Praktica 5.4 vs Panasonic SDR-H80

madwolf

New member
Praktica 5.4 vs inne do 1.6tyś.

Witam,
pewnie już jesteście znudzeni takimi tematami, ale może ktoś znajdzie siły, żeby pomóc.
Kamery potrzebuję do zastosowań czysto amatorskich, po prostu zauważyłem, że aparatem cyfrowym nagrywam więcej filmów niż robię zdjęć. Chcę wydać jak najmniej, ale też żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.
Oczywiście Praktica 5.4 zwróciła moją uwagę z full hd za poniżej 1000zł. Czytałem zarówno pozytywne jej recenzje jak i negatywne, ciężko podjąć jednoznaczną decyzję. Za 1600zł (cena, którą ostatecznie mogę zaakceptować, ale to maksimum) znalazłem tego panasonica, również full hd i do tego z twardym dyskiem.

Moje pytanie, czy jakość nagrań z tego Panasonica i funkcje przydatne amatorowi warunkują 2xwyższą cenę? Czy ten Panasonic jest tylko trochę lepszy czy ZDECYDOWANIE lepszy? Co wg Was bardziej opłaca się kupić amatorowi? A może całkowicie zrezygnować z hd i za tą cenę kupić coś lepszego SD?

Nagrania będą głównie oglądane na ekranie komputera (w 1920x1080), niektóre pojedyńcze wybrane mogę trafić na DVD do stacjonarnego odtwarzacza. Sprawnie posługuje się komputerem i konwersja formatów to nie problem.

---
edit:

Mała pomyłka...... Na allegro był błędny opis, SDR-H80 nie nagrywa w HD :/ Opis był od JVC GZ-HD30, która jak dla mnie jest za droga (ponad 2tyś.).
A więc do 1.6tyś zł jaką kamerę byście najbardziej polecali dla amatora?
 
Ostatnia edycja:
Do góry