Powrót do Panasonic NV-GS500 czy coś nowego?

xthorgal

New member
Witam

Byłem kiedyś szcześliwym posiadaczem kamerki Panasonic NV-GS500 (przestałem być 16 miesięcy temu). Użytkowałem tą kamerę przez prawie rok i byłem z nije bardzo zadowolony, jednak chce zauwaćyć że była to moja pierwsza kamera więc nie miałem zabardzo punktu odniesienia. W tej chwili chciał bym ponownie nabyć jakiś sprzęt i nie zabardzo wiem co. Panasonic NV-GS500 kosztuje w tej chwili 2500zł ale wychodzi na to że ma 2,5roku i przez ten czas pewnie już się dużo, naprawdę dużo zmieniło.
Czy za te 2500zł mogę mieć coś lepszego, czy ona jest już wypasem za tą kwotę?

Uzytkując kamerę ważne jest dla mnie:
- niski stopień oświetlenia
- jakość obrazu
- nie tracenie obrazu przy szybkich ruchach kamery (czasem tak słyszałem się dzieje)
- możliwość dokręcania konwerterów

I pytanie numer dwa:
Gdy bym zaszalał i zdecydował się na zakup za 3000zł to czy uzyskał bym coś dużo lepszego? Jeśli tak to proszę coś polecić
 
Ostatnia edycja:

Lothrain

New member
Wedle mojej skromnej opinii, ten Panasonic jest wciąż jedną z najlepszych kamer SD. Ale tych już praktycznie się nie robi, wszyscy weszli w HD, więc pytanie, czy i ty nie powinieneś, bo jakość obrazu jest znacznie lepsza.

Wśród kamer HD na miniDV (od których wielu odchodzi, a ja wciąż jestem zwolennikiem) do 2500 kupisz Canona HV30, który na camcordersinfo ma opinię najlepszej kamery na rynku pod względem jakości obrazu, nieco drożej wychodzi główny rywal Sony HC9E. No i filmy będziesz miał w mpeg2.

Większość osób na forum poleca jednak kamery na karty pamięci, czasem z wbudowaną niewielką pamięcią flash. Nie wiem jak dużo materiału na raz chcesz robić. Canon HF10 i 11 są warte rozważenie, podobnie jak nowy Panasonic SD100, ma lepszą wygodę obsługi, ale w ciemnych pomieszczeniach nie sięga Canonowi do pięt. Sony z ich drogimi kartami nie bardzo mi się widzi. Wszystkie te kamery obsługują AVCHD, więc do obróbki potrzebna ci solidna maszyna.
 

xthorgal

New member
Dzięki za odpowiedź Lothrain.

Co do ilości materiału na raz to na ogół jest to około godziny lub dwóch. W Panasoniku wcześniej wspomnianym przezemnie zwyczajnie zmieniałem kasetę i było z głowy. Nie wiem jak to jest z materiałem HD w ilości zajmowanego miejsca?

Co do HD ogólnie to jasna sprawa jeśli jakość jest lepsza to jestem zainteresowany. No do max 3000zł moge dociągnąć. Sprawa wygląda tylko tak że ja potem te filmiki konwertuje do divx`a (w póxniejszym etapie wrzócam w kawałkach 8~10minutowych na strone internetową i tam zajmują mi one po 100mb już w takiej postaci, przy HD to pewnie znacznie więcej? - I tu rodzi mi się pytanie: czy kamerą hd mogę sobie kręcić w rozdziałce kamery Panasonica a HD zachować na specjalne okazje? 720x400)
 
Do góry