Powidoki w plazmach

don111

Banned
Oto odpowiedź KRRiT, którą dziś otrzymałem.

"W odpowiedzi na wystąpienia z 12 października i z 25 października 2010 roku, uprzejmie wyjaśniam, że w rozporządzeniu KRRiT z 23 czerwca 2005 roku w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi (Dz.U. z 2005 roku, nr 130, poz. 1089) zostały określone jedynie wymiary i kolor znaku graficznego. Nie jest natomiast określona ani intensywność świecenia, ani dokładne położenie znaku. Te parametry ustalane są przez nadawców.
Odnosząc się do sugestii, że odbiorniki plazmowe narażone są na miejscowe zniszczenie ekranu (chodzi tu o degradację jakościową luminoforów ekranu telewizora) w związku z emisją oznaczeń graficznych wprowadzonych przez KRRiT, należy uznać, że nie są one pozbawione podstaw, zwłaszcza, że producenci odbiorników zamieszczają stosowne ostrzeżenie w instrukcji obsługi. Dotyczy to jednak wyświetlania na ekranie telewizora obrazów statycznych przez długi czas, co należy rozumieć jako pracę stałą przez kilkaset godzin. Jest to ostrzeżenie, dotyczące sytuacji, w której praca odbiornika odbywa się w warunkach ekstremalnych i trudno zakładać, aby użytkownik był narażony na uszkodzenie odbiornika w czasie oglądania programu telewizyjnego.
Zjawisko zniszczenia się luminoforów może nastąpić tylko w wyjątkowo skrajnych warunkach. Takie przypadki miały miejsce, ale dotyczyły wyświetlania stałych obrazów przez bardzo długi czas i nie odnosiły się do odbioru telewizji programowej.
Uprzejmie proszę o rozważenie powyższych wyjaśnień w kontekście Pańskiego wystąpienia."

Czyli wszystko jest w porządku, a moją historyjkę sobie wymyśliłem. Taki wniosek mogę wyciągnąć po lekturze tej odpowiedzi. Rozumiem, że w tej sytuacji inicjatywa w celu wydania określonych regulacji prawnych (co sugerowałem w zapytaniu) jest niepotrzebna.
Co o tym myślicie?
odpisz im, że to co piszą to bzdura, wypalenia z tego co opisują użytkownicy to nie jest sytuacja ekstremalna i nie potrzeba kilkuset godzin aby do tego doprowadzić
 

digitalus

Banned
Oto odpowiedź KRRiT, którą dziś otrzymałem.

"W odpowiedzi na wystąpienia z 12 października i z 25 października 2010 roku, uprzejmie wyjaśniam, że w rozporządzeniu KRRiT z 23 czerwca 2005 roku w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi (Dz.U. z 2005 roku, nr 130, poz. 1089) zostały określone jedynie wymiary i kolor znaku graficznego. Nie jest natomiast określona ani intensywność świecenia, ani dokładne położenie znaku. Te parametry ustalane są przez nadawców.
Odnosząc się do sugestii, że odbiorniki plazmowe narażone są na miejscowe zniszczenie ekranu (chodzi tu o degradację jakościową luminoforów ekranu telewizora) w związku z emisją oznaczeń graficznych wprowadzonych przez KRRiT, należy uznać, że nie są one pozbawione podstaw, zwłaszcza, że producenci odbiorników zamieszczają stosowne ostrzeżenie w instrukcji obsługi. Dotyczy to jednak wyświetlania na ekranie telewizora obrazów statycznych przez długi czas, co należy rozumieć jako pracę stałą przez kilkaset godzin. Jest to ostrzeżenie, dotyczące sytuacji, w której praca odbiornika odbywa się w warunkach ekstremalnych i trudno zakładać, aby użytkownik był narażony na uszkodzenie odbiornika w czasie oglądania programu telewizyjnego.
Zjawisko zniszczenia się luminoforów może nastąpić tylko w wyjątkowo skrajnych warunkach. Takie przypadki miały miejsce, ale dotyczyły wyświetlania stałych obrazów przez bardzo długi czas i nie odnosiły się do odbioru telewizji programowej.
Uprzejmie proszę o rozważenie powyższych wyjaśnień w kontekście Pańskiego wystąpienia."

Czyli wszystko jest w porządku, a moją historyjkę sobie wymyśliłem. Taki wniosek mogę wyciągnąć po lekturze tej odpowiedzi. Rozumiem, że w tej sytuacji inicjatywa w celu wydania określonych regulacji prawnych (co sugerowałem w zapytaniu) jest niepotrzebna.
Co o tym myślicie?
PUFO tez wyslalem list do KRRiT. zobaczymy jak mnie "zalatwia"
jak dlugo czekales na odpowiedz?.
oczywiscie jesli dostane odpowiedz to wkleje na forum i wysylam kolejny list do KRRiT.
chyba ze odpowiedz bedzie pozytywna i kolejnego listu nie trzeba bedzie juz wysylac.
nie moge sie doczekac listu od KRRiT.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Jak chcecie coś zrobić lepiej dla innych = popieram w 100%. ;)

Jednak nie demonizować w sprawie powidoków.
Od nich do wypalenia na stałe droga naprawdę daleka i w praktyce okazuję się (Allegro, Ebay, fora tematyczne) ze takich TV praktycznie w ofercie odsprzedaży nie ma.
Był czas gdy wraz ze znajomymi byliśmy mocno zainteresowani takimi egzemplarzami, ale okazało się (wbrew obiegowym opiniom) że "ze świecą szukać" TV z wypaleniem na stałe.
Z 99% wpisów dotyczy tylko znikającego po czasie powidoku.;)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
powinno wygladac tak,zdjecia wklejalem, strona 8 . to jest dopiero przemyslana decyzja i z glowa:) problem powidokow znika raz na zawsze.
na niektorych zagranicznych kanalach nie ma tez logo w czasie projekcji filmow . logo kanalu jest tylko przed filmem, lub pojawia sie tylko na kilka sekund na poczatku i koncu filmu.
zobaczymy jaka bedzie odpowiedz od KRRiT . czy zaprzeczy informacjom ze strony sony i instrukcji telewizorow. moze sony tez nie maja racji.
gdyby nikt nie zglaszal problemu to np logo kanalow c+ polska, universal channel , tvn turbo i innych wygladaloby tak jak dawniej. nawet logo kanalu polonia 1 jest transparentne .
wlosi tez maja dosc powidokow i logo rai wyglada zdecydowanie lepiej niz kiedys.
wloskie forum - avmagazine
nie ma sensu o tym pisac bo wiadomo jak jest. sa zdjecia, przyklady na innych forach internetowych,szkoda czasu. nikt tego problemu nie wymyslil. w tym czasie co pisalem post moglem wyslac list do stacji telewizyjnej np axn.
we wloszech axn nadaje z polprzezroczystym logo. w polsce jeszcze nie
mozna sie tego domagac, to kopia listu wklajna juz na forum.


Fox International Channels tez potwierdzil ze sa to prawa konsumenta

Fox International Channels - spółka medialna należąca do koncernu News Corporation. Jest producentem międzynarodowych kanałów tematycznych, National Geographic Channel, Nat Geo Wild oraz National Geographic HD dostępne w polskiej wersji językowej
Szanowny Widzu,

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska
 

Attachments

  • canal+ france 1.jpg
    canal+ france 1.jpg
    45 KB · Wyś: 744
  • canal+ france 2.jpg
    canal+ france 2.jpg
    45,5 KB · Wyś: 753
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
Witam wszystkich,
prosiłbym o poradę czy taka sytuacja może być normalna ?

posiadam plazmę Panasonica i telewizję N


kolory w plaźmie mam ustawione standardowo, od jakiegoś czasu (w sumie od czasu wypuszczenia turbo)mam taki dziwny chwilowy powidok, który powstaje po dłuższym wyświetlaniu menu dekodera lub innej pozycji gdzie jest na dole widoczny ten niebieski pasek

vod.jpg


zostaje lekko czerwona poświata na czarnym kolorze po tym pasku, widoczna z bliska i w zaciemnionym pomieszczeniu, szczególnie jest to widoczne gdy oglądamy filmy z pasami a wcześniej przez parę min wyświetlany był ten rażący pasek.
powidok znika raczej szybko bo po paru min, a jak jest na nim obraz to szybciej.
Gdyby tak zostawić ten niebieski ekran na dłużej z pół godz. i potem wyłączyć TV to na następny dzień powidok będzie widoczny ale również zniknie
 

pinok

New member
widoczna z bliska i w zaciemnionym pomieszczeniu, szczególnie jest to widoczne gdy oglądamy filmy z pasami a wcześniej przez parę min wyświetlany był ten rażący pasek.
powidok znika raczej szybko bo po paru min, a jak jest na nim obraz to szybciej.
Gdyby tak zostawić ten niebieski ekran na dłużej z pół godz. i potem wyłączyć TV to na następny dzień powidok będzie widoczny ale również zniknie


Czyli twój TV pracuje prawidłowo.
Niczym się nie przejmuj.
 

marmiz86

New member
witam
ja od 2 miesięcy posiadam powidok Loga bbc cbeebies w prawym dolnym rogu...jakie jest prawdopodobienstwo ze ono zniknie... marti mnie to bardzo...posiadam panasonica tx p42gt20...
Prosze powiedzcie mi co ja mam z tym zrobić...oczywiście przez pierwsze tygodnie nie ogladalem dłuzej jednego kanału niz 15-30min... a jednak cos takiego mi sie pojawilo.Nawet mialem gościa z serwisu Panasonica w domu i po miesiącu od tego wydarzenia i stwierdził ze to samo zniknie. jest styczeń a on był w listopadzie i dalej go widać

proszę o porade:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jeszcze korzystasz z bbc cbeebies- to może się utrwalić. Jeśli nie to jeszcze "trochę wody upłynie za nim zniknie. Chyba że powidok jest mocny.
Próbowałeś go potraktować "śniegiem "?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie sądze żeby całkowicie zniknął jesli jest juz dwa miesiące, może przyblaknie tak że nie bedzie przeszkadzał ale to też pewnie potrwa tygodniami.
 

marmiz86

New member
powidok jest dużo słabszy niz na początku
już w ogóle nie oglądamy tego programu. a jak juz moj synek mnie zmusi to porostu zoom-uje obraz tak ze logo jest poza ekranem...
traktowalem go śniegiem i to dośc długo...gość z serwisu mówił że jeżeli to pozostanie to bedą wymieniać matryce z tym ze musi ta matryca pochodzić jakies 2000godzin
 

don111

Banned
jak oglądasz jeszcze ten kanał to koniecznie używaj zooma, wtedy powidok powinien stopniowo zanikać, jest duża szansa że całkowicie zejdzie po dłuższym czasie
 

SławekM

New member
Witam

Przyznam, że znalazłem to Forum właśnie w związku ze śladem po logo TVP1 w P42V20. TV kupiony we wrześniu ub. roku - ślad po logo zauważyłem w połowie grudnia. Nie oglądam na okrągło TVP1 - pewnie i tak znacznie mniej niż inne programy. Ustawienia obrazu od początku na fabrycznych THX (nie pamiętam, czy tryb eco był fabrycznie wyłączony, czy nie ale ja miałem wyłączony). Traktowałem TV ze 3 noce śniegiem z nie ustawionego kanału analogowego, potem ok 48h pioneer plasma cleaner oraz przesuwającym się białym, pionowym pasem na czarnym tle z menu serwisowego. Wszystko w trybie dynamicznym z podkręconym kontrastem i zimnym balansem bieli. Dodatkowo od tego czasu TVP1 i TVP2 oglądam w trybie zoom1 żeby logo nie było widoczne. Niestety niewiele to dało. Nie wiem czy to jest powidok czy uszkodzenie w tym miejscu matrycy. Widoczny jest tylko na jasnym tle - szczególnie mocno na jsnożółtym. Jak myślicie, czy z czasem zniknie (nie chcę już katować godzinami TV śniegem czy też PPC czy też już tak będzie?

pozdrawiam
Sławek

PS
Po faktycznie długotrwałym oglądaniu jednego i tego samego programu (uk championship snooker na Eurosport HD) zauważyłem delikatny ślad, który zniknął po 1 dniu.
 

digitalus

Banned
trudno powiedziec czy zniknie.najlepiej aby zniklo. napisz skarge to KRRiT. list do KRRiT wyslalem.
do tvp nie warto wyslac listow bo odpowiedzi nie bedzie.
jesli chodzi o kanal eurosport to obietnica zmiany logo tego kanalu byla w 2009 roku.
( odpowiedz od eurosport) kopia listu z 22-06-2009

Dzień dobry,



Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Nasi graficy podjęli już prace nad wdrożeniem półprzezroczystego logotypu. W najbliższym czasie powinno się ono pojawić antenie naszych kanałów.



Z poważaniem,

Eurosport Polska
kontakt do eurosport
eurosport@eurosport.pl
kilka dni temu wyslalem list. ale nie dostalem odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:
Do góry