prezencik dla meza :)

viola

New member
witam wszystkich !!!
na wstepie powiem ze nic sie na tym nie znam i nie chciała bym kupic czegos czego bede potem załowała i ze mnie maz wygoni z domu (to nie wchodzi w rachubebo i tak sie bedzie cieszył )
tak jak w temacie chcem zrobic prezent mezowi i kupic mu telewizor i kino domowe . zawsze chciał miec duzy telewizor jaki polecacie zeby mu kupic mamy pokoj 4m x 3m i teraz czy 42'' jest nie za duzy czy moze lepiej 37'' i czy lepiej plazme czy lcd bedzie uzywany do ogladania telewizji z kablówki troche dvd i do jego grania kupil oststnio jakas konsole . jak cos trzeba jeszcze dopisac to powiedzcie a ja odpowiem aha chcem wydac 3000-3500 tys zł ( chyba ze trzeba bedzie troszke dołozyc do leprzego to sie zastanowie
z góry dziekuje za odpowiedz i mysle ze dokonamy prawidlowego wyboru i moj maz bedzie zadowolony
 

zn21

Member
za 3500 zł to kupisz plazme 42" i o mniejszej nawet nie myśl. Kino domowe to przed wszystkim odzielne segmenty czyli amplituner: polecam Yamahę, dowolny model jakieś DVD z wyjściem HDMI ( to takie wyjście cyfrowe do TV - wtedy jednym cienkim kabelkiem z odtwarzacz DVD leci i obraz i dzwięk) oraz zestw głośników. Twoja kwota pozwoli kupić tylko TV plazmę (LCD odradzam!!!) więc pozostałe elementy kina domowego będziesz musiała odłożyć na przyszły rok. Faworyci:
Samsung 42C91H
Philips 42PFP5332
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
viola

Na początek muszę powiedzieć, że razi mnie trochę Twoja ortografia. Postaraj się nie robić takich byków na przyszłość - od razu inaczej się to czyta i nie zniechęca tak do odpowiedzi.
Fajnie, że chcesz zrobić prezent dla męża. Tylko jest jedno ale. Jak każdy facet pewnie lubi elektroniczne "zabawki" i (jak to mawia moja luba) większość z nas jest dużymi chłopcami, którzy lubią się tym "bawić" :D Znam to z autopsji. Sądzę, że najlepszy prezent zrobisz mu jeżeli z nim o tym porozmawiasz, że chcesz sprawić mu takie coś. To jest akurat taki dział sprzętu, na którego punkcie każdy ma jakieś własne widzimisię np. do czego to ma być, jakie mieć funkcje itp. itd. Pewnie mąż ma jakąś wizję tego.
A Ty zapewne chciałabyś, żeby był z tego zadowolony a nie słuchać, że to nie takie, tamto mu się nie podoba itp. Ale są i tacy, którym się spodoba prezent (choć myślę, że mniejsza część naszej płci). Tu masz więc mały problem do rozwiązania. Więc chyba lepiej, żeby mógł Ci doradzić w tym conieco.
Sama piszesz, że kupił "jakąś konsolę" (sama nie wiesz za bardzo jaką) - jest ich kilka i trzeba dobrać sprzęt do jego możliwości, no i oczywiście własnych możliwości finansowych.
To tytułem wstępu.
Jeśli chodzi o to co byś chciała mu kupić to może być ciężko skompletować i tv (o takich rozmiarach), i kino za tę kwotę (choć mogę się mylić). Chyba będziesz musiała trochę ograniczyć zakupy lub dołożyć.
Ale najpierw zastanów się czy nie lepiej z nim pogadać o tym prezencie.

Pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@viola nie obraz sie ale przy zakupie sprzetu, szczegolnie TV i audio to faceci wola byc osobiscie :D Przynajmniej ja nie bylbym zadowolony jakby zona mi wybrala sprzet :mrgreen: co innego jesli wiesz konkretnie jaki model chcialby Twoj maz - np. ja zbieram na Onkyo 705 (ewentualnie nowe HK z nowymi dekoderami) oraz JBL Cinepack - pisze to na wypadek gdyby mojej zonie wpadl taki pomysl do glowy :grin::grin::grin: .
Za kwote ktora podalas nie kupisz dobrego TV 42' + dodatkowo kina domowego.
Posluchaj wiec rady kolegi @klolik i mojej - nie kupuj sama sprzetu dla meza! ;)
 

zn21

Member
widzę, że wszyscy uważają iż mąż wioli to inżynier i zapaleniec audio-video. Skoro Viola chce zrobić niespodziankę to chyba jest świadoma, że sprzęt AV dla jej faceta nie odgrywa tak ogromnej roli niż dla obecnych frumowiczom. Jeśli tak jest to niespodzianka murowana a jeśli nie to wynik trudny do przewidzenia ale pozytywny też całkiem realny. W końcu wymiana starego TV na plazmę napewno wiele dobrego wniesie a czasy gdy sprzęt kupowało się z postanowienie na wieki już minęły bezpowrotnie.
 

radzique

New member
zn21 napisał:
widzę, że wszyscy uważają iż mąż wioli to inżynier i zapaleniec audio-video...

Ale napisała, że kupił jakąś konsole więc znaczy, że jest "swój" :D
Jeśli głównie do kablówki to oczywiście plazma.
za 3000 - 3500 można np. kupić LG 42PC51, o której są dobre opinie (oprócz buczenia ;) )
No a kino trzeba odłożyć na później...
 

km1963

New member
Bez reklam
VILOA - nieliczna kobieto na forum

viola napisał:
witam wszystkich !!!
na wstepie powiem ze nic sie na tym nie znam i nie chciała bym kupic czegos czego bede potem załowała i ze mnie maz wygoni z domu (to nie wchodzi w rachubebo i tak sie bedzie cieszył )
tak jak w temacie chcem zrobic prezent mezowi i kupic mu telewizor i kino domowe . zawsze chciał miec duzy telewizor jaki polecacie zeby mu kupic mamy pokoj 4m x 3m i teraz czy 42'' jest nie za duzy czy moze lepiej 37'' i czy lepiej plazme czy lcd bedzie uzywany do ogladania telewizji z kablówki troche dvd i do jego grania kupil oststnio jakas konsole . jak cos trzeba jeszcze dopisac to powiedzcie a ja odpowiem aha chcem wydac 3000-3500 tys zł ( chyba ze trzeba bedzie troszke dołozyc do leprzego to sie zastanowie
z góry dziekuje za odpowiedz i mysle ze dokonamy prawidlowego wyboru i moj maz bedzie zadowolony

Witam(y) Cię:)
I szacunek dla tak odważnej decyzji jaką jest zakup TV i kina domowego w segmencie "dla dużych chłopców" potencjalnie dokonywaną przez "słabą płeć"

Podzielając opinię poprzedników w tej kwocie "to tylko w erze"

Napisz coś więcej o sygnale czy kablówka jest cyfrowa ( może być? ) a jak nie to może satelitarny sygnał ( n , c+ ) i jakie są proporcje zastosowania TV i kina domowego oraz ile i w jakim % oglądacie poszczególne żródła
Dopiero takie info pomoże określić optymalny sprzęt dla Ciebie i Twojej połowy ( gorszej?)

Pozdrawiam
 

viola

New member
dziekuje za tak duzo odpowiedzi:)
przepraszam za błedy ale z ortografi nigdy nie bylam dobra i odpowiadam na wszystkie pytania
wiedz tak 3500 tys zł jest przekazane na tv a na kino osobno i ja ostatnio widzialam w gazecie:) ( prosze sie nie smiac) kino z głosnikami w krztałcie kieliszkow od szampana co powiecie na jego temat
maz ma konsole x-box 360 i plystation 2 ta pierwsza teraz kupił ( podpytalam sie go) mysle ze z prezentu sie ucieszy bo i tak nie chciał wydac wiecej niz 3500 na telewizor a dlatego pisze bo chyba wy mi najbardziej doradzicie co do tej kwoty mozna fajnego kupic
bedzie zastosowany szczególnie do kablówki 60% dvd (divix) 20% i jego konsole:) 20 % pozdrawiam
 

radzique

New member
Z plazm w tej cenie mogłabyś wziąć pod uwagę

37" Panasonic TH-37PV70P
42" LG 42PC51
42" LG 42PC35 - jeśli wolisz matową obudowę
42" Samsung PS-42Q91H

z LCD :

37" Toshiba 37C3500P
37" Sharp37WD1E

Ja zostałbym raczej przy plaźmie, konkretnie LG ;)
Poczytaj, popatrz na zdjęcia i wybierz :eek:k:
 

mirecore

New member
pani VIOLU na litość boskom nie pisze się chcem... :p

lepiej poproś jakiegoś swojego kolegę o pomoc, bo w tym temacie sobie nie poradzisz
 
Ostatnia edycja:

viola

New member
poradze sobie poradze widze ze nie ktorzy nie moga przezyc ze kobieta chce kupic takie cos i mysla ze tylko mezczyzni maja prawo do kupna telewizora
dziekuje za jakies podpowiedzi i juz powoli przekonuje sie do jednego faworyta
pozrdrawiam
 

penio

New member
viola

Przy wyborze radziłbym zawęzić na początek krąg poszukiwań do kilku marek.
Być może twój mąż nie lubi jakiejś marki, a wtedy zakup sprzętu tej marki, choćby byłby najlepszy technicznie nie wywoła entuzjazmu u twojego męża.

Wygląd też ma znaczenie, bo są obudowy: czarne z połyskiem, czarne matowe, srebrne i srebrno-czarne

No i tzecia sprawa- parametry techniczne, żeby wszystko można było dobrze zgrać z konsolami i kabluwką.

Osobiście polecam TV plazmowe.
 

Candel

New member
penio napisał:
viola


"Wygląd też ma znaczenie, bo są obudowy: czarne z połyskiem, czarne matowe, srebrne i srebrno-czarne"

A które z nowych plazm mają obudowy srebrne, czarne matowe lub zmatowione srebrno czarne?
Ostatnie modele pokazują się tylko z obudowami typu piano.
Jak ktoś ma propozycje plazm z obudowami innym niż piano to byłbym wdzięczny
 

penio

New member
Candel napisał:
penio napisał:
viola
...
Ostatnie modele pokazują się tylko z obudowami typu piano.
Jak ktoś ma propozycje plazm z obudowami innym niż piano to byłbym wdzięczny
Proszę bardzo:
LG 42PT81 Time Machine- serbrno-czarny piano
LG 42PC35- czarny mat
Panasonic TH-37PV7P-czarny mat
PANASONIC TH37PV70P-czarny piano
Panasonic TH-42PV7 -czarny mat
Sony BRAVIA KDL-40U2000- srebrny
Samsngi są bodajże wszystkie czarne-piano.

Mi się osobiście nie podobają obudowy typu "piano". Jestem szczęśliwym posiadaczem LG 42PC35:mrgreen: i jak by nie wyszedł ten model, to kupiłbym coś innego właśnie z powodu obudowy.

Swoją drogą to jest monopol producentów, którzy lansują wyłącznie słuszny ich zdaniem kolor.
 

Candel

New member
Tak, tylko wszystkie obudowy plazm jeśli są czarne matowe to bez elementów srebrnych, a jeżeli występują elementy srebrne to w obudowach z czarnym piano. Chyba tylko jeden Hitachi 42T01 jest koloru czarny mat z elementami srebrnymi.
Jak myślicie czy następne serie plazm mogą się zmienić?
 

viola

New member
moj faworyt
LG 42" 42PT81

czytalam juz troszke na tym forum o tym tv i pisza ze jest to dobry tv za te pieniadze
wiedz jeszcze troche poczytam i jutro lub pojutrze mu zamawiam
aha gdzie najlepiej kupic ten tv i jak bedzie z gwarancja
pozdrawiam
 

radzique

New member
Dobry wybór ;). Kup tam gdzie taniej, jest mnówstwo sklepów i o większości są opinie które powinnać poczytać. Do gwarancji powinnaś mieć dowód zakupu (paragon) i podbitą kartę gwarancyjną.
 
Do góry