Powolne i mozolne składanie kina domowego.Dla odmiany:)

JohnBaton

New member
Witam szanowne jury. Chciałbym powoli składać sobie kino domowe to znaczy bez pośpiechu i nie na hura. Mam pokój 30m kw. po podłodze licząc to dajmy na to no 20 ponad spokojnie będzie.
Chciałbym złożyć jakieś dobre porządne kino domowe z ampli subem i głośnikami, które podłącze do tv i konsoli PS3. Chcę aby służyło mi do grania, słuchania muzyki i filmów. Chciałbym po złożeniu stwierdzić "wow, nie wychodzę z tego pokoju". Oczywiście jest to przenośnia, chyba wiadomo o co mi chodzi. Póki co posiadam lekko ponad tysiaka i spokojnie mogę go przeznaczyć na jakiś solidny amplituner a potem małymi kroczkami dokładać cegiełka po cegiełce. Oczywiście będę na bierząco informować co i jak i odświeżać temat w celu dalszej rozbudowy kina aby nie zaśmiecać forum.
Jak się komuś chciało to czytać to bardzo dziękuję i czekam na podpowiedzi:)
 

Deimos

Banned
Dozbierać trochę kasy, dokupić ampli z wyjściami pre-out. To na przyszłość będzie można z tego coś zrobić, żeby wyszło "wow"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego pytałem żeby mieć punkt odniesienia.
Na wow - to zdecydowanie za mało jeśli idzie o kasę.
Najmniejsze wow to wartość Denona 1611 lub Onkyo 509.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dozbieraj sobie kasy do zestawu amplituner + kolumny, ponieważ po co Ci amplituner jak nie będziesz miał kolumn i odwrotnie? Przeważnie jedne kolumny grają dobrze z jakimś amplitunerem a podłączysz inne i już nie jest to. Nawet ktoś pisał w poście że na amplitunerze słuchał kolumn np za 2 tys i następnie za 4 tys i te tańsze mu brzmieniowo lepiej pasowały. Tak więc najlepiej przesłuchać sobie już zestaw. A następna sprawa że jak kupisz teraz amplituner to może się okazać że za jakiś czas cena spadnie bo wejdzie nowy model. Przynajmniej jak byś miał kasę na amplituner + kolumny frontowe, później tylko dokupisz central, efektowe no i suba.
 

Deimos

Banned
Myślę, że tu kolega "kiki" w tym przedziale cenowym coś wyszpera. W końcu ma te urządzenia na sklepie i jest świadom co tu można wykombinować, żeby trochę słuch oszukać na tym pułapie cenowym. Uwagę powyżej warto wziąć pod rozwagę.
 
Ostatnia edycja:

JohnBaton

New member
Masz rację, to byłoby logiczniejsze rozwiązanie. To do tych dwóch ampli jakie kolumny byście polecali. Albo właśnie jaki zestaw tak jak kolega wyżej pisał.Załóżmy ampli i dwa fronty na start.
 

arsenal

Moderator
VIP
Osobiście poleciłbym spojrzeć na amplituner PIONEER VSX-920-K. Przyjemnie to to wygląda, 3 lata gwarancji, dobrze gra a wyposażenie i funkcje dają duże pole manewru. Wprawdzie kosztuje prawie 1500 ale moim zdaniem warto dozbierać.
 
Ostatnia edycja:

JohnBaton

New member
Oki rozumiem tylko prosiłbym właśnie o dołożenie jakiś głośników frontowych. Chcę skorzystać z dobrej rady i na początek wystartować z w miarę dobrym ampli i jakimiś głośnikami frontowymi.Żeby to dobrze grało i żebym mógł potem dołożyć następne cegiełki. Przypominam że zależy mi na podłączeniu pod ps3 i tv.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Współcześnie każdy amplituner podłączysz pod TV czy PS3 (rozumiem że o dźwięk chodzi, bo jeśli też o obraz to amplituner musi mieć wyjście HDMI) Co do kolumn to napisz w % film/muzyka, jaka odległość od ścian i boków kolumny tzn kolumny z tylnym bass reflex muszą być odsunięte od ściany, tak samo jak z bocznym głośnikiem basowym. Szukasz w dźwięku czystości, separacji tonów, mocnego basu? Czy w przyszłości będzie sub? Jaka kwota na same fronty wchodzi w grę?
 

Lexus

New member
Dokładnie tak i Ja zrobiłem. Uzbierałem na fronty + Amplituner i już teraz po paru miesiącach mam ampli + 5.0 :p a dokłądnie Denon avr 1911 Klipsch 2x Rf-52 1x rc-52 2x rs-42 I jak na takiego początkującego w 20m2 jest spore WOW został mi do kupienia sub rw10
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zmierz porządnie pomieszczenie, zrób schemat, fotke, bo 20 a 30 metrow dla domowej akustyki to sporo. Wg mnie oba powyzej polecane ampli i tak beda za male. 2000 powinienes przeznaczyc i to bedzie minimum, a do optimum jeszcze wiecej. Sam ampli nie ma sensu, kiedy dozbierasz na caly zestaw kolumn to spadna ceny ampli, wejda nowe. Skladanie cegielka po cegielce czasem sie nie sparwdza. Dajmy na to kupisz fronty, potem reszte, a np. sub bedzie juz z nowej serii itp. Duze znaczenie ma tez okres tego cegielkowania. Jesli miesiac- dwa to OK, jak pol roku-rok to gorzej. Do czego potrzebujesz, do grania, do sluchania, do ogladania TV, filmow. To tez ma spore znaczenie. Dozbieraj cala sume i zacznij poszukiwania, np. 4,5,6 tys (a to i tak nie duzo na ten metraz). Chcesz miec WOW na niemal 30 metrach to troche kasy trzeba wydac.
 
Ostatnia edycja:

JohnBaton

New member
Ok to zrobimy tak ja wszystko dokładnie pomierzę i zrobię fotki co i jak. Co do parametrów muzyka/ film to raczej stawiał bym na 30%muzyka 70% film i gry. Po prostu chciałbym jakoś to wszystko tak pogodzić żeby ładnie brzmiało i ucho się cieszyło przy oglądaniu, graniu i słuchaniu muzyki.
A co do brzmienia to hmm..No filmy jakie oglądam to coś w stylu łzy słońca, helikopter w ogniu i ogólnie raczej takie w których coś się dzieje więc bas chyba raczej na pewno ale to nad subem pomyślę. Czyli ogólnie lepiej kasę odłożyć większą i zrobić większy zakup niż bawić sie w składanie.Bo u mnie raczej kwestia miesiąca moze to nie być
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie tez nie jest to kwestia miesiaca. Kilka razy podchodziłem do zakupow i za kazdym razem okazywalo sie ,ze jeszcze musze do czegoś dozbierac i odłożyc całe zakupy na blizej nieokreslone "później"

Jesli przewaga kina akcji to moze powinienes sie rozejrzeć za dedykowanymi kolumnami do kina. Zazwyczaj jest tak, ze dobre muzycznie kolumny są też dobre w kinie, ale są znacznie droższe, jednak kolumny typowo kinowe nie są już tak dobre w muzyce.
MOze zastanow się na Klipschami F2/C1/B2 plus Onkyo np. 608, 609. Napisz do blackninja, powiniens sie zmiescic, moze cos koło 4000-4500
 

JohnBaton

New member
U mnie tez nie jest to kwestia miesiaca. Kilka razy podchodziłem do zakupow i za kazdym razem okazywalo sie ,ze jeszcze musze do czegoś dozbierac i odłożyc całe zakupy na blizej nieokreslone "później"

Jesli przewaga kina akcji to moze powinienes sie rozejrzeć za dedykowanymi kolumnami do kina. Zazwyczaj jest tak, ze dobre muzycznie kolumny są też dobre w kinie, ale są znacznie droższe, jednak kolumny typowo kinowe nie są już tak dobre w muzyce.
MOze zastanow się na Klipschami F2/C1/B2 plus Onkyo np. 608, 609. Napisz do blackninja, powiniens sie zmiescic, moze cos koło 4000-4500

Dzięki kolego za podpowiedź, doceniam. Sprawa taka że teraz 4500zł nie wyłożę niestety potrzebuję dozbierać właśnie:) Dlatego chciałbym skorzystać też z takiej rady żeby kupić ampli i fronty na początek a potem reszte.Na dniach postaram się wrzucić zdj. pokoju wymiary itp.
 
Do góry