Prawie cała prawda o polskiej HDTV !!! :(

popmart

New member
bluray napisał:
Czyli faza to wczesna beta i obietnice.
....

imo to poprostu początek , średnia amerykańska kablówka ma 40 kanałów HD , rekordziści ok 100.... u nich taki stan ilości i jakości, był "kilka lat temu" wszystko było w fazie jeszcze wcześniejszego rozwoju technologii, my dostajemy, czy ktoś tego chce czy nie względnie dopracowaną technologię.... co innego że muszą strzelić nwego-nowe satelity aby było taniej więcej i lepiej ... z tego co gdzieś czytałem w UK jest ok 25 kanałów a unas ? ok 15 (ja mam w aster 11? a nie mam wszystkich)
 

a4tech

New member
Za testy BETA nie powinno się żądać zapłaty !!!
Co gorsza wprowadzać Naród w błąd !!!

Jak Pan sprzedawca w sklepie RTV sprzeda Wam produkt z którego nie jesteście w 100% zadowoleni to będziecie mówić o Nim, że to oszust i złodziej :confused:

A jak nadawcy sygnału w naszym kraju rozprowadzają gówniany sygnał (za nie małą kasę) to i tak winny bedzie odbiornik, sprzedany przez Pana ze sklepu RTV :(
Bo przecież obraz w sklepie był ładniejszy... ;)


Kiedy ten naród się obuzi ???
I zacznie wymagać tego za co płaci co miesiąc i co mu się w końcu należy :twisted:
 

rychu

New member
u nas liczy się ilość nie jakość : Polska z HD w czołówce Europy

Pod względem ilości kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości Polska jest w ścisłej europejskiej czołówce. Obecność w Polsce nSport HD, HBO HD, Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, Eurosport HD, MGM HD, MTVN HD, Discovery HD, National Geographic Channel HD, TVN HD, TVP HD, TVS HD, Filmbox HD, History Channel HD, Voom HD, Polsat Sport HD (łącznie 16 kanałów!) daje nam drugie miejsce w Europie - zaraz po Wielkiej Brytanii. Po piętach depczą nam Skandynawowie i Włosi. Dzięki platformie n Polska znajduje się także w ścisłej czołówce pod względem liczby dekoderów przystosowanych do odbioru HD. Tylko platforma n sprzedała ich ponad 400 tys. (do tej liczby trzeba dodać jeszcze dziesiątki tysięcy abonentów pakietów HD Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu) Działalność platformy cyfrowej n zaważa statystyki, ponieważ wszystkie oferowane przez nią dekodery są przystosowane do HD. żródło Satkurier.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No ogólnie rzecz biorąc to tak, kanały hd mają lipną jakość z wyjątkiem kilku które nadają dość często solidny bitrate. Najbardziej zastanawia mnie fakt dlaczego ten sam film na np. Filmbox Hd (i inne) w nocy wygląda tak na oko 50% lepiej niż kiedy jest nadawany za dnia. Najlepiesze wg. mnie jakościowo kanały z cyfry+ jakie posiadam to

1 Canal+ Film hd
2 NG hd
3 Filmbox hd (czasami)

"Cała" reszta czyli Hbo Hd, MtvHd,Canal+ Sporthd,Eurosport Hd nadaje taką totalną jakościową żenadę że szkoda słów.
 

popmart

New member
Aster

u mnie w tej chwili (dodam) :

DiscoveryHD - no bez wątpienie jest OK
History Channel HD - dobry program jakość ok

reszta j.w

ja myślę ze nie jest tak źle z tym ... jesteśmy społeczeństwem które łyka szybciej nowinki niż narody starej europy...
 

Forest89

Active member
Bez reklam
popmart napisał:
DiscoveryHD - no bez wątpienie jest OK
To kanał na który właśnie ludzie narzekają, że HD to tylko jest na logo napisane. Niewiem jaki masz telewizor, ale jakość nie powala. Poprostu za mało bitrate nadają i obraz nie jest szczegółowy. A czasami to totalne upscape walą...
 

popmart

New member
Forest89 napisał:
Discovery HD ....To kanał na który właśnie ludzie narzekają, .....


eeee nieprawda 80%-90% absolutnie HD i DD , w aster wawa i Samsung PS50A656, przy PVR jakość jeszcze do przodu. naprawde porównywalne do NG HD i History, i niech nikt nie mówi w takim razie że wszystkie mam słabe bo umiem rozróżnić jakość sygnału... na 1mc mam C+HD i zapowiada się miodnie.... a i tak wszystkie bije jakością LUXE HD ;)
 

popmart

New member
żenada ..... napisałem PS50A656 i nadal twierdzę że Discovery HD nie odbiega poziomem od innych kanałów HD z dobrą jakością obrazu ... wszystkie serie są b.ładne np OCC , owszem zdaża się obraz SD ale niezwykle rzadko... chyba macie info z dawnych czasów albo moja plazma radzi sobie z tym sygnałem znacznie lepiej niż wsze marne LCD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arsenal

Moderator
VIP
Bo widzisz Popmart ty masz DiscoveryHD w kablówce. Aster nie obniża na tym kanale bitrate i bierze sygnał prosto z satelity Telestar12. DiscoveryHD ma tam bardzo wysoką jakość z bitrate video - niemal stałe 20 Mbit/s. Na platformie N kanał ten jest rznięty do 9Mbit/ bez VBR. 9Mbit/s przy małym ruchu na ekranie to wartość wystarczająca. Ale gdy ruch jest to powinno skoczyć do tych 16-19Mbit/s by nie było widać artefaktów i kompresji. Cyfra+ nadaje swoje kanały HD z VBR. N ma to głęboko w d... więc wychodzi potem z tego kupa.
Co nie zmienia faktu, że niektóre wesołki z tego forum, zanim zaczną głupio żartować z twych wypowiedzi, powinni zacząć uważnie czytać od kogo i jak dostajesz kanały HD.
 

CorporalFish

New member
..A wracajac do jakosci HD , posiadam n-ke recordera i od kilku miesiecy jakosc np na TVP HD tylko spada ( LE40A656 ) a na maile ITI przestalo ostatnio odpowiadac jak odpisalem im jaki mam BER ( czepiali sie ze to wina anteny " posiadam antene nie z zestawu i sporo wieksza i dobry konwerter" ustawien, jakosci, potem BER itd...) widac jak podchodza do klienta najlepiej placic za wszystko niedajac nic.

co innego ciekawe jak ma sie reklama o tylu kanalach w jakosci HD czy to niewprowadzanie w blad przyszlych klientow ?

Widac niechcaa sie przyznac do tego ze podaja sygnal jaki widac .
co prawda u kolego majacego lcd za tansze pieniadze az tak niewidac tego spadku HD.
 

jack119

New member
Dobra kij z jakością.
Gorszy problem z tym, że nie ma nic do oglądania !!!
Filmy tylko na HBO HD czasami jakieś, ale 25 zł za jeden kanał płacić nie będę.
Mam N i tylko to oglądam. Czasami inne kanały, ale rzadko :/
 

bakero1

New member
poziom sygnału HDTV

powinno być jakieś prawo, które zobligowało by nadawców mówiące że nadawany sygnał HDTV nie może być niższy niż ....... np. 15000 wtedy w razie kiepskiego sygnału można by było kwestionować jakość nadawanych programów
 

royalmichael

New member
A jakie jeszcze kablówki cyfrowe w Polsce nadają w tak dobrej jakości jak Aster?
I jak to w ogóle wygląda technicznie, nie odbiera się już sygnał przez talerz tylko idzie sygnał kablem? Ale to chyba jakiś światłowód musi być żeby a dużej długości kabla nie tracić na jakości?
 
Do góry