Praktica DVC 5.2 FullHD - czym konwertować pliki?

reyq

New member
Witam

Mam pytanie do posiadaczy Praktica DVC 5.2 FullHD (są tacy?:) jak wygląda sprawa konwersji plików z tej kamery na jakiś normalniejszy format? Czego użyć aby efekt finalny dało się oglądać w rozdzielczości HD z płyty dvdr, na odtwarzaczach blu-ray, np. Playstation3. Plików .mov z poprzedniej wersji kamery, DVC 5.1 (720p), PS3 nie widzi.

Efekt "rolling shutter", czyli przechylanie się pionowych krawędzi przy poziomym przesuwaniu kamery to cecha wszystkich kamer CMOS czy tylko Praktica i kamery w telefonach cyfrowych mają taki "efekt specjalny"?

Oczywiście prostrzym rozwiązaniem byłoby kupienie kamery AVCHD ale Praktica kosztuje 850, a nie 2000zł. Kamery jeszcze nie kupiłem, na razie zbieram informacje. Potrzebuje czegoś do sporadycznego uwieczniania rodziny, pewnie max. 2-3 razy w roku. Na codzień wole robić zdjęcia ale przydałoby się też utrwalić trochę ruchu, a nie bardzo chcę wydawać na kamerę tyle co na aparat. Priorytetem jest tu rozdzielczość HD progressive, SD wygląda słabo na ekranach LCD. Z drugiej strony jak ogląda się stare rodzinne VHS'y z przed 10 lat to i jakość obrazu staje się nieistotna, bardziej liczy się treść:)

reyq
 

januszpe

New member
Od 11 do 16 marca w Selgrosie będzie oferta

Canon HR10 ma kosztować 1096zł AVCHD na płytki DVD
Pliki .mov konwertuje się do .mpg2 za pomocą darmowego programu "Pazera mov to avi", Pinnaclem do Divix HD i ogląda sie HD 1024x720 np Manta 056, wygląda to nawet nieźle
 
Ostatnia edycja:

reyq

New member
Dzięki za informacje. Co do tanich kamer, trafiłem też na Toshiba Camileo H20, która wygląda i kosztuje bardzo podobnie do kamery Praktica 5.2.
 

reyq

New member
Może komuś się kiedyś przyda: z plików .mov 720p przekonwertowanych w "Pazera mov to avi 1.1", na PS3 działają xvid (max 2mbps) i mpeg2 (max 9mbps). Xvid odpada ze względu na stratę jakości widoczną przy 2mbps, więcej ustawić nie można.
 
Do góry