Powiesic czy postawic

nokinomaniak

New member
Hejka kupilem regal i moze jutro uda mi sie zainstalowac projektor , chce go powiesic w regale bo sufit gipsowy , niewiadomego pochodzenia i niestabiny . Ipytanie , jezeli go chcialbym postawic to musi stac dosc nisko , i nieda rady bo musi byc z tylu a na wysokosci ktora mi odpowiada , automatyczna regulacja geometri pionowej wchodzi na 14 , sporo prawda ?, nie korygowalem trapezu ani takie tam mowie o automatycznym dostrajaniu .Testowac obrazu nie mam bardzo jak bo kable jeszcze sie walaja tu i tam bo wlasnie musze wpier ustawic projektor , a wiec lepiej postawic czy powiesic , wieszany bedzie prawie ze w suficie regal pod sufit , no bo jak juz zaczne wiercic to pozamiatane .aha aa EPson 6000 swiecic bedzie , podwieszony juz miale . Ewentualne sugestie mile widziane , jutro wieczorem musze go powiesic bo zona nie zmoze dluzej bajzlu , robie jeden pokoj a cala chalupa zagracona :)).
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
TW6000 ma wlasciwie zerowy offset, co oznacza ze dolna krawedz obrazu jest na wysokosci projektora. Nie mozesz wiec go dac zbyt nisko. Co do korekcji trapezu, tak jak pisalem to juz wielokrotnie, odradzam. Aby sie przekonac o co chodzi wlacz prosze sam projektor ustaw go pod jakims katem, na pilocie nacisnij "pattern"(z ustawionym czarnym tlem), wyreguluj obraz korekcja trapezu by obraz byl prostokatny. Jak sam zobaczysz kiszka jest bo beda ci sterczec wystajace z obrazu, swiecace trojkaty po bokach. Nie wspomnie ze korekcja trapezu pogarsza jakosc obrazu, ale to inna bajka... Radze ustawic projektor min, 70 - 80cm od podlogi i centralnie na ekran/sciane.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sufit z KG to nie problem. U mnie tez proj wisi oraz okap kuchenny kilka razy cięższy ;) Dla bezpieczeństwa oraz spokojnego snu po wywierceniu otworów wlozylem dwie metalowe belki, jako poprzeczne do profili i wszystko trzyma się na nich i ładnie rozkłada siłe.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Aaa, rozumiem, wystarczą też odpowiednie kołki, nie do płyt, a do gipsu, odpowiednia dlugosc i spoko. POtem najwyżej jak wlascicie się upomni zagipsujesz i nawet nie pozna.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sufit gipsowy ale z przed trzydziestu lat pewnie , jakas neznana normalnym budowlancom konstrukcja a ze nie moje to niemoge psuc zaduzo:-D

Co rozumiesz pod pojęciem "normalny budowlaniec"? Ten co nie pije? Nie ma takich, chyba że akurat któryś jest chory:) Oni przeważnie znają właśnie stare metody przekazywane z dziada/pradziada, żeby zarobić a się nie narobic. "Będzie Pan zadowolony":) Chociaż sam znam ekipę którą z całego serca mogę polecić, chłopaki robią dokładnie, szybko, nie rozpoczynają od piwa i nie zdzierają kasy. Czasami rodzynki się zdarzają:razz:
 

Bllu-Man

New member
Hejka kupilem regal i moze jutro uda mi sie zainstalowac projektor , chce go powiesic w regale bo sufit gipsowy , niewiadomego pochodzenia i niestabiny . Ipytanie , jezeli go chcialbym postawic to musi stac dosc nisko , i nieda rady bo musi byc z tylu a na wysokosci ktora mi odpowiada , automatyczna regulacja geometri pionowej wchodzi na 14 , sporo prawda ?, nie korygowalem trapezu ani takie tam mowie o automatycznym dostrajaniu .Testowac obrazu nie mam bardzo jak bo kable jeszcze sie walaja tu i tam bo wlasnie musze wpier ustawic projektor , a wiec lepiej postawic czy powiesic , wieszany bedzie prawie ze w suficie regal pod sufit , no bo jak juz zaczne wiercic to pozamiatane .aha aa EPson 6000 swiecic bedzie , podwieszony juz miale . Ewentualne sugestie mile widziane , jutro wieczorem musze go powiesic bo zona nie zmoze dluzej bajzlu , robie jeden pokoj a cala chalupa zagracona :)).

Moją sugestią jest używanie polskich znaków i jakiś logiczny ciąg wypowiedzi, bo tego się czytać nie da...
 

nokinomaniak

New member
Moją sugestią jest używanie polskich znaków i jakiś logiczny ciąg wypowiedzi, bo tego się czytać nie da...
Jesli nie znajdujesz logiki w moim poscie to coz , trudno moge z tym zyc .A co do polskich znakow to moj komp nie obsluguje , jak juz gdzies tam pisalem , a ty jesli nie masz nic cennego do powiedzenia to swoje , uwagi zachowaj dla siebie lub poprostu jesli postu nie mozesz przeczytac ze zrozumieniem to nie czytaj .
 
Do góry