prawdziwe wymiary ps3

mgomski

New member
ogromna prośba do posiadaczy ps3 i linijki (ew. ekierki).

mam zamiar kupić ps3 i koniecznie potrzebna mi dokładana głębokość ps3.

Nad telewizorem mam wiszącą półkę o głębokości 25cm. Na zdjęciach widać, że podstawa PS3 jest krótsza więc konsola powinna się zmieścić. Nie wiem tylko jak wychodzą kable z PS3. Czy bokiem (byłoby super), czy też kabel wystaje centralnie z tyłu i nie będę mógł konsoli dosunąć całkowicie do ściany....
 

ps_user

New member
Bez reklam
Przy wpietym kablu HDMI, konsola odstaje od sciany na 30cm do konca podstawy (czyli nezbednego podloza;). Jej "wypukla" czesc jeszcze dodaje 3 cm.:cool:
 

dienekes' shade

New member
Nie mam żadnej miarki pod ręką, ale już w tej chwili odpowiem Ci, że nie możesz dosunąć plejki do ściany - kable (HDMI, zasilania, optyk itd) to mniej istotna przyczyna - konsola musi oddychać, a właśnie na tylnej ścianie znajdują się "wydechy" ;) Im więcej miejsca, tym lepiej. Podobnie "od góry", względnie z prawej strony, jest, pisząc konsekwentnie, "wdech".

Wyjściem z sytuacji jest postawienie PS3 wertykalnie, ale ten wariant stanowczo odradzam. Takie ustawienie nie wychodzi, ponoć, na dobre ani ps3, ani x boxom (zwiększone ryzyko wystąpienia awarii i uszkodzenia płyty - z doświadczenia znajomych użytkowników, nie moich). Rada - wygospodaruj inne miejsce, warto :cool:
 

des3

New member
Tak jak poprzednik mogę dodać abyś nie wpychał konsoli na siłe na pułke która nie zapewni odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Przegrzewanie się to najwieksza bolączka PS3. Aby konsola pracowala bezawaryjnie i stabilnie potrzebuje swobodnej przestrzeni wokól siebie.
 

ps_user

New member
Bez reklam
dienekes' shade napisał:
Wyjściem z sytuacji jest postawienie PS3 wertykalnie, ale ten wariant stanowczo odradzam. Takie ustawienie nie wychodzi, ponoć, na dobre ani ps3, ani x boxom (zwiększone ryzyko wystąpienia awarii i uszkodzenia płyty - z doświadczenia znajomych użytkownikow[/QUtE]

Moja PS3 stoi jak slup od 6 miesiecy i nie uszkodzilem ani zadnej gry ani samej konsoli ;)Jak sie nie uwaza przy obsludze np. plyt to i ustawienie na podlodze nie pomoze :)

To co potwierdzam to koniecznosc porzadnej wentylacji PS3, bo grzeje sie dosc mocno.
 

dienekes' shade

New member
Heh, moja nie ma problemu z temperaturą, właśnie dzięki solidnej wentylacji. Nawet po kilku godzinach intensywnego giercowania :krol:

Ps. Spotkałem się z wypracowanym stanowiskiem, popartym przykładami, zgodnie z którym, pozycja horyzontalna jest tą "właściwą". Nie upieram się jednak przy tym. U mnie Czarnulka leży, co po części podyktowane jest rodzajem stolika pod Toszkę, a po części, zdrowym rozsądkiem :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

mgomski

New member
dzięki wszystkim za szybką reakcję.

ps_user napisał:
Przy wpietym kablu HDMI, konsola odstaje od sciany na 30cm do konca podstawy (czyli nezbednego podloza;). Jej "wypukla" czesc jeszcze dodaje 3 cm.:cool:
fatalnie :(
z drugiej strony brakuje jedynie 5cm..... Jeśli "wydechy" są także z tyłu i kabel HDMI odsuwa konsolę od ściany na 7cm (bo 23cm ma "podstawka") to wystarczyło by postawić PS3 na jakiejś kartonowej podstawce, lub... sztywnej, korkowej podkładce np: takiej pod talerze na stole). Wisząca półka jest odsłonięta ze wszystkich stron, więc ps3 nie powinien się zagotować.
To chyba jest dobry pomysł?
 

Dlugin2

New member
No nie wiem . Karton albo korek sie wygnie i konsolka spadnie na glebę. Lepeij pomysleć o czymś stabilnym. Nie taniej wymienić półkę niż nową konsolę po wypaku ;)
 
Do góry