Pozostać przy Stereo czy jednak zestaw 3.1 z Frontami jamo s606 ?

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Mam nietypowy problem.
Jakiś czas temu kupiłem fronty jamo s606.
Po jakimś czasie dokupiłem suba.
Z racji tego, że nie mam jak ustawić w pomieszczeniu surroundów to zdecydowałem się na ich brak. (nie ma innej opcji typu ściana, stojak).
System 5.1 jest wykluczony, zatem jest sens pakować się w centralny a co za tym idzie system 3.1 ?
Lepsze 3.1 od 2.1 ? Co o tym sądzicie ? Warto kupić centralny (model z zestawu jamo s606) ? Czy już pozostać przy tych frontach z subem ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do czego masz to podłączone i do czego wykorzystujesz więcej do kina czy do muzyki ?
 

biedrek

New member
Podłączone mam to do pioneera vsx 520. Wykorzystuję głównie do filmów.:)
Źródłem są filmy na bluray oraz mkv dla dts i dd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

diuczysko

New member
Bez reklam
Jeżeli głównie do filmów i tv to warto dokupić centralny, dialogi będą dużo lepiej i wyraźniej brzmieć.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dokładnie, a poza tym wtedy możesz sterować każdym kanałem osobno. Nieraz w filmach dialog jest za głośny lub za cichy, robisz pyk i dostosujesz do siebie, a zostając przy stereo tego nie zrobisz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście też uważam że szkoda kasy jak i tak kolega nie ma pełnego 5.1 i raczej z uwagi na brak miejsca mieć nie zamierza. Ja bym sprzedał ten ampli do KD i kupił lepszy wzmak bo i tak słuchasz tylko stereo. Na dobrym wzmaku i subie też filmy dobrze zagrają. A tak niby ampli do KD na którym brak efektu surround a i stereo kiepsko zagra. Central zawsze w filmie da poprawę, wsumie to chodzi tylko o rozdzielenie dialogów z frontów, ale jak pisałem to trochę bez sensu i szkoda ładować kasę. No ale już z tego co widzę po ptokach:)
 

biedrek

New member
Systemy 3.1 jednak tez istnieją wiec nie powinno być źle, sprawdzę to w środę. Jak nie będzie pasowało to się go odda, bo jest taka możliwość. ;)
Proszę o dalsze dzielenie się opinią.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Gdyby kolega zaznaczył, że jest gotów wymienić ampli na wzmacniacz to co innego, a tak to jego pieniądze i jego decyzja. I pewnie będzie mu się lepiej filmy oglądało w tej konfiguracji.
 

biedrek

New member
Centralny podpięty. Ogólnie jestem zadowolony. :)
Nie żałuję wyboru 3.1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry