Powidoki , wypalanie mity czy fakty ?

LukeX

New member
Witam
Mój pierwszy post po kilku tygodniowym czytaniu forum ;) Otóż jak większość forumowiczów przybyłem tu w celu pogłębiania wiedzy na temat technologi HD itp. Zbliżają się moje urodziny święta czas sobie samemu zrobić wymarzony od dłuższego czasu prezent :D Przed przybyciem na te forum wybór wydawał się prosty ( chodząc po sklepach oglądałem przeróżne TV i nie patrzyłem czy to lcd czy plazma ) podchodziłem , patrzyłem względnie na stosunek ceny do jakości itp i pozostawało tylko wyciągać kasę i brać :razz: Ale z każdym dniem czytania łażenia po sklepach i rozmowach ze sprzedającymi , wybranie tego właściwego TV nie stało się tak oczywistą sprawą :confused: .Na dzień dzisiejszy mój wybór skłania się na Panasonica P42S10E aczkolwiek męczy mnie kilka spraw dotyczacych TV plazmocwych a konkretnie sprawa wypalania i powidoków. Otóż są dni że zdarza mi się wcale nie oglądać tv ale są i takie że mogę przesiedzieć po kilkanascie godzin przed tv , i nie wyobrażam sobie żeby podczas całodziennego oglądania jednego kanału siedzieć i myśleć " Boże spraw żeby logo nie zostało tam na dłużej :D" Ostatnio miałem okazje oglądać plazme samsunnga sprzed 3 lat grała ona praktycznie po 12 godzin dziennie i co ? cały ekran wygląda starsznie wszędzie w tle pozostawały loga przeróżnych stacji normalnie koszmar .I tak sie zastanawiam że jeśli mam wydać 3 tys na coś co za 3 lata będzie wyglądało tak jak wspomniany samsung to... wole słabszy obraz na LCD ale trwalszy niż plazma... Nie znam się na TV może to co pisze kogoś śmieszy ale piszę to tak jak ja to widziałem . I dalej kolejne pytanie... powidoki niektórzy piszą żeby co jakiś czas przełączac kanały itp aby zapobiec temu kurcze no to mnie troszkę przeraża bo siedząć coś oglądając mam być skupiony na tym co oglądam a nie myślec o wspomnianych powidokach.
Czytając to pewnie wiele osób pomyśli masz takie problemy to kup lcd i tyle .Miło by było jakby wypowiedzieli się właściciele owej technologi co mają takie TV od dłuższego czasu i kożystają z nich dosyć często :)

Tak poza tematem , chodząc po sklepach w moim regionie (Biała Podlaska) to jakieś 80% TV to LCD i pytam się sprzedającego dlaczego tak jest a on że "taka ludzka mentalność wolą kupić lcdka bo sądzą że plazma szybko się wypali , to co z tego że plazma ma lepszy obraz i tak wolą lcd"
No tak w sumie po części i ja mam takie może głupie wyobrażenie że kupię plazem a po roku będę jakieś duszki oglądał ;)

p.s. sorki za może zbyt chaotyczny post :(
 

paniol

New member
Ha ha ha. W moim przypadku - mam dwie plazmy paniola - było podobnie - przed zakupem więcej myślałem o powidokach niż oglądałem; po zakupie więcej oglądam i nie myślę o powidokach... bo ich nie widzę.
 

damiantomek2

New member
LukeX napisał:
Witam
Mój pierwszy post po kilku tygodniowym czytaniu forum ;) Otóż jak większość forumowiczów przybyłem tu w celu pogłębiania wiedzy na temat technologi HD itp. Zbliżają się moje urodziny święta czas sobie samemu zrobić wymarzony od dłuższego czasu prezent :D Przed przybyciem na te forum wybór wydawał się prosty ( chodząc po sklepach oglądałem przeróżne TV i nie patrzyłem czy to lcd czy plazma ) podchodziłem , patrzyłem względnie na stosunek ceny do jakości itp i pozostawało tylko wyciągać kasę i brać :razz: Ale z każdym dniem czytania łażenia po sklepach i rozmowach ze sprzedającymi , wybranie tego właściwego TV nie stało się tak oczywistą sprawą :confused: .Na dzień dzisiejszy mój wybór skłania się na Panasonica P42S10E aczkolwiek męczy mnie kilka spraw dotyczacych TV plazmocwych a konkretnie sprawa wypalania i powidoków. Otóż są dni że zdarza mi się wcale nie oglądać tv ale są i takie że mogę przesiedzieć po kilkanascie godzin przed tv , i nie wyobrażam sobie żeby podczas całodziennego oglądania jednego kanału siedzieć i myśleć " Boże spraw żeby logo nie zostało tam na dłużej :D" Ostatnio miałem okazje oglądać plazme samsunnga sprzed 3 lat grała ona praktycznie po 12 godzin dziennie i co ? cały ekran wygląda starsznie wszędzie w tle pozostawały loga przeróżnych stacji normalnie koszmar .I tak sie zastanawiam że jeśli mam wydać 3 tys na coś co za 3 lata będzie wyglądało tak jak wspomniany samsung to... wole słabszy obraz na LCD ale trwalszy niż plazma... Nie znam się na TV może to co pisze kogoś śmieszy ale piszę to tak jak ja to widziałem . I dalej kolejne pytanie... powidoki niektórzy piszą żeby co jakiś czas przełączac kanały itp aby zapobiec temu kurcze no to mnie troszkę przeraża bo siedząć coś oglądając mam być skupiony na tym co oglądam a nie myślec o wspomnianych powidokach.
Czytając to pewnie wiele osób pomyśli masz takie problemy to kup lcd i tyle .Miło by było jakby wypowiedzieli się właściciele owej technologi co mają takie TV od dłuższego czasu i kożystają z nich dosyć często :)

Tak poza tematem , chodząc po sklepach w moim regionie (Biała Podlaska) to jakieś 80% TV to LCD i pytam się sprzedającego dlaczego tak jest a on że "taka ludzka mentalność wolą kupić lcdka bo sądzą że plazma szybko się wypali , to co z tego że plazma ma lepszy obraz i tak wolą lcd"
No tak w sumie po części i ja mam takie może głupie wyobrażenie że kupię plazem a po roku będę jakieś duszki oglądał ;)

p.s. sorki za może zbyt chaotyczny post :(
Witaj
Mam taki sam kłopot jak ty i też podobne pytania? Przeczytałem już wszystkie posty o panasach X10Y, S10E, LG42PQ3000 i 6000, a teraz chcę pogłębić wiedzę o Samsungach PS42B450 i 451 ale o tych modelach
na forum jest najmniej. Powiem Ci iż i tak będziesz musiał podjąć decyzję
sam-taką radę w odpowiedziach na moje wątpliwości dali mi weterani tego forum. Bo najmnie problemowe były stare dobre CRT, a nie ta nowa technika jak mówi moja żona przeciwniczka plazm i LCD.

Powodzenia w Wyborach
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kupuj plazmę !!! ( Panasonic.... )

Kolego jeżeli chcesz kupić TV to bierz ten model co upatrzyłeś i się niczym nie przejmuj!
U mnie Plazma ( jak w podpisie ) ma już prawie 1,5 roku, jest włączona praktycznie 12 h dziennie i.... żadnych problemów.

Pozdrawiam
 

Lizarazu

New member
Zona mówi Ci:
"Jak wydasz na AV to będzie mniej na Wasz DOM".
Daje Ci także przekaz o Jej stanowiskui:
"Nie stać Nas na HD AV. Są ważniesze ( w jej opinii) inwestycje".
Decyzję podejmijcie wspólnie ale po uzgodnieniu: co i dla kogo jest ważne.

ps.:
dla mnie:
"małe" i tak przeżyje. Dziadki itd......
Kupuj po cichu AV HD.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
LukeX napisał:
są dni że zdarza mi się wcale nie oglądać tv ale są i takie że mogę przesiedzieć po kilkanascie godzin przed tv , i nie wyobrażam sobie żeby podczas całodziennego oglądania jednego kanału
No to pochwal się trochę który to pojedynczy kanał można, przy zachowaniu własnego zdrowia ogólnego, oglądać przez cały dzień ;-) Ja takiego kanału jeszcze nie widziałem. Poza tym myślę, że nawet jeżeli faktycznie jeden kanał byłby wyświetlany na ekranie przez cały dzień to przecież w ramach programu zawsze są jakieś wstawki reklamowe, czy inne momenty, w których logotypy programu czy ograniczeń wiekowych nie są wyświetlane.
Sam nie wiem... Nie wydaje mi się to możliwe ale jeśli faktycznie oglądasz w kółko jeden kanał...

LukeX napisał:
Ostatnio miałem okazje oglądać plazme samsunnga sprzed 3 lat grała ona praktycznie po 12 godzin dziennie i co ? cały ekran wygląda starsznie wszędzie w tle pozostawały loga przeróżnych stacji normalnie koszmar
Moim zdaniem to czy dziennie plazma włączona jest 4 godziny czy 24 godziny nie ma znaczenia. Ważne co się na niej wyświetla - jak wiesz stałe elementy obrazu są niewskazane. Ponadto osobiście preferuję unikanie w tv tzw. dynamicznych ustawień. Samsunga nie znam ale technologia w ciągu ostatnich 3 lat na pewno bardzo poszła do przodu. Ja ostatnio widziałem jakąś plazmę Daewoo, chyba też model z wcześniejszych lat - widoczne były przebarwienia/powidoki. Ale tv wisi na ścianie w pizzerii i na okrągło leci tam jeden kanał.
Sam natomiast mam półtorarocznego Panasonica i zero problemów. Podobnie znajomy ma Panasa sprzed ponad 3 lat i też zero problemów. Nie widzę, żadnych trwałych powidoków czy rozświetleń. Czasami gdy długo oglądam film z czerwonym kółkiem ;) w lewym górnym roku ekranu i później przełączę tv na inny kanał, to jestem wtedy w stanie (tylko jeśli się specjalnie temu przyglądnę) dostrzec przez kilkanaście sekund kolorowe rozświetlenie w kształcie kółka. Ale ono po chwili znika i nic nie zostaje na stałe. Ogólnie i naprawdę obiektywnie - zero problemów.

LukeX napisał:
I tak sie zastanawiam że jeśli mam wydać 3 tys na coś co za 3 lata będzie wyglądało tak jak wspomniany samsung to... wole słabszy obraz na LCD ale trwalszy niż plazma...
Myślę, że w przypadku aktualnej generacji plazm Panasonica nic takiego nie powinno Cię spotkać. A z drugiej strony zdarzały się przypadki (pojedyncze), że i posiadacze lcd mieli problemy z trwałymi powidokami...

LukeX napisał:
I dalej kolejne pytanie... powidoki niektórzy piszą żeby co jakiś czas przełączac kanały itp aby zapobiec temu kurcze no to mnie troszkę przeraża bo siedząć coś oglądając mam być skupiony na tym co oglądam a nie myślec o wspomnianych powidokach.
Jeżeli telewizor będzie używany jako telewizor (a nie jako monitor na terminalu lotniska) to nie musisz myśleć o powidokach. A w normalnym użytkowaniu telewizora zmiana kanału, czy przełączenie na inne źródło (dvd, blu-ray) jest naturalne. Osobiście nie wyobrażam sobie oglądania jednego kanału cały dzień (jak pisałem wyżej) :) Ale zdarzało mi się oglądać dwa lub trzy filmy pod rząd na jednym kanale (z jednym logotypem stacji).

marciniozo napisał:
Kolego jeżeli chcesz kupić TV to bierz ten model co upatrzyłeś i się niczym nie przejmuj!
U mnie Plazma ( jak w podpisie ) ma już prawie 1,5 roku, jest włączona praktycznie 12 h dziennie i.... żadnych problemów.
Ten sam model, też półtora roku, też żadnych problemów.

Pozdrowienia!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Plazmę trzeba "dotrzeć" przez pierwsze kilkaset godzin (umiarkowane ustawienia, zmienne obrazy). Na Samsungu PS50A451 na początku po pierwszych 5 godzinach gry widać było powidok z kompasu w MoH (taki mały wkurzający trójkącik), który można było usunąć wbudowanym programem - jednak trwało to dosyć długo. Teraz (po ponad roku) powidoków nie dostrzegam (a czasami zdarzają mi się kilkugodzinne sesje na PS3, albo oglądanie filmów z "pasami")...
 

yaneq

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o zakup plazmy miałem podobne dylematy. Powidoki, duże rachunki... po kilku miesiącach powiem, że lepiej zrobić nie mogłem. Pierwsze 10 godzin chodziłem koło niej na placach. Zero dłuższego wyświetlania loga programu, zero czarnych pasów u góry i dołu oraz po bokach, generalnie oglądałem wszystko na zoomie. Po 100 godzinach powoli zacząłem tv oglądać jak człowiek. W tej chwili się niczym nie przejmuje. Oglądam jak idzie. Zero powidoków, rachunki za prąd zwyczajne (przy moim modelu tv). Nie ma się czym przejmować.

Przed zakupem byłem zdecydowany w 100% na LCD. To forum zweryfikowało moją decyzję i do dzisiaj nie żałuję zakupu plazmy.
 

PiotReG

New member
Bierz tego Panasonica i nie czytaj już więcej postów o wypalaniu się plazm. Ja przed zakupem mojej plazmy strawiłem ponad miesiąc czytając przeróżne wątki na ten temat. Mam od 1,5 roku Panasa 42PV80. Korzystam z ustawienia "normal" z nieznacznymi tylko korektami nasycenia (w dół)i jaskrawości (w górę). Jak do tej pory nie udało mi się doświadczyć czegoś takiego, jak powidok. Udanych zakupów :).
 
Do góry