Praktica Dvc 5.1 Hd

dr_Henio

New member
Moja opinia odnosnie kamerki:

-glosniczek do odtwarzania tylko szumi nic wiecej nie slychac
-slaby mikrofon, strasznie szumi
-kamera nie mozna wykonywac szybszych ruchow (obraz sie przechyla)
-brak stabilizacji
-zdjecia mozna robic tylko w dobrym oswietleniu na zewnatrz
-nawet w dzien zdjecia w mieszkaniu sa rozmazane
-lampa blyskowa bardzo mocna, az przeswietla
+wygoda przenoszenia filmow na pc i dvd
+tanie baterie

ostatecznie oceniam na dst
 

madwolf

New member
Witam,
nigdy w życiu nie używałem jeszcze kamery (żadnej) i pomyślałem, że w tych czasach poza zdjęciami dobrze by było mieć też coś ruchomego :) Przeglądając oferty ta Praktica bardzo mnie zaciekawiła oczywiście ze względu na cenę.
Moje pytanie brzmi czy jakość nagrań z niej będzie lepsza lub przynajmniej porównywalna z kamerą nie-HD w cenie do około 1000zł? Nagrania najczęściej będą oglądane na monitorze komputerowym (rozdzielczość monitora 1280x800) i zwykłym TV 32"(nie HD). Ściągam właśnie te próbki nagrań ale chyba niewiele mi powiedzą, bo nie mam porównania z żadną inną kamerą.

A więc jako typowy amator-student (filmujący wakacje, impreze ze znajomymi itp)mający około 1000zł na kamerę czy to dobry wybór czy może coś nie-HD będzie lepszym w tej cenie?
 

jerzy50

New member
kamera hd Praktica

madwolf napisał:
Witam,jestem juz od paru tygodni ,jestem bardzo zadowolony z tej kamerki, ja oglądam na tv hd i jestem zadowolony z niej, obraz ostry az podziw ze z reki może byc tak dobry ,aparat też wykonuje b.dobre zdjęcia mam troche rozeznania bo wczesniej kupiłem aparat Kodaka 812 is hd i wrzucałem setki zdjęc na płyte i tv hd ,godny polecenia za tę cene ,i nie potrzeba wydawac więcej pieniązków, zycze miłych wspomnien i udanego zakupu,pozdrawiam Jerzy50
 

Adramel

New member
Też nabyłem tę kamere. Jak za tę cene to jest rewelacyjna. Wcześniej przez kilka dni testowałem 2 kamery
Aiptek PocketDV AHDC100 i AIPTEK PocketDV Z300 HD.
Ta pierwsze to była tragedia. Bardzo ciemny obiektyw, generalnie jako taki obraz dało się uzyskać tylko w słoneczny dzień. Obraz był niby 720p ale na oko to wyglądało bardziej na resajza do 720p. Dodatkowo mimo że kamera zapisywała w AVC, to musiała używać jakiegoś bardzo prostego profilu, bo po mimo tego że używała bps na poziomie 5000-8000kbps to obraz miał pełno artefaktów, jakby było poniżej 2000kbps. Oczywiście przy ruchu całej kamery przez niedostatki kompresji obraz mocno szarpał.
Kamera była bardzo tandetnie wykonana, trzeszczała, ekran bardzo cieżko chodził, a wyświetlacz był tragicznie żenujący i o strasznie niskiej rozdzielczości.
Z300 była już ciut lepsza. Miała 3x zoom cyfrowy, dużo lepszy wyświetlacz, i zdecydowanie lepiej wykanana niż Z100. Ale nagrany obraz też nie był zbyt dobrej jakości. Ostrzejszy niż w z100, ale daleko jej było do jakości zwykłej taniej kamery DV. Cierpiała na te same niedostatki z kompresją obrazu co Z100.
Praktica jest o "10 klas" lepsza. Dysponuje dużo lepszym algorytmem kompresji, obraz jest czystrzy i bardziej szczegółowy niż na AIPTEKach. Faktycznie w ciszy słychać prace silniczka zoomu, ale trzeba mocno zwiększyć głośniośc by to usłyszeć. A zewnętrznego mikrofonu nie da się podłączyć. Świetnie wygląda, i ma bardzo dobry, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz. Kupiłem ją głównie z uwagi możliwości nagranie dużej ilosci minut na karte w D1(720x480). Przyda to mi się na studia zaoczne które teraz rozpocznynam. Żadne DV nie pozwoli mi nagrać kilku godziny na jedne nośnik.

Bawiłem się jeszcze przez kilka godzin kametą SD Toshiba Camileo PRO. Tragedie porównywalna do Z100. Głównie przez tragiczną jakoś kompresji. Kamera niby nagrywała do mpeg4-ASP(Xvid)ale w jakimś najprostrzym profilu, bo przy ~4000kbps artefakty były wielkie jak w kodeku reala.
 

dr_Henio

New member
To jak juz tak sie zalatwilem to zapytam:
Czy ktoś juz kupil dodatkową baterie? jaka? czy pojemności rzedu 2900mAh lub wieksze sa możliwe czy to tylko naklejeczka?

Jakiego programu uzywacie do łaczenia mov edycji i wypaleniu na DVD?
 

GuMbiX

New member
Konwersja

Witam

Panowie moje pojęcie o konwertowaniu plików jest bliskie zeru :)
Jeśli możecie to proszę o przykład jakiegoś programu który ułatwi mi przerobienie plików żebym mógł przerobić i odtworzyć to na DVD.

Z góry dzięki

Pozdrawiam
 

tomo66

New member
Ja mam podobne pytanie czym konwertować?
Tak aby plik miał jak najmniejszy rozmiar przy tym aby nie tracić na jakości.

I jeszcze 1 pytanie czy warto kupić tą kamerę z kartą sdhc 4gb praktica i z dodatkowym akumulatorem za 650 zł? Czy można gdzieś taniej dostać?

I ogólnie proszę o wrażenia z dłuższego bawienia się tą kamerą [czy nie jest to tandeta]
I jeszcze jakby ktoś mógł zamieścić krotki filmik pokazujący niebo chmury.

Pozdrawiam

Lub prosze w tej sprawie o kontakt na gg 8780000
 
Ostatnia edycja:

dr_Henio

New member
Czy możecie podzielic sie informacja na jakich kartach sdhc pracujecie i czy sa jakies problemy?

Ja zainstalowalem kingstona clas6 8bg i kamera sie wiesza przy nagraniach HD
Za duza pojemnosc?
predkosc zapisu min nie spada ponizej 6,5MB/s na karcie

sprawdzilem filmik HD ma 4100kbps a audio 128kbps wiec zapas do 6mb jeszcze jest a tu taki zonk :(
 

krzysieg

New member
Jakość zdjęć na tv

witam wszystkich jestem tu nowy:)

Mam pytanie czy na wyjsciu component sygnał
jest wysokiej rozdzielczości ?
Jaka jest jakość zdjęć na telewizorze podłączonym do tej
kamerki przez component ?

Chciałbym żeby jakość zdjęć była lepsza niż z odtwarzacza Dvd przez component .
 

Adramel

New member
krzysieg napisał:
witam wszystkich jestem tu nowy:)

Mam pytanie czy na wyjsciu component sygnał
jest wysokiej rozdzielczości ?
Jaka jest jakość zdjęć na telewizorze podłączonym do tej
kamerki przez component ?

Chciałbym żeby jakość zdjęć była lepsza niż z odtwarzacza Dvd przez component .
Znowu kupiłem sobię Praktice DVC 5.1, bo z kamer jakie macałem ta była najlepsza(za te pieniądze! to ważne!). I musze strwierdzić, że ta nowa co mam teraz, jest o niebo lepsza niż ta sprzed miesiąca. Nie wiem, może upgradowali firmware, ale jest lepiej. Może nie o niebo, ale lepiej. Przedewszystkim autofocus przy zoomie działa znacznie szybciej, i kamera nie traci ostrości (przy zoomie). Wczesnie od razu traciła focus. Teraz trzyma dużo lepiej, choć jeszcze daleko jej od klasy przyzwoitych kamer DV.
Tak samo przy słabszym świetle, już mniej szumi, obraz jest jasniejszy i bardziej szczegółowy. Silniczek przy zoomie, w ciszy, cięgle słychać.
No i wiesza się przy niektórych kartach SDHC. Włożyłem do niej Kingmaxa Class6 8GB. Dwa, kilku minutowe klipy nagrały się dobrze, ale już po kilku minutach trzeciego kamera się zwiesiła. Przestała nagrywać, nie dało się jej wyłaczyć inaczej niż przez wyciągnięcie bateri. A potem wieszała się przy próbie zrobienia zdjęcia. Na kartach 1 / 2 GB działa idealnie.
Generalnie jeśli kogoś nie stać na Canona HF10 to polecam Praktice DVC 5.1
A co do Componenta. Jest 720p. Pełna rozdzielczość HD Ready. Widać wyraźnie różnice gdy przełączy się kamere w tryb D1.
Zdjęcia ciągle wychodzą źle. Albo poruszone gdy robi się bez lampy(w dobrym świetle)albo prześwietlone przy użyciu lampy. Na TV wyświetlane są w 720p.
 

dr_Henio

New member
Jak odtworzyc plik mov podczas ktorego siadła bateria?
zajmuje 600mb ale nic nie widac i nie slychac

czy u Was tez wskaznik bateri pokazuje jak chce? cala bateria bardzo dlugo pozniej pol przez 3 min chwile 1 kreska i czarno bez ostrzezenia?
 

eline

New member
jak sobie radzicie z dzwiekiem?

uwagi ogolne dla kupujacych
kamera ok - obraz wiecej niz ok
wykonanie bardzo dobre!
jak wezmiecie panasonica/inne za 1500 pln w sklepie do reki to ta kamerka wyglada jak za 3000!
uzywam 3 aku - wystarczaja w sumie na caly dzien filmowania, do tego dwie karty 4GB

problemy to mala waga? = wstrzasy przy kreceniu, trzeba stabilizowac druga reka albo dokrecic statyw i tak latac jak z flycamem ;)

kamera ujarzmiona nieco, ale ....


Jedyny problem jaki mam obecnie to dzwiek z tej kamerki.

Nie jestem w stanie zmusic jej do nagrywania tego co mi jest potrzebne - o ile dzwiek przestrzenny wchodzi ok, o tyle jakiekolwiek proby nagrywania zrodla "na wprost" sa skazane na porazke przy duzym nasileniu dzwieku przestrzennego.

ktos rozbieral kamere? mam zamiar podlaczyc do niej skierowany na wprost mikrofon.

pozdro
 
Do góry