Powstaje DisplayPort 1.3 dla 4K i 8K przy 120Hz. HDMI 2.0 jeszcze nie weszło a jest..

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powstaje DisplayPort 1.3 dla 4K i 8K przy 120Hz. HDMI 2.0 jeszcze nie weszło a jest już... starym rozwiązaniem.

HDMI 2.0 jest już stare... przy specyfikacji DisplayPort 1.3 które wspiera nowe technologie 8K, 4K 120Hz, 3D i gry a wszystko to z 12-bitową głębią kolorów i możliwością ładowania.



Displayport-cable_b_37469.jpg


DisplayPort jest gotowy do kolejnego kroku. W ciągu kilku miesięcy ma się ukazać nowa wersja 1.3, która przyniesie wiele nowych funkcji w przekazie audio i wideo.

DisplayPort jest rzadko używany, ale odkąd Panasonic zastosował je w swoim flagowym modelu 4K zwróciło to uwagę innych producentów wyświetlaczy.

Wersja 1.3 będzie wyposażona z myślą o wsparciu dla formatu 8K (7680 × 4320 i 8192 × 4320). W przyszłości pozwoli podłączyć kilka monitorów 4K w łańcuch.

Wśród obsługiwanych trybów jest również 4K 3D i 4K 120 Hz. Wszystkie tryby będą z głębią kolorów 10 lub 12 bitów. Aby osiągnąć taką wydajność DisplayPort 1.3 będzie opierać się na prawie dwukrotnie większej przepustowości niż HDMI 2.0. Ten ostatni ma 18 Gbps, podczas gdy DisplayPort do 32,4 Gbps.
Nadal nie ma informacji na temat terminu ewentualnej zmiany złącza.
dday
 

collider

New member
Bez reklam
Z tymi kablami to jest tak, że np. do przesyłu 4K wystarczy kabel high speed i nie trzeba kupować ani wymyślać żadnych innych HDMI 2.0 itp (wystarczy, że kabel ma 19 pinów). Teraz ktoś wyskakuje z kolejnym wymysłem. :confused:
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
pic na wode fotomontaz, tak samo jak z hdmi fullhd 3D, stare kabelki ciagna bez problemu. Ale rynek to lyknie, biznes sie kreci...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z tymi kablami to jest tak, że np. do przesyłu 4K wystarczy kabel high speed i nie trzeba kupować ani wymyślać żadnych innych HDMI 2.0 itp (wystarczy, że kabel ma 19 pinów). Teraz ktoś wyskakuje z kolejnym wymysłem. :confused:
Wystarczy do 4K, ale tylko 24-30 klatek. Mimo to, to ciagle jeszcze wielka niewiadoma, nie ma co się na razie ekscytowac.
 

Ruter19

New member
Mam od tygodnia Samsunga F9000 i na 1.3 kablu to Full HD np YouTube ledwo co ciagnie. Na 1444p juz tnie a na 4K klatka po klatc dlatego kupilem 1.4a zeby byl przesyl 10gb/s a nie 2gb/s.
 
Do góry