Powieszenie telewizora OLED na ścianie działowej

sedrector

New member
Cześć, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc przepraszam jeśli napiszę coś niezgodnego/nieetycznego.

Zakupiłem niedawno mieszkanie i tak na prawdę bez wiedzy o samej ścianie zakupiłem telewizor LG OLED65G23LA (waga 22.8kg). Okazuje się, że ściana na której chcę powiesić owy telewizor jest zrobiona z cegły dziurawki (ściana o grubości około 12cm - tynk + cegła). Generalnie panowie z jednego z elektromarketów (niezbyt sympatyczni panowie) którzy mieli mi zamontować telewizor na ścianie stwierdzili, że oni tego nie robią i koniec kropka. Bardziej to wyglądało na strach przed nietypowym uchwytem na telewizor dołączonym do zestawu.

Panowie zalecili mi użycie kotew chemicznych, które nie sprawdziły się. Niestety za szybko materiał zrobił się twardy abym mógł zawiesić wieszak, który nota bene już posiada dosyć małe otwory na śrubki i pręty odpadają. Wpadłem na pomysł przewiercenia się przez ścianę działową tak aby wzmocnić uchwyt na telewizor również z drugiej strony. Generalnie odstające śruby nie będą mi przeszkadzać, ponieważ zawsze mogę coś na nich zawiesić (trzeba szukać pozytywów). Jak sądzicie czy takie rozwiązanie jest dobre? Jakie śruby dokładnie dobrać oraz czy warto to wzmocnić np. dodatkową metalową płytką z drugiej strony ściany?
W razie wątpliwości dołączam filmik jak zamontować omawiany telewizor na ścianie LG OLED : How to wall mount your LG OLED G2 l LG - YouTube

edit: telewizor generalnie przylega całkowicie do ściany, odchylany jedynie na boki w razie konieczności podpięcia dodatkowych kabli.
edit2: rejon w którym mieszkam jest potencjalnie nastawiony na tąpnięcia (Śląsk).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sugestia jest jednak inna.
Wystarczą normalne kołki.

To jest OLED TV więc kąty są bez znaczenia, to znaczy nie musisz mieć uchwytu regulowanego.
Czyli uchwyt stały i możesz wówczas spokojnie wieszać .
 
Możesz dla pewności użyć tych kotew hemicznych ale pod kołki i dopiero jak ci stwardnieje na kołku bez problemu dokręcasz. Ja się nie dziwię że na działówce nie chcieli się bawić, Zleci i będą mieli problem. U kuzyna są tak daremne dziasłówki (tzw. sam pioch) że głośniczek tylni z zestawu komputerowego 5.1 zleciał razem z kołkiem.
 
Do góry