Pre-out -> cambridge audio?

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam ,

Jak w temacie chciałbym zapytać w głównej mierze o wzmacniacz Cambridge Audio 651A.
Ponieważ nie zauważyłem ale wolę się dopytać czy on posiada wejście Main in?

Jeżeli nie to proszę podajcie jakie Wzmacniacze w cenie od 2000 do 3000 zł polecacie z możliwością podpięcia Main In?

Pytam dlatego , że zdecydowany jestem na Ampli Onkyo 727/737 lub 828/838 i wiem , że z pewnością spełni doskonale swoja rolę w kinie, jednak po wielu negatywnych komentarzach na temat możliwości stereo ampli tej firmy chciałbym w kolejnym etapie zakupić wzmacniacz do niego , który działał by w kinie ale przy słuchaniu w trybie stereo podpięty byłby pod jakiś Blu-ray lub też CD bądź kompa przez DAC.

Szczerze powiedziawszy bardzo podoba mi się barwa i detaliczność Cambridge 651A i szukam czegoś w tym kierunku.

Z góry dzięki za poradę

pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
seria Onkyo 8.. gra już całkiem fajnie w stereo , jak pisał BN , modele 4-cyfrowe już bardzo dobrze ( 1/3/5.... ) ,ale zawsze Ci napiszą że nie ma to jak wzmacniacz , więc wg mnie seria 8.. + końcówka mocy czy też wzmacniacz będzie bardzo dobrym wyborem jeśli masz kasę i miejsce na 2 klocki

co do wzmacniaczy niewiele pomogę
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim Onkyo 727/737 nie ma pre-out więc sobie odpuść bo nie podłączysz końcówki bądź wzmacniacza. Najpierw kup amplituner, a jak Ci nie wystarczy to potem będziesz myślał dalej. A jakie kolumny? Jak lubisz brzmienie CA to może kup amplituner Azur 651R? Podpytaj blackninja o ceny. Możesz się miło zdziwić.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm brzmieniowo ciężko będzie znaleźć podobny do CA... Ze wzmacniaczy które mają pełne Main In to warto zwrócić uwagę na Music Hall a35.2, Atoll In80SE, z używek coś więcej pewnie byś wybrał. Pamiętaj o tym że przy takim połączeniu to ampli robi za przedwzmacniacz i on w sumie ma więcej do "powiedzenia" przy takim połączeniu. Na pewno kolumny osobno połączone ze wzmacniaczem zyskają bardziej na jakości dźwięku... swoją drogą jakie kolumny posiadasz?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kolumny Docelowo Klipsch RF 26 , Melodika BL40 , Monitor audio BX5. Najpierw muszę się dobrze rozeznać w możliwych opcjach i kwotach bo trzeba druga połówkę przekonać a to nie takie proste ;).

W przypadku używania Wzmacniacz jako końcówki to tylko dodatek, chodzi bardziej o to aby nie przepinać kolumn pomiędzy urządzeniami bo wzmacniacz będzie miał własne źródło dzwięku jeśli chodzi o stereo.

Ten Cambridge naprawdę mi się podoba , jednak szkoda , że niema Main In :(.
Co do Pre-out w 727/737 to fakt coś mi umknęło , one nie mają tej możliwości. a szkoda bo to zawsze byłyby atut.

A Cambridge w ogóle posiada wzmacniacze z Main In czy te nowe czy też starsze modele?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Onkyo 717 miało pre-out, a nowsze modele już z tego okroili. Jeżeli wzmak Ci się podoba, to może lepiej będzie dokupic dzielnik Beresford-TC-7220? Najważniejsze żeby sprzęt Ci brzmieniowo odpowiadał, a nie ma co sugerować się czy posiada dane wejście czy nie. Ja do tej pory przepinam kable i nie widzę w tym nic strasznego, po prostu wypinam z kolumn jedne banany i wpinam drugie ( 10 sek. roboty)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
pre-out to tylko jesli wzmacniacz posiada main-in chyba ze sa roznych firm, mnie tak wkurzalo, gdy mialem wszystkomz jednej serii i wzmak bez main in tylko amplimwpiety pod aux bo gdy robilem glosniej ampli to reagowal wzmak, jedynym plusem byl ten gdy chcialem posluchac cd to byl podlaczony do wzmaka i nie musialem,puszczac tego przez ampli.
na ta chwile mam tylko ampli, ktory jak uwazam gra ladnie w stereo a w porownaniu do wzmaka jaki mialem tj hk980 nie ma wielkich roznic i teraz przynajmniej nic mnie nie denerwuje.

drogi ampli to nie przesada, te wysokie modele potrafia zagrac w stereo.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzieki za informacje, wiadomo jest, ze przepinanie kabli to nic fajnego ale nie straszna sprawa. Z drugiej strony czy dzielnik nie pogorszy znacznie jakosci? Byc moze w takim wypadku pomysle o jakiejs uzywce wzmacniacza skoro i tak cambridge nie posiada Main In i to kupiłbym np 640v2 tylko pytanie czy roznica w dzwieku niebedzie tak znaczaca w porownaniu z 651.. Ale juz mam prawie temat po dwoch miesiacach poszukiwan zamkniety:)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem na początku to musisz wybrać kolumny, dopiero potem elektronikę do nich, czy to będzie sam ampli czy ampli+wzmacniacz. Te co podałeś wcześniej różnią się charakterystyką brzmienia znacząco, więc ciężko stwierdzić czy np. CA będzie pasować do Klipsch. Najpierw posłuchaj kolumn a dopiero potem dobierz odpowiednią elektronikę.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Obecnie mam Jamo 606. Co do glosnikow pozniej i CA to napewno bede sie kierowal dostosowaniem glownie tych komponentow ponieważ kino napewno mi wystarczy w zupelnosci na kazdym z tych typow glosnikow. ale fakt moze to niedokonca dobre polaczenie zobaczymy w czasie. Jednak nadal prosze odpowiedz.w sprawie tego.dzielnika czy wplynie negatywnie na jakosc w stereo
 

dimo

New member
Używam takiego dzielnika i moim zdanie nie ma on wpływu na dźwięk. Porównywałem brzmienie zestawu na dzielniku i bez. Nie zauważyłem różnic.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Trochę kosztuje ten przełącznik , jednak raczej warto.
A wrzucić fotkę jak dokładnie masz to spięte i jak to działa tzn zasada , włączanie wyłączanie itp?

Zaintrygował mnie ten przełącznik:)
 
Do góry