Powieszenie benq w1070

Tasix95

New member
Przyszla pora na powieszenie projektora benq pod sufit i mam pare pytan

1.Czy obiektyw projektora musi byc na srodku ekranu?
2.I jak dokladnie powiesic projektor myslalem o zakupie uchwytu 8 lub 17 cm (wymienna rurka) od sufitu do gornej krawedzi obszaru wyswietlania jest 22 cm czy wbudowany lens shif naciagnie te 14 cm ? Bo boje sie ze zamontuje a obraz nie zmiesci sie w wyznaczona ramke
 

lll

New member
Najpierw powiesiłeś "ramkę", a później projektor? Chyba lepiej robić odwrotnie. Sugeruję uchwyt z możliwie szeroką regulacją, żeby można było dopasować obraz do ramki. Osobiście z lens shiftu wolę nie korzystać.
 

Jawosz

Member
Najpierw powiesiłeś "ramkę", a później projektor? Chyba lepiej robić odwrotnie. Sugeruję uchwyt z możliwie szeroką regulacją, żeby można było dopasować obraz do ramki. Osobiście z lens shiftu wolę nie korzystać.


Bardzo dobrze zrobil ze zaczal od ekranu.
A co zlego jest w lens shifcie? Lepiej uzyc LS niz nachylac projektor. Pamietaj ze LS w tym benq ma tylko kilka cm.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Tasix95

New member
Wlasnie czytalem ze zaczyna sie od ekranu wiec tak zrobilem projektor mialem juz fizycznie w domu ale dostawca rozwalil projektor i musialem odeslac wiec nie mialem mozliwosci sprawdzenia lens shiftu podobno to 10% wysokosci ekranu czyli w moim wypadku to ok 11 cm ale ile w tym prawdy to nie wiem ;)
 

Jawosz

Member
Zobacz w instrukcji na stronie benq. Pamietaj ze zawsZe mozesz delikatnie pochylic projektor i korygowac trapezem.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobrze zrobil ze zaczal od ekranu.
A co zlego jest w lens shifcie? Lepiej uzyc LS niz nachylac projektor. Pamietaj ze LS w tym benq ma tylko kilka cm.
Lepsze kilka cm niż w ogóle. 10%to wbrew pozorom wystarczająco.
Nie wyobrażam sobie dokładnego ustawienia projektora bez LS. LS w przeciwieństwie do korekcji trapezu nie degraduje obrazu. Każdy projektor powinien to mieć.
Pamietaj ze zawsZe mozesz delikatnie pochylic projektor i korygowac trapezem.
Dziwne, stoisz po obu stronach? :)
Nie powinno się w ogóle używać trapezu, ta funkcja już dawno nie powinna pojawiać się w menu - to degradacja obrazu. Projektor ustawiamy z poziomicą! Każdy szanujący się kinomaniak powinien omijać to z daleka. Trapezu to możesz używać w pracy na zebraniach :)
Tasix, Jeśli LS będzie za mało to musisz zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt.
 
Ostatnia edycja:

ALEX-77

New member
Witam
Dlaczego trzeba tak unikać korekcją trapezu ?w moim przypadku (odległość od ekranu 92'' 3 metry) musiałbym projektor mieć tuż nad głową żeby nie użyć korekcji trapezu ,czy to tak naprawdę pogarsza obraz ?? jak testowałem położenie projektora (Benq W1070 ) to jakoś tam różnicy w obrazie nie zauważyłem po korekcji trapezowej.
 

Tasix95

New member
W moim przypadku projektor bedzie nad glowao lub przed w zaleznosci od pozycji ekran tez 92 cale tylko z 2,5m naszczescie chyba nie bede musial korzystac z korekcji trapezowej :)
 

ALEX-77

New member
W moim przypadku projektor bedzie nad glowao lub przed w zaleznosci od pozycji ekran tez 92 cale tylko z 2,5m naszczescie chyba nie bede musial korzystac z korekcji trapezowej :)
To powodzenia i zaopatrz się od razu w słuchawki ,bo szum z wentylatora w projektorze da ci popalić ;)

ps.
chciałbym jakiś dowodów świadczących o tym ze po korekcji trapezowej obraz jest gorszej jakosci .;-)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
W moim przypadku projektor bedzie nad glowao lub przed w zaleznosci od pozycji ekran tez 92 cale tylko z 2,5m naszczescie chyba nie bede musial korzystac z korekcji trapezowej :)

z 2, 5 metra będziesz miał 90 cali bez żadnych problemów?Bez żadnych czarów?:) Po prostu nad tobą będzie projektor.Czyli pewnie masz taki problem jak ja czyli masz możliwość cofnąć projektor przykładowo jeszcze z 2 metry do tyłu za ciebie ,ale automatycznie zwiększy sie wyświetlany obraz a ty miejsca na ścianie tyle nie masz.I pytałem się w innym wątku czy da się regulować obrazem by np. z 5 metrów mieć 40 cali ;)
 

Tasix95

New member
Kalkulator benq pokazal ok nawet inny uzytkownik to sprawdzil i wyszlo ze 98 cali moze byc
2bf5a4d0a31466db5a606a4e831bfdea.jpg
tu jest nawet post tego uzytkownika
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie wiem co ty wklejasz, ale wiem że pokazuje się czerwony komunikat z tej odległości co zamierzasz zawiesić.Może to nieistotny komunikat

ciut więcej potrzebujesz niz 2,5 metra

7tloQpe.png
 
Ostatnia edycja:

Tasix95

New member
jakiego kalkulatora uzywasz ja wchodze na strone benq
Wybieram model w1070
16:9
Sufitowe
Metry
Odleglosc projektora od ekranu 2.5m
91cali
113cm
200cm
Odleglosc obrazu od podlogi 106 chyba
Wysokosc pokoju 2.5m
Zoom 1.09 i nic czerwonego nie wyskakuje 2 innych uzytkownikow tego forum potwierdzilo ze z 2.5m ma mozliwosc wyswietlania od 76 do 98 cali a to co wkleilem to post jednego z uzytkownikow w celu pokazania ze innemu uzytkownikowi forum wyszlo tak samo



Edit juz widze jakiego ja uzywam tego z strony producenta i pokazuje ok ;)
 

jedrek_1

New member
Ale z tego co widzę (jeśli źle zrozumiałem to popraw) testowałeś na Banq w1070, który ma możliwość optycznej korekcji efektu trapezu (lens shift), która nie pogarsza obrazu. A mi chodzi o cyfrową korekcję w modelach bez lens shift.
 
Do góry