PRE OUT - prośba o pomoc

sul76

New member
Witam,
mam problem z podłączeniem i skalibrowaniem sprzętu.
Dla poprawy (lub bardziej sprawdzenia) stereo zakupiłem do swojego denona 3310 dodatkowo pma-720 wraz z dcd-720.
PMA podłączyłem do 3310 przez PRE OUT (PRE OUT w 3310 do AUX PM-720).
Kolumny frontowe podłączone do PMA-720, CD również - analogowo.
Niby wszystko działa, przy odtwarzaniu CD reguluję głośność wzmacniaczem bez udziału 3310.
Przy kinie domowym natomiast mam pewien problem z głośnością.
Kolumny frontowe grają, PMA-720 głośność ustawiona na godz. 12-tą (nie wiem czy nie za głośno?) i tak reguluję całkowitą głośność 3310.
Nie wiem natomiast co zrobić z kalibracją - czy wykonać ją powtórnie w 3310 (wcześniej przed podł. PMA robiłem całą kalibrację) - innymi słowy jak krok po kroku ustawić teraz cały ten sprzęt.
Wydaje mi się, że kolumny frontowe w kinie domowym grają za cicho (w stereo jest odpowiednio głośno), mimo zwiększenia w 3310 głośności kanałów FR i FL z wcześniejszego -8,0dB do -2dB.
Pomóżcie proszę najlepiej krok po kroku jak skalibrować i używać prawidłowo tego połączenia?
Pzdr
Jacek
 

Rafal7

Banned
Ja u siebie mam to podłączone jak Ty, ztym że potencjometr ustawiłem na godzinę 11 i wtedy przeprowadziłem kalibracje
Gdy będziesz słuchał samej muzyki i zmieniał głośność na wzmacniaczu to przy oglądaniu filmów będziesz potencjometr ustawiać w tej pozycji w której byl podczas kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

sul76

New member
Witam,
dziękuję za szybką odpowiedź.
Podsumowując: podłączenia mam ok, ustawię głośność PMA np. tak jak u Ciebie na 11-tą i przy obu włączonych 3310 i PMA przeprowadzam autokalibrację za pomocą AVR-3310.
Uzyskane ustawienia stosuję do kina, przy stereo używam PMA.
Rozumiem, że przy kalibracji wykryje głośniki frontowe podłączone do PMA (bo nie zmieniałem nic w menu 3310 po podłączeniu PMA)?
Pzdr
Jacek
 

sul76

New member
Witam,
dziękuję za pomoc.
Faktycznie kalibracja wykryła głośniki i zakończyła się sukcesem.
Niestety tak jak wcześniej AVR obniżył głośność kolumn (wszystkich) na -8(-8,5)dB, więc w efekcie kino domowe gra b. cicho.
Muszę ręcznie proporcjonalnie zwiększyć głośność poszczególnych kolumn, co powinno dać zamierzony efekt.
Dzięki raz jeszcze
Pzdr
Jacek
 

Rafal7

Banned
Zmniejsz głośność na wzmacniacz i przeprować jeszcze raz kalibracje.U mnie też mi wyciszało kolumny za bardzo.
 

sul76

New member
Witam,
dziękuję - kalibracja wykonana.
PMA na godzine 10-tą, fronty 0dB 4metry, surr -8dB 2 metry.
Wydaje się być ok, natomiast przy kinie domowym, żeby było naprawdę głośno muszę ustawić głośność AVR3310 na -10dB (pokrętło PMA-720 jak przy kalibracji).
W stereo CD przez PMA-720 na 11-tej jest już bardzo bardzo głośno.
Dzięki raz jeszcze za sugestie
Pzdr
Jacek
 
Do góry