Premiera rynkowa laserowych TV - Mitsubishi LaserVue 65

yanq33

New member


"Na targach CEDIA Mitsubishi potwierdziło chęć wprowadzenia na rynek swojego pierwszego laserowego telewizora LaserVue. Ta nowa technologia opracowana przez 'diamentową' korporację stanowi ciekawą alternatywę nie tylko dla obecnych na rynku LCDków oraz plazm, jest też konkurencyjna dla mocno promowanego OLED-a. Jak na razie tylko wspomniana powyżej firma, twórca i pomysłodawca technologii laserowych ekranów, planuje produkcje tego typu odbiorników. Obraz jest niezwykle kontrastowy, w pełni nasycony i bez przekłamań pod każdym kątem patrzenia, problem smużenia nie występuje, na szczególne wyróżnienie zasługuje (w pokazanych prototypach) doskonałe odwzorowanie kolorów. Gamut równy 200% NTSC robi wrażenie. 200W poboru prądu przy tej przekątnej również. 65 cali laserem rysowanego obrazu kosztować będzie 7000USD. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę nową technologię, parametry, w tym bardzo dużą przekątną obrazu nie jest to cena wysoka. Ogromna wersja 73 calowa, pojawi się później. Premierę przewidziano na końcówkę miesiąca. Ciekawe kiedy TV dotrą do Europy? U nas marka właściwie nie istnieje - trudno będzie o jakiś oficjalny pokaz, czy prezentacje w sklepach ze sprzętem RTV. Warto nadmienić, że 65 calowa topowa wersja plazmy Kuro od Pioneera jest droższa o 3000USD. Miało być ekonomicznie (takie były zapowiedzi)? No i jest. Czekamy na opublikowane pierwsze testy tych ciekawych paneli."
Źródło FrazPc.pl/engadget.com
 

yanq33

New member
Przeklejka z FrazPC

a_lquittner_1020.jpg

Antoni Woźniak napisał:
Niedawno informowaliśmy Was o bliskiej premierze rynkowej ekranów laserowych. Czyżby nastąpił więc przełom w technologii płaskich telewizorów? Długo oczekiwana rewolucja w obrazie? Wygląda na to że LaserVue, japońskiej korporacji Mitsubishi, spełnia pokładane w nim nadzieje. Jest nie tylko tani (przypominamy 7000$ za 65') ale dodatkowo wyświetla obraz będący klasą samą dla siebie. Tutaj znajdziecie test, czy raczej opinię użytkownika, dziennikarza (niestety amatora, nie specjalisty), któremu dane było sprawdzić ten panel w akcji. Podsumowując swoją przygodę z LaserVue powiedział, że jest to obecnie najlepszy ekran, odnośnie jakości wyświetlanego obrazu, dostępny w całej Ameryce (a jak wiadomo mają tam wszystko, łącznie z robionymi na zamówienie projektorami za setki tysięcy dolarów). A konkretnie? Kolory są niesamowicie bliskie temu, co widzimy w rzeczywistości: żywe, soczyste, jasne, bez widocznych przejść tonalnych, zachwyca nieprawdopodobna wręcz czerń, kontrast, płynność obrazu. Ciekawe, czy udało się uzyskać efekt, znany z bardzo dobrych jakościowo projektorów, polegający na wyraźnie odczuwalnej trójwymiarowości (namacalna głębia obrazu, coś czego na próżno szukać w dostępnych na rynku telewizorach LCD czy PDP)? Niestety, opis jest, jak już wspomniałem, pióra człowieka, który nie jest specjalistą. Szkoda. Czekamy więc z niecierpliwością na solidny test. Na marginesie, gdyby tak w moje ręce wpadł ten ekran, już ja bym go Wam przetestował ;)
Profesjonalny test tutaj. Potwierdza to, co powyżej. Mamy rewolucję w obrazie! I w portfelu... 135W poboru przy 65'!!!
___________________________________
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ta rewolucja jest zapowiadana od dobrych kilku lat i jak na razie nic z niej nie było. Nikt także nie pisze, że jeśli TV wyjdzie ma być przeznaczony na rynek USA.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zużycie energii w tym laserze zabija :mrgreen:

Należy pamiętać również, że została porównana topowa plazma (ktoś ma wątpliwości dlaczego akurat KURO? :D ) z pierwszym praktycznie laserowym TV. Lata doświadczeń na plaźmie i do tego totalna nowość, świeżak laser TV.

Jeżeli już świeżak śmiało konkuruje z KURO to co zrobią z dzisiejszymi technologiami kolejne genracje laserów? :D

[+]
Aha, no i muszę dodać, że kąty mnie trochę martwią - to już nie te czasy żeby się takimi rzeczami przejmować :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Postaralem sie i przetlumaczylem sobie ten artukul na polski i co? A no i okazuje sie ze katy sa slabsze niz w LCD, sa na poziomie dotychczasowych DLP... Uuuuu i jaki to przelom? mnie juz on nie interesuje..
 

Geezer

New member
Masta_J napisał:
No to właśnie teraz się zaczyna.
Najpierw USA, potem my - raczej standard.

Pozdrawiam,
Glupi marketingowcy z MITSU zaplanowali premiere tego cuda w kraju-kolebce kryzysu finansowego i gdzie notujemy UJEMNY wzrost gosp. ! Brawo ... :) Lepiej mogli to rzucic do sklepow Norwegii, Moskwy, Chin i Warszawy :)
 

darwulkiew

New member
Kąty są na poziomie DLP bo to jest DLP tylko jako źródło światła zastosowano lasery co pisze wyraźnie w artykule. Też mi rewolucja ... raczej naturalny rozwój telewizorów tylno-projekcyjnych, niezbyt u nas popularnych.
Chociaż z opisu wynika, że kąty są wyśmienite to jest to opis producenta ... myślę, że wiecie co mam na myśli. Z opisów LCD wynika, że też mają kąt 170st i kontrast parędziesiąt tysięcy do 1.
A tak przy okazji ...jakoś nigdzie go z boku nie pokazują. Czyżby głębokość nie była jego atutem :)?
Wiele już było rewolucji na tym świecie. No ale być może dzięki temu DLP wróci do gry w dobrym stylu.
Jednak coś mi mówi, że OLED to będzie przełom technologiczny ponieważ w tym kierunku poszli najwięksi producenci tej branży i to jest technologia eleminująca wszystkie braki poprzednich technologii.
Czas pokaże :).
 

jtd

New member
Bez reklam
To jest tez odpowiedz czemu tylko jedna (w sumie malo znaczaca) firma poszla w strone Laser TV. Reszta (w tym Sony) zrobily sobie po kilka laserowych ekranow testowych, powiesili je na scianie, zobaczyli grubosc, zobaczyli slabe katy i skasowali projekt pod tytulem LASER TV :eek:
Czekam na OLED :cool:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
darwulkiew napisał:
Z opisów LCD wynika, że też mają kąt 170st
To się akurat zgadza. Producenci podają przecież, że pod tym kątem obraz jest jeszcze widoczny. Nie piszą nic o tym jak on się prezentuje ;)

Pozdrowienia!
 
Do góry