Powrót do korzeni - budżet 3,5 tys. zł.

Henry

Active member
Bez reklam
1.Wharfedale Diamond 10.5 lub 10.4 lub 10.MT lub 155
2.Boston Acoustics CS 260 II lub CS 260 lub A 250
3.Jbl ES80
4.Klipsch F1/F10
5.Audio Pro Avanto FS20
6.Dali Zensor 7 -tutaj największy problem to cena, mocno muszę naciągnąć budżet...

Proszę pomóżcie ;-), co najszybciej wykreślić z listy w którą stronę iść. Jak znam życie we Wrocławiu wszystkiego nie będzie dane mi odsłuchać. Jak to mówią, taka KARMA ;-)

We Wrocławiu na odsłuchy możesz się umówić:
-MDB Audio- Wharafadale (ale szukaj serii Diamond min. 10.6 ewentualnie 10.7), Boston Acoustics, Dali Zensor, Audio Pro Avanto
-Fusic- Melodika BL, Klipsch i dorzuć do listy jeszcze Indiana Nota, mają tam też Monitor Audio (zerknij na MR lub BX)
 

lobos

New member
Bez reklam
Zwróć uwagę na Klipscha ;-)
Do Twoich klimatów muzycznych mogą się spodobać.
Z tym, że coś większego niż F10 np. RF-52II, 62II lub R-26F.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Q Acoustics QA 2050i. Też ciekawe kolumny. Mniej dynamiczne, dobrze zrównoważone brzmienie. Powiedziałbym niemęczące do długiego słuchania.

To samo miałem zaproponować. Są bardzo uniwersalne i solidnie wykonane. Nie będą wybredne jeśli chodzi o elektronikę. Bardzo bezpieczny zakup bo trudno się na nich zawieść w tej cenie.
To samo 2020i, małe ale skuteczne ;)
 

Mohikanin79

New member
Witam ....

Wracam do Was ponownie, ponieważ skontaktowałem się z BN i otrzymałem ofertę. Po wstępnej weryfikacji, przyznaję ceny ma atrakcyjne. Nie o tym jednak mowa.

Zaproponował mi poniższe rozwiązanie, co o nim myślicie? Zestaw nie będzie za mały do nagłośnienia mojego lokum? Suba, rzecz jasna dokupię później.

Nie rozumiem, czym różni się Audio pro avanto ASH od HGL?

Harman AVR161+Audio Pro Avanto black ash lub walnut
Harman AVR161+Klipsch F10+C10+B20

Pozdrawiam,

Mohikanin79
 

macinek

New member
Ja bym stawiał na odsłuch, gorzej jak nie masz takiej możliwości. Po odsłuchaniu kilku zestawów (Studio 280, Quantum 675, B40, Nota 550, klipsch rf-52 II/62 II) zakochałem się w rf-52 II, w tych kolumnach jest mega moc i spełniają w 100% moje oczekiwania. Jeśli miałbym Ci polecić to Klipsch, ale ty możesz mieć inne odczucia, kupując na słowo może być różnie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Mohikanin79

New member
Witam...

Udało mi się trochę osłuchać i dopiero teraz mam wątpliwości.

Słuchałem Klipsch rf-52, Whardefale 10.5, Tag 606 (jakaś edycja specjalna) - wszystko sprzężone z Denonem X1000 i mówiąc szczerze albo nie mam słuchu albo coś jest nie tak...

Klipsch rf-52 zbyt cięzki, mocny odniosłem wrażenie jakby dusił się z Denonem, mnie bolały uszy.
Wafle 10.5 grały instrumentalnie genialnie, ale obawiam się, ze do kina nie dadzą rady. Taga 606 zagrała dobrze i chyba tylko dobrze.

Zaczynam zastanawiać się nad jakims setem yamahy, który bedzie mocny, dynamiczny do kina i gier i poprawny pewnie do muzyki ;-(...

Jeszcze muszę przesłuchać set Klipsch F10 oraz Audio pro avanto najlepiej z HK 161 ponieważ otrzymałem ciekawą ofertę od BLACK NINJA jednak w ciemno nie chcę kupować.

Panowie moze jakieś ciekawe wnioski ?

Pozdrawiam,

Mohikanin79
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ampli nie najlepszy, dlatego po części taki efekt. W kinie byłoby ok, ale do muzyki to on się niestety niezbyt nadaje.
Spróbuj odsłuchać tego Harmana polecanego przez BN, Onkyo 535, może uda ci się znaleźć jeszcze 626, Yamahę serii 4 lub 6, Denona X2100, Marantza 1504.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ampli nie najlepszy, dlatego po części taki efekt. W kinie byłoby ok, ale do muzyki to on się niestety niezbyt nadaje.
Spróbuj odsłuchać tego Harmana polecanego przez BN, Onkyo 535, może uda ci się znaleźć jeszcze 626, Yamahę serii 4 lub 6, Denona X2100, Marantza 1504.

Yamaha od 6.. w górę gra dobrze ( 4.. to słabe modele ) ,podobnie Onkyo od 6/7.. ( choć i 5.. jest nawet w miarę jak na swoją cenę ) Marntz 15..OK , Denon min 2... ( najlepiej 3... ) , HK będą też OK ,
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiem, ale widzę, że kolega budżet ma trochę ograniczony.
Na jego miejscu skupiłbym się na początek na lepszej elektronice kosztem niepełnego zestawu kolumn, np. w konfiguracji - fronty i central, sourroundy można zawsze dokupić później, a ampli wymienić trudniej ;)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wiem, ale widzę, że kolega budżet ma trochę ograniczony.
Na jego miejscu skupiłbym się na początek na lepszej elektronice kosztem niepełnego zestawu kolumn, np. w konfiguracji - fronty i central, sourroundy można zawsze dokupić później, a ampli wymienić trudniej ;)

ja z kolei myślę odwrotnie , dobre kolumny to podstawa , kolumny , prócz frontów zawsze można zmienić

amplitunery częściej się zmienia ze względu na nowinki technologiczne ( choć ja obecnego Onkyo 609 , póki co nie będę zmieniał dla samego bluetooth , więcej mi nie potrzeba , mocy też )

kolumny mam już 10 lat , elektronikę już trzecią :( i co lepsza elektronika , to kolumny grają jeszcze lepiej , ale to już ich ostatnia zmiana amplitunera )

pewnie przyjdzie kiedyś czas , że i kolumny wymienię ( lub zbuduję nowe , jak obecne zbudowałem ) ale to dopiero jak będę miał przynajmniej wolne min. 10tyś. zł ( obecny zestaw jako nowy wart był 4.5kł ) aby był przeskok jakościowy oczywiście ( mowa o frontach + amplituner )
 

lobos

New member
Bez reklam
henry1979 dobrze radzi.
Nie chodzi tutaj, żeby kupić gorsze kolumny tylko lepiej na początek lepszy ampli i 2.0 zamiast słabego klocka i 5.0/5.1.
Resztę kolumn dokupi po jakimś czasie a amplituner będzie porządny, żeby w komplecie fajnie to wszystko brzmiało ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
ja z kolei myślę odwrotnie , dobre kolumny to podstawa , kolumny , prócz frontów zawsze można zmienić
Ale ja podobnie sugeruję, część kasy przerzucić na lepszy ampli, a część dołożyć do lepszych kolumn- kosztem niepełnego zestawu.
Ja na swoim przykładzie się przekonałem, co z tego, że miałem ciut lepsze kolumny jak ampli był wąskim gardłem. O ile w kinie było ok, to już w muzyce dosyć średnio, tak więc wymieniłem całą elektronikę, a gdybym miał lepszy ampli z pre, to wystarczyłby wzmak i byłoby po sprawie.
IMO lepsze kolumny zdusi słaby ampli i odwrotnie, słabe kolumny przy lepszym ampli będą dalej brzmiały słabo;)
 
Ostatnia edycja:

Mohikanin79

New member
Witam ponownie...

Po dłuższych rozważaniach nadal mam problem ;-). Gdy już byłem gotów dokonać zakupu co prawda zestawu KD Yamaha + ns-f155 set, to otrzymałem ofertę zakupu KD Harman Kardon 151 + Tanoy 200...

Napiszcie co myślicie o takim zestawieniu, ponieważ sprawdzam, szukam w necie i nic sensownego nie mogę znaleźć a chciałbym dowiedzieć się czy spełni moje oczekiwania, które wymieniłem wcześniej.

Chciałbym na nowo odpłynąć w filmach słuchając licznych ścieżek dźwiękowych Hans-a Zimmer-a , jezeli wiecie co mam na myśli ;-)

Pozdrawiam,

Piotr
 
Ostatnia edycja:

Mohikanin79

New member
Witam ponownie...

Po dłuższych rozważaniach nadal mam problem ;-). Gdy już byłem gotów dokonać zakupu co prawda zestawu KD Yamaha + ns-f155 set, to otrzymałem ofertę zakupu KD Harman Kardon 151 + Tanoy 200...

Chciałbym na nowo odpłynąć w filmach słuchając licznych ścieżek dźwiękowych Hans-a Zimmer-a , jezeli wiecie co mam na myśli ;-)

Pozdrawiam,

Piotr

Witajcie...

Nikt nie chce pomóc biednemu żuczkowi :D.
Panowie ja naprawdę już zbaraniałem i mam spory mętlik w głowie.
 
Do góry