akrylu czy szkle też nie widziałem śladów wyważania. Miałem nowego Debut Carbon Evo.Gramofon za niemal 2900 zł a talerz był bardzo podobny do zakrętki do słoików.
Szybko sprzedałem.

A tak to się robiło kiedyś . Gdzieś tak około 1970 roku.
1,5 kg znalu w formie odlewu. Obrobione i wyważone. Po ilości nawierceń na obwodzie widać, że kiedyś przykładano się do tematu.
talerz.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry