Prezentujemy odrodzone telewizory firmy Thomson , wyzwanie dla jakości, taką drogę ..

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prezentujemy odrodzone telewizory firmy Thomson , wyzwanie dla jakości, taką drogę wyznaczył sobie producent.
Modele wyglądają bardzo atrakcyjnie i mają bogate wyposażenie .
Visual1.jpg


Na pierwszy rzut przedstawiamy model 55FT8865 .
Korzystaj z zawartości stron internetowych, a także swoich osobistych plików multimedialnych... a wszystko to z interaktywnym akcentem. Bez wysiłku i bez przewodów, port USB WiFi ready serii T8 połączy Twój telewizor Smart z lokalną siecią i Internetem, otwierając na ekranie zupełnie nowy świat rozrywki!

Płynna, sensacyjna rozdzielczość ruchomego obrazu gwarantuje optymalny obraz przy oglądaniu scen sportowych i innych dynamicznych programów, a wszystko to jest możliwe dzięki CMI 400 Hz. Nasze odbiorniki T8, w pełni przygotowane do transmisji cyfrowej wysokiej rozdzielczości, są oferowane z cyfrowym tunerem naziemnym (DVB-T), kablowym (DVB-C) i satelitarnym (DVB-S/S2)**.
Visual3.jpg


Ciesz się emocjonującym, nasyconym obrazem telewizyjnym 3D, w systemie pełnego zanurzenia przy zastosowaniu technologii 3D Intense, która zapewnia niezwykłe odwzorowanie szczegółów i głębię, czego pragnie użytkownik 3D HDTV.
Visual2.jpg


Obecnie Thomson należy do grupy TCL.
Jaką jakością dysponują te telewizory przekonamy się po testach.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja już widzilem obecne thomsony i tcl w akcji i dziekuje. Na razie to typowe marki marketowe, z jakością nie mają nic wspolnego. Pewnie tak zostanie. Pewnie idą na wygląd, nie na jakość, bo mają być tanie. Owszem ładne, TCL też, niestety, Kowalski zaplci bo tanie i ładnie, nie wazne jak gra.
Choc z drugiej strony, dla Kowalskiego liczy sie ze ma telewizor, im tanszy tym lepszy, ważne ze gra, a roznic w porownaniu z wyzszymi markami i tak nie dostrzega, wiec polityka firmy - by zarobic - jest jak najbardziej trafna, nastawiona na szybki zysk, na grupie docelowej przecietnego konsumenta.
No ale takie mamy czasy.
 

lukaszalbert

New member
Chyba sam nie do końca wiesz co piszesz. Coś słabo się przyglądałeś tym telewizorom. Może to nie jest ani górna półka ani nawet średnia. Ale porównanie do dużych firm z argumentem "bo one są be" jest trochę nie na miejscu. Póki co faktycznie są to modele raczej marketowe ale są naprawdę dobrej jakości i do tego tanie. Mówię tutaj o serii 5 czy 6, które wyglądają i grają bdb. I za 32" w cenie ~1300 powiem więcej - są chyba najlepszym wyborem pod względem jakość/cena.

To tyle od emnie :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kazdy ma prawo do wlasnej opinii, Ty czy ja, ale takim wpisem wlasnie sam chyba nie wiesz co piszesz, lub poprostu nigdy nie porownywales do czegos lepszego, wtedy zrozumie. Nigdzie nie napisalem "bo one są be". Ale tez nie zgodze się, ze są dobrej jakosci, jak napisales. W to mam nadzieję chyba nikt nie uwierzy. Wg mnie nawet nie ma co porownywac. Z calym szacunkiem, ale doskonale wiem co pisze. Jesli chcesz wiecej to wyszukaj temat o pseudomarce LEVEL w dziale LCD, poczytaj w internecie, poszerz wiedzę, rozwiń horyzonty, dowiedz się na czym opiera się marketing dzisiaj, pomysl, dlaczego wiekszosc wszelakich produkcji przenoszona jest do chin, przypomnij sobie o kryzysie, albo poprostu postaw kolo siebie telewizor tcl obok np. Sony (oczywiscie tej samej klasy), przemagluj oba, wyciągnij wnioski, a wtedy sam znajdziesz wlasciwą odpowiedź. Zakladam, ze nie masz problemow ze wzrokiem i potrafisz rozroznic jakość od "jakości" (bo o takiej pisałeś chyba wyżej).

Z tym ze w calej mojej wypowiedzi nie chodzi mi 32 cale za 1300 zl, bo tu się zgodzę, ze da się wyrwac cos w miare przyzwoitego. Mam napmysli taki za 1000, albo nizej. KOlega kupil thomsona za 899 32 cale w Biedronce, no i wyrzucił te pieniadze. Ale cały czas rozchodzi mi sie o to, ze warto te kilka stowek dolozyc, np. do 1300. Mam na mysli caly czas tę najniższą półkę.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukaszalbert

New member
A ja podkreśliłem właśnie, że chodziło mi o serię 5 i 6 gdzie w tej cenie nawet taniego soniaka nie dostaniesz a który i tak byłby gooorszy :)

Co do szrotu za 899 sie nie wypowiem bo nie warto a o LEVELU to już w ogóle. Chodziło mi o THOMSONA :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Obaj się mylicie tylko ja mam rację ;-)
Serio pisząc to nie jestem za reaktywacją upadłych marek przez "element zewnętrzny". Wiele osób kupowało naprawdę niezłe CRT-ki i dziś idąc za marką mogą przy zakupie być przekonani, że ich wybór będzie równie dobry. Potem będą się zastanawiać dlaczego ich stary lepiej działał od nowego...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie , racje mam tylko ja :) Dobrze, ze przynajmniej humor nas nie opuszcza :)
Nie gustuje w Thomsonah, wiec nie wiem co to seria 5, 6. Przypomnialo mi sie, ze jako nastolatek mialem w pokoju "wieze" Thomsona. Jeden glosnik charczal, trzeba bylo doplalcic do czegos lepszego. I tak jest czesto.
Wlasnie wrocilem z wycieczki sklepowej (Auchan, Carrefour, media Markt). Blaupunkt tez dolaczyl do reaktywacji, tym razem w TV. Ciekawe czy ktos pamieta jeszcze, ze miec radio samochodowe Blaupunkta, z Niemiec to było coś :)

A prostujac cennik; od 1300 do 1500 sa 32 ale 50 Hz (Sony, Sharp, Samsung, LG, oczywiscie starsze modele). POnizej Orion, Thomson, itp i jeszcze nizej szrot, jak trafnie nazwal kolega wyżej

POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Może ktoś by napisał co to za marka Thomson. Tylko nie pisać o starym Thomsonie, tylko dzisiejszym. Grundig to dzisiaj marka należąca do tureckiej firmy BEKO, nie ma nic wspólnego z dawnym Grundigiem. A czym jest Thomson? Nie chodzi mi o złośliwość, jestem autentycznie ciekaw kto stoi za tym znakiem firmowym.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panie Arturze, nie piszemy kolejnych postów, tylko używamy opcji "edytuj" ;)
Co do odpowiedzi na pytanie, to wszystko napisałem w powyższych wypowiedziach
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważniejszy dla mnie jest system wprowadzania produktów.
Póki co Firma Thomson podobnie jak Philips , Pioneer tworzy jakby tylko dla siebie. Mało ją obchodzą użytkownicy i konsumenci (mowa o naszym rynku).
Trudno jest doprosić się o jakiekolwiek produkty do testów.
Chyba że są obawy że sprzęt jest po prostu w "innej" klasie jakości.
Reaktywacja czy nie , to bez znaczenia.
Pytanie dla kogo tworzymy produkty.

Firmy Samsung , Sharp , Panasonic czy nawet LG potrafią zadbać dobrze o swój elektorat czyli przyszłych kupujących.
Tu się kota w worku nie kupuje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie mi to oceniac. Ja nie kupiłem, lecz kolega. Telewizor widziłem u niego w pokoju i długo się bawiłem. Tak się wyraził. Byc może nie kupił w Biedronce, ale w podobnym dyskoncie, jednak nie o tym mowa w wątku, gdzie mozna kupic Thomsona. Telewizor dawał tragiczną jakość obrazu. BYc moze trafił na felerny egzemplarz, lecz nie trzeba być ekspertem, by zauwazyć, ze Thomson jest daleko w tyle w stosunku do konkurencji. Wracając do tematu, wg mnie marka jeszcze musi duzo pracy włozyc w swoje produkty, niezaleznie od tego gdzie je sprzedaje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu są wyniki:
ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"- wyniki.

Po raz pierwszy w Europie postanowiliśmy sprawdzić jaka będzie ocena użytkowników i odwiedzających Targi osób na temat jakości telewizorów, jeśli na ocenę nie będzie wpływać sugestia identyfikacji marki.

007_P1190414.JPG

W związku z powyższym wszystkie modele najważniejszych producentów w Polsce zostały szczelnie oklejone i okryte tak - aby nie można było rozpoznać nawet fragmentu telewizora.

015_P1190890.JPG

Modele po oklejeniu przestawialiśmy kilka razy aby nawet organizatorom
nie było wiadomo który model jest który, dlatego nie są w kolejności liczb.

002_P1190829.JPG

Tak prezentowały się telewizory w trakcie trzech dni głosowania.
Obraz który był podłączony poprzez rozdzielacz sygnału (hdmix8) to twardy dysk Pioneera w jakością obrazu 1080i .

004_P1190777.JPG

Wszystkie modele we wszystkich testach podłączone były przewodami HDMI 1,4 marki SUPRA o jednakowych parametrach

018_P1190792.JPG

( dystrybutor Przewodów SUPRA to BEST AUDIO - wielkie dzięki)

016_P1190790.JPG

Wszystkie modele ustawione są na jednakowych fabrycznych ustawieniach.

A oto jakie telewizory kryły się pod poszczególnymi numerami :
008_P1190415.JPG

- Sony 46HX800 - NR 4

009_P1190416.JPG

- Samsung 46C8000 - NR5

011_P1190418.JPG
- Thomson 46FS 6646 - NR 2

012_P1190419.JPG

- Philips 46PFL 9705 - NR 3

013_P1190420.JPG

- JVC 46 S 90 - NR 8

014_P1190421.JPG

- SHARP 46 LE 925 - NR 7

015_P1190422.JPG

- Panasonic 46VT20 - NR 6

016_P1190423.JPG

- Toshiba 46 WL 768 - NR1

Telewizory dodatkowo ogrodziliśmy w odległości ok. 1 metra aby nikogo nie kusiło zaglądać z góry bądź z boku.
010_P1190393.JPG


011_P1190394.JPG


Odwiedzający otrzymywali gotową kartkę gdzie wpisywali swój nr telefonu lub adres mailowy do kontaktu - oraz imię.
A wśród ośmiu cyfr zakreślić mieli taką - która odpowiadała najlepszej jakości obrazu telewizor.
Czyli wybrać który telewizor gra najlepiej i zaznaczyć to na kartce.

Który ?
011_P1190759.JPG


Były różne opinie i różne koncepcje.
012_P1190395.JPG

Czami w jednej rodzinie czteroosobowej - były cztery różne opinie.

Oddano ważnych 1586 głosów.
Zwycięzcą "Ślepego testu" i to zdecydowanie został model
Philipsa 46PFL 9705. Przypomnę że model ten otrzymał nagrodę główną nagrodę w Plebiscycie Złoty Pixel z tym że w klasie 32 PFL9705.
Nagroda użytkowników hdtv.com.pl .

Wyniki oficjalne głosowania:
1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4%
2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4%
3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3%
4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4%
5. JVC 46 S 90 (NR8)- 10,3%
6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1%
7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9%
8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 %



zgodnie z ustaleniami wśród głosujących we wszystkich testach rozlosujemy telewizor JVC 42 Full Hd - 42R10.
Wyniki głosowania osoby która wygra telewizor - 28.10.2010
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. Skoro telewizory nie były kalibrowane, to test ma się nijak. Przeciez wiadomo, ze kazdy producent inaczej ustawi fabrycznie, by przykuc uwage klienta. OWszem, kalibracja duzo ustawi, kolory, jasnosc, kontrast, ostrosc, itp. ale jakosci matrycy i procesora oraz algorytmnow obrobki obrazow juz nie.

2. Organizator testu rowniez mogl "podrasowac" ulubione marki ;) Niebylo zadnej niezaleznej komisji ;) Az dziw, ze Sharp, Toshiba, Panasonic nie zajmuja pierwszych miejsc w tej kolejnosci? :)

3. Samsungi sa w marketach, ale tylko najnizesze marketowe modele. Widzial ktos w REAL D8000?

4. Inna sprawa (na plus dla Thomsona) to to, ze opieram sie na organoleptycznej ocenie dosc starego i malo atrakcyjnego wygladem modelu. Byc moze w tym roku firma Thomson podjela wspolprace z jakims wiekszym doswiadczonycm partnerem, lub zatrudnila profesjonalistow i taka zmiana wyjdzie jej na zdrowie.

POzdrawiam
Wesolych Swiat życze
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego o d kilku dni posty sa podbijane, mimo iz są bardzo stare? Admin, Kiki, wiesz cos o tym? Moj ostatni post jest z grudnia, a na oglonej stronie winieje jako wczorajszy. Tak jest z wieloma tematami. Sztucznie podbijacie tematy by odswierzyc dyskusje i robic reklame, czy znowu klopoty z serwerem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry