Powidoki w plazmach

don111

Banned
Sprawdziłem to osobiście też na panasonicu, poza tym wystarczy poczytać opinie różnych osób, każda plazma ma ten efekt nawet tegoroczna. Pewnie masz u siebie ustawione małe wartosci kontrastu i efektu tego tak nie widzisz ale przeciez nie po to sie kupuje tv żeby jechac na minimalnych ustawieniach.
oglądam tak bo lubię, nie dla jakiegoś oszczędzania, trochę poniżej połowy (30-40%), w nocy nawet jeszcze niżej
u mnie od początku us open leci na okrągło eurosport, po takich kilkugodzinnych sesjach mogę ledwo dostrzec z nosem w ekranie zarysy loga, ewentualnie z normalnej odległości na siłę można by się doszukać minimalnie rozjaśnionego miejsca tam gdzie było wcześniej logo
to jakie te powidoki mogą być po napisach, które są na zmianę wyświetlane z ruchomym obrazem w tym samym miejscu ? szanse zerowe, choćby kontrast był na max, biel zimna i co by jeszcze nie wymyśleć...
generalnie ile plazm tyle opinii i tyle samo indywidualnych przypadków nawet co do tego samego modelu, chyba jednak to docieranie plazmy to nie mit, bo jeden łatwo łapie powidoki, drugi prawie wcale, a trzeci zanim się zorientował to ma już wypalone na stałe :)
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Jasne że nie bedzie powidoków po napisach jesli miałes je wyswietlane na tle ruchomego obrazu ale ja pisze o sytuacji gdzie napisy są ustawione poniżej obrazu filmowego na czarnym tle. Wiekszosc filmow kinowych ma czarne paski na dole i góry bo format kinowy jest troche niższy od 16/9 i te napisy wiekszosc ludzi sobie ustawia na czarnym fragmencie bo wtedy są lepiej widoczne. Po godzinie takiego filmu nie ma szans żeby w tym fragmencie ekranu obraz nie był delikatnie szary zamiast czarnego. Tak miałem na moim Samsungu, efekt identyczny u 42G10 u kumpla. Oczywiście to znika po dosłownie 15 minutach ale efekt sam w sobie jest.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Czytam te posty i mysle... Ile osob ma dobre lcd i dobra plazme? Nie mam nic do ukrycia wiec mam plazme sama b850 i lcd Toski sv. Mam sporo znajomych i KAZDY wskazal na lcd (po kalibracji ofkorz) kiedy byl u mnie i widzial na WLASNE oczeta, a nie czytal posty gimnazjalistow. Szczam cieplym moczem na fanbojstwo i popieranie tego co sie ma. Bylem latami za plazama , kuplem Panasa plazme, jednego z pierszych za 15.000, byl szal i emocje niesamowite, w latach 90'. Ale teraz nie tylko powidoki sa z epoki kamienia lupanego... Nie bede sie tlumaczyl, bo ja to widze na co dzien. Zycze udanego wyboru.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Więc tak, po 7.5h grania w Gta 4 mam lekko widoczny powidok, próbowałem zrobić foto ale aparat nie wyłapuje tego.Tak wygląda ten HUD w grze

Uploaded with ImageShack.us
 
Ostatnia edycja:

Saracen

New member
Powidoki na plazmach są i to niezależne czy jest to sprzęt za 3000zł czy za 6000zł. Ja mam plazmę Pioneera PDP-4279XA i z początku powidoków nie było. Niestety jednak nasze "kochane" stacje mają takie a nie inne loga i one spowodowały powidoki w dwóch górnych narożnikach.
Jest to najbardziej widoczne na jasnym i ciemnym tle i nie trzeba się szczególnie przyglądać. Próbowałem się ich pozbyć ale nawet 24H zapuszczenie rożnych programów do usuwania powidoków nie pomogło.
Powiem krótka z powidokami trzeba uważać , raz są raz ich nie ma i na to nie ma się wpływu.
 

don111

Banned
Jasne że nie bedzie powidoków po napisach jesli miałes je wyswietlane na tle ruchomego obrazu ale ja pisze o sytuacji gdzie napisy są ustawione poniżej obrazu filmowego na czarnym tle. Wiekszosc filmow kinowych ma czarne paski na dole i góry bo format kinowy jest troche niższy od 16/9 i te napisy wiekszosc ludzi sobie ustawia na czarnym fragmencie bo wtedy są lepiej widoczne. Po godzinie takiego filmu nie ma szans żeby w tym fragmencie ekranu obraz nie był delikatnie szary zamiast czarnego. Tak miałem na moim Samsungu, efekt identyczny u 42G10 u kumpla. Oczywiście to znika po dosłownie 15 minutach ale efekt sam w sobie jest.
ok no teraz wszystko jasne :)
nawet nie wziąłem tego pod uwagę, po prostu nigdy w takim trybie nie oglądam, zoomuje sobię tak na playerze, że mam małe paski ok 1cm, normalne kinowe pasy dają zbyt malutki obraz na 46'
w najbliższych dniach sobie przetestuję specjalnie jak to wygląda, choć jestem w zasadzie pewny że śladu nie będzie, chyba że tv od razu po włączeniu będzie tak właśnie odtwarzał film (tak jak pisałem, prosto z czarnego ekranu bez sygnału, po pierwszych obrazach po np menu tv czy dekodera widać krótkie powidoki, później jest czysto)

Czytam te posty i mysle... Ile osob ma dobre lcd i dobra plazme? Nie mam nic do ukrycia wiec mam plazme sama b850 i lcd Toski sv. Mam sporo znajomych i KAZDY wskazal na lcd (po kalibracji ofkorz) kiedy byl u mnie i widzial na WLASNE oczeta, a nie czytal posty gimnazjalistow. Szczam cieplym moczem na fanbojstwo i popieranie tego co sie ma. Bylem latami za plazama , kuplem Panasa plazme, jednego z pierszych za 15.000, byl szal i emocje niesamowite, w latach 90'. Ale teraz nie tylko powidoki sa z epoki kamienia lupanego... Nie bede sie tlumaczyl, bo ja to widze na co dzien. Zycze udanego wyboru.
obraz z epoki kamienia łupanego, to samo można powiedzieć w drugą stronę i to chyba przesada w obydwu przypadkach :)
powiem tak, najwięcej jednak zależy nie od technologii tylko od możliwości ustawień właściwej gammy i kolorów, a tv ma tylko umożliwiać szybki ruch i ostrość, dobre skalowanie, dobry obraz i jasny i ciemny ze szczegółami no i tutaj zaczyna się problem bo nie ma idealnego tv, LCD nie mają standardowo 1000hz, kontroli podświetlenia każdego piksela i przez to idealnej gradacji w ciemności a plazmy mają gorszą jasność, powidoki, ostrość (tyle że go zachowują w ruchu)
pisałeś że miałeś na Samsungu takie powidoki, które są nie do zaakceptowania więc ok, masz prawa nienawidzić swojej plazmy, ale nie każdy użytkownik plazmy ma problemy z powidokami
dla mnie w praktyce problemu widocznych powidoków nie ma, ale jest inny, większy problem
drażni mnie w ogóle, że jakieś zagrożenie gdzieś tam istnieje (od powidoków do możliwości wypalenia), mimo że przy normalnym użytkowaniu to bardzo mało prawdopodobne... tak naprawdę to jest też sporo niejasności z właściwym użytkowaniem plazm - docierać czy nie, oraz jak w praktyce powinno się oglądać (konkretnie ile max h statycznego obrazu aby było bezpiecznie) przy takich jednorazowych lub przerywanych sesjach - bo tego nikt nigdy wprost nie napisał ani nie sposób się tego dowiedzieć u producenta
dla mnie sama ta świadomość powidoków i ta niewiedza (wszystko czego się dowiaduję to tylko z własnego doświadczenia) jest faktycznym problemem a nie powidoki których nie widzę
dla kogoś innego to nie musi być problemem, ja nie lubię niedomówień :)
 

Berserker

New member
Czy może ktoś załączyć jakieś foty z powidokami żeby można ocenić ten efekt?

Czy są osoby którym wypaliły się trwale jakieś znaczki, loga lub inne historie? Wiem że mało kto lubi się takimi rzeczami chwalić, ale jest fajnie jeżeli można wymieniać równiez takie informacje.
I nie ma się co tego wstydzić bo przecież każdy tv ma jakieś wady.

Rozumiem że przy ogladaniu tv i filmów wiekszych problemów z tym nie ma, ale po kilkugodzinnym graniu na normalnych ustawieniach problem się pojawia i to spory?

Problem (o ile nazwać to problemem) powidoków istnieje. Po prostu nie trzeba zwracać na nie uwagi, bo to nie jest wypalenie ani uszkodzenie ekranu i znikają one po kilku czy kilkunastu minutach. Jak tu wcześniej pisano znaczek solidarności znikł po dłuższym czasie, ale plazmy są wrażliwe na czerwony kolor i łapią mocniejszego powidoka z tego powodu, ale też znikającego.

Nie ma praktycznie szans aby normalnie oglądając telewizję wypalić znaczek. Moja mama ogląda na plazmie (tani samsung ps42a457) TVN24 i po ok 2 miesiącach w miejscu paska informacyjnego pojawiła się ciemna smuga delikatnie widoczna jednak tylko na jednolitym białym tle (normalnie jej wcale nie widać). To już faktycznie jest wypalenie, ale rano był włączany TVN24 i wyłączany wieczorem - nawet jak moja mama siedziała w ogrodzie to w salonie działał telewizor z tym zapuszczonym kanałem. Po zwróceniu kolejnym zwróceniu jej uwagi i postraszeniu uszkodzeniem telewizora teraz jak nie ogląda włącza inny kanał i ta smuga jest coraz słabsza czyli nawet i to się wyrównuje.

Podsumowując: plazmę wypalić można, ale trzeba się o to naprawdę bardzo postarać. Kilka czy nawet kilkanaście godzin na jednym kanale krzywdy jej nie zrobi, chyba że chcesz kupić telewizor tylko do męczenia go jednym jedynym programem.
 
Ostatnia edycja:

cassey

New member
A moze na temat powidoków wypowie sie ktoś kto zajmuje się telewizorami na co dzień, czyli posiada zdanie wyrobione na podstawie obejrzenia wielu przypadków, bo indywidualne spostrzeżenia jak widać bywają różne. A brakuje przedstawienia problemu czarno na białym.

Może wypowie się kiki albo inny człowiek który zajmuje się na tym forum fachowym doradztwem?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Czytam te posty i mysle... Ile osob ma dobre lcd i dobra plazme? Nie mam nic do ukrycia wiec mam plazme sama b850 i lcd Toski sv. Mam sporo znajomych i KAZDY wskazal na lcd (po kalibracji ofkorz) kiedy byl u mnie i widzial na WLASNE oczeta, a nie czytal posty gimnazjalistow. Szczam cieplym moczem na fanbojstwo i popieranie tego co sie ma. Bylem latami za plazama , kuplem Panasa plazme, jednego z pierszych za 15.000, byl szal i emocje niesamowite, w latach 90'. Ale teraz nie tylko powidoki sa z epoki kamienia lupanego... Nie bede sie tlumaczyl, bo ja to widze na co dzien. Zycze udanego wyboru.

To sprzedaj mi tego b850 skoro jest taki słaby w porównaniu do LCD.
Też nie mam teraz plazmy tylko chwilowo LCD i patrzeć na ten obraz nie moge, zwlaszcza na SD. I to na tej samej matrycy co toshiba xv733.
Moi znajomi też jakoś nie widzą tych zalet LCD :/
 

Prezes59

New member
To sprzedaj mi tego b850 skoro jest taki słaby w porównaniu do LCD.
Też nie mam teraz plazmy tylko chwilowo LCD i patrzeć na ten obraz nie moge, zwlaszcza na SD. I to na tej samej matrycy co toshiba xv733.
Moi znajomi też jakoś nie widzą tych zalet LCD :/
No właśnie gdzie ten obiektywizm.Mam ponad 3 m-ce LG50PK950 i ponad 800 godzi męczę go na tvn24 , tvn cnbc ,eurosport i jakieś filmy.I tak czytając te posty szukam dziury w całym i postanowiłem zrobic powidoki patrząc 10 godzin na tvn- no i rzeczywiscie udało się zobaczyc niecałą minutę.Nie zdążyłem nawet sprawdzic jak działa czyszczenie kolorem , wybielanie lub orbitowanie.Włączając orbitowanie zauważyłem ,ze obraz został pare milimetrów przesunięty,,,,i tyle.Na pewno nie kupiłbym zadnego LCD i współczuję tym zawiedzionym.
 

Berserker

New member
A moze na temat powidoków wypowie sie ktoś kto zajmuje się telewizorami na co dzień, czyli posiada zdanie wyrobione na podstawie obejrzenia wielu przypadków, bo indywidualne spostrzeżenia jak widać bywają różne. A brakuje przedstawienia problemu czarno na białym.

Może wypowie się kiki albo inny człowiek który zajmuje się na tym forum fachowym doradztwem?

Człowieku czego oczekujesz?

1 - Powidoki występują we wszystkich plazmach niezależnie od tego co Ci powiedzą niektóre osoby chronicznie ich nie dostrzegające.
2 - Powidoki bardzo często po zmianie kanału z innego (na którym dłużej siedzieliśmy) na ruchomym tle są BARDZO mało widoczne i nie przeszkadzają w oglądaniu.
3 - Powidoki nie są oznaką wypalenia i po chwili (rzadko dłuższej chwili ale jednak!) znikają (zazwyczaj jest to kwestia od kilkudziesięciu sekund do kilku minut ze wskazaniem na tą pierwszą wartość).
3 - Plazmę można faktycznie wypalić katując ją tym samym kanałem przez ok 2 miesiące po kilkanaście godzin na dobę, ale jeżeli się nie postarasz w tym kierunku to jej nie zepsujesz.

Te uwagi odpowiadają na zadane przez Ciebie pytania i nie potrzeba ich sformułowania żadnych ekspertów.

Warto tu też zauważyć pewną kwestię: KAŻDY telewizor można uwalić w taki czy inny sposób. W LCD kryształy nie zmieniające się potrafią stężeć (wcześniej masz fotki z telewizora Toshiby - prawie wszystkie instrukcje załączone do minitorów LCD przed tym ostrzegają), a w telewizorach i monitorach kineskopowych luminofor też się wypala - wygaszacze nie powstały dla umilania czasu tylko na początku miały właśnie chronić ekran.
 
Ostatnia edycja:

cassey

New member
Człowieku czego oczekujesz?

Te uwagi odpowiadają na zadane przez Ciebie pytania i nie potrzeba ich sformułowania żadnych ekspertów.QUOTE]

Oczekiwałem rzetelnych konkretów i faktów od osób które z telewizorami mają do czynienia na codzień i ogladaja rózne przypadki, mogą je porównać i wyciągnąć sensowne wnioski.

Nie wiem czy zauważyłeś że wiele wypowiedzi w tym temacie skrajnie się od siebie różni, jedni nie widzą problemu w ogóle inni widzą go aż nadto. Ale może być to kwestia posiadania takiego czy innego egzemplarza. Natomiast ekspert który ogląda takich telewizorów wiele i róznych wie czy jest to problem ogólny i dotyczy wszystkich bez wyjątku czy raczej jednostkowy zależny od danego modelu. I takich właśnie konkretów oczekiwałem, tym bardziej że często zamist konkretów następuje rozmydlenie tematu poprzez emocjonalne podejście do niego. Wspomniałem o kikim bo sprzedaje tych telewizorów mnóstwo, robi testy, porównania więc dokładnie wie jak to w danych telewizorach wygląda. i nie sa to wtedy jak sądzę subiektywne odczucia danego osobnika tylko opinia fachowca, co nie zmienia faktu że opinie i różne spostrzeżenia forumowiczów nie są cenne.

Ale dzęki że pokusiłes się o w miarę konkretne podsumowanie bo o to właśnie tutaj chodzi.
 

don111

Banned
Nie wiem czy zauważyłeś że wiele wypowiedzi w tym temacie skrajnie się od siebie różni, jedni nie widzą problemu w ogóle inni widzą go aż nadto. Ale może być to kwestia posiadania takiego czy innego egzemplarza.
właśnie tu tkwi problem, nie ma prostych i jasnych informacji na ten temat, nawet u producenta jedyne czego można się dowiedzieć to masło maślane
każdy egzemplarz danego modelu wypala się tak samo, różnica może wynikać (przypuszczalnie) w związku z tym co było oglądane i z jakimi ustawieniami ekranu - zwłaszcza w początkowym okresie po zakupie tv (tzw docieranie) jak i późniejszym

na pewno bardzo bliskie prawdy też jest to co wypunktował Berserker
1 - Powidoki występują we wszystkich plazmach niezależnie od tego co Ci powiedzą niektóre osoby chronicznie ich nie dostrzegające.
2 - Powidoki bardzo często po zmianie kanału z innego (na którym dłużej siedzieliśmy) na ruchomym tle są BARDZO mało widoczne i nie przeszkadzają w oglądaniu.
3 - Powidoki nie są oznaką wypalenia i po chwili (rzadko dłuższej chwili ale jednak!) znikają (zazwyczaj jest to kwestia od kilkudziesięciu sekund do kilku minut ze wskazaniem na tą pierwszą wartość).
3 - Plazmę można faktycznie wypalić katując ją tym samym kanałem przez ok 2 miesiące po kilkanaście godzin na dobę, ale jeżeli się nie postarasz w tym kierunku to jej nie zepsujesz.

u mnie wczoraj kolejna sesja eurosportu hd, tym razem testowo zwiększyłem specjalnie kontrast na ~60%, po 5h oglądania (trochę dłużej niż trwał mecz Wawrinka-Jużny) bez zmiany kanału - efekt mało widoczny na czarnej planszy w postaci lekko szarej chmurki, z 5cm dopiero widać zarysy loga
nie wiem po dokładnie jakim czasie zniknęło ale po 1h oglądania czegoś innego nie było już najmniejszego śladu (sprawdzane z nosem w ekranie)

20100512_eurosport_hd.jpg
 

yorik

New member
Pozwolę sobie podłączyć się pod temat.

W kwestii wypalania ciekawi mnie sprawa tzw. czarnych pasków wynikających ze skalowania obrazu (u góry i na dole w 16:9 i po bokach w 4:3). Czy oglądanie przez np.: 2,5-3 h filmu odbija się jakoś negatywnie (w postaci powidoków) na ekranie, czy jest mocno widoczne i po jakim czasie to znika?
W szczególności interesuje mnie to w odniesieniu do plazm panasonica (a jeszcze szczególniej - 37x20)
 

digitalus

Banned
ogladanie filmu z czarnymi pasami na dole i gory ekranu przez 2-3 godziny to zerowe zagrozenie.
dlugotrwale ogladanie programow w formacie 4:3 w telewizorze 16:9 bez znaczenia czy to bedzie plazma czy lcd to mozliwosc ze slady sie utrwala.przeciez producenci telewizorow lcd w instrukcji ostrzegaja aby nie ogladac w ustawieniach 4:3 tylko 16:9.

cytat z forum elektroda od osoby ktora zajmuje sie naprawa sprzetu rtv. temat dotyczy lcd

ja sie spotykam z tym codziennie. wypalone paski, wypalone loga tvp1, wypalone krzyze z monitoringu itd. a kto powiedzial ze ta technologia jest doskonala? lcd jeszcze dlugo nie bedzie swiecil tak jak crt. daleko mu do kineskopu. to co sie pisze w reklamowkach to stek bzdur, marketing i nic wiecej. teraz sobie siedze i slucham reklamy o nowym 200hz telewizorze, ciekawe co tam jest 200hz jak w lcd nie ma ramki (odchylania pionowego).

technologia idzie do przodu, ale nie po to aby byla lepsza, ale po to aby byla tansza w produkcji. dzis juz sprzetu nie produkuje sie na nascie lat. to nie sony z pewexu ktore do dzisiaj gra. ten sprzet ma "cykl zycia" przewidziany na 5 lat - o czym wyraznie pisza na ceryfikaach dokladanych do instrukcji - przewaznie w jezyku rosyjskim , bo tam prawo tego wymaga.

to przykre ze sprzet ktory niejednokrotnie ludzie kupuja na raty na 4-5 lat psuje sie wczesniej i to bez mozliwosci taniej naprawy. (moduly zadko kosztuja ponizej 1000zl a o naprawie ich czesto mozna zapomniec).

moze i zalozyciela tematu to nie dotyczy, ale skad wiesz ze nie gral na ekspozycji 16 godzin dziennie w trybie 4/3 ?

jeszcze jedna uwaga, i lcd i crt produkowane jako monitory komputerowe, sa bardziej przystosowane do pracy ze statycznymi obrazami ale tez nie sa pozbawione tej wady- niby po co wymyslono wygaszacze ekranu? lcd to substancja organiczna o przewidzianym czasie pracy, jak "robaczki" nie pracuja to stazeja sie wolniej od tych co sie ruszaja na srodku obrazu.

po co kupowac 16/9 zeby ogladac 4/3? po co kupowac diesla nie majac w okolicy ani jednej stacji z ropa? nie wiem, ludzie czesto sie nie zastanawiaja , sluchaja sprzedawcow i wierza w ten kit co im wcisnie. nie raz slyszalem jak klienci marudzili ze zaluja ze kupuli 16/9 bo geby takie porozszerzane maja. komercja, komercja, komercja.....
wypowiedz innej osoby
a ja uważam ,że obecnie są już LCD które spokojnie mogą zastąpić CRT w domu. W swoim czasie gdy naprawiałem TV w którym trzy super jasne kineskopy rzucały obraz na ekran (TV projekcyjny) na którym zobaczyłem wypalony znak TVP1 przyjąłem dowodowo ,że światło też ma swoja energię i też coś potrafi (wyjałowić jak się nad tym zastanowić to wydaje się to dobre określenie)
Koniec kropka.(ale nie w tym przypadku)
Pozdrawiam.
powidoki dotycza tez lcd
n telewizja nowej generacji - Zobacz pojedynczy Post - TVN 24 - 16:9 Już nie długo?
dlatego wiele stacji telewizyjnych ma polprzezroczyste lub ruchome logo aby nie doszlo do trwalego odznaczenia. zmiany logo to w wiekszosci listy do stacji telewizyjnych od posiadaczy lcd i plazm. (wloskie forum avmagazine )ostatnio np do sky i rai aby zmienily swoje logo kanalow na polprzezroczyste . tak sie stalo
zacytuje jeden post
W końcu postanowili wyeliminować przeklęte nieprzezroczyste logo z RAI
Wreszcie logo przejrzyste, takie jak Mediaset
YouTube - Sky Cinema 1 Italy - New Look and Ident 2010
przypadek?

tvn turbo - 2 pazdziernika 2009 zmiana logo.poprzednie bylo fatalne.
2 wrzesnia start nowych kanalow nfilm hd -polprzezroczyste logo
23 wrzesnia start nowego kanalu polsat film - polprzezroczyste logo
canal+ polska - zmiana logo na polprzezroczyste 17 listopada 2009.
universal channel , zmiana logo na polprzezroczyste 12 maja 2010.

jeszcze dwa cytaty z forum elektroda
Zarówno plaźmie jak i LCD szkodzi praca w trybie 4/3,
w plaźmie jak już wcześniej napisano wypala się luminofor (tak jak w tradycyjnym CRT),
a w LCD pozostają pionowe paski po obu stronach ekranu
na końcu wyświetlanego obrazu w formacie 4/3.

Dla ciekawości dodam , że w pewnym studiu regionalnym TVP-3 wszstkie odbiorniki LCD(takie też używają) po pewnym czasie miały wypalone loga jak w konwencjonalnych tv.Pracowały one na podglądzie innych programów.
jak wyglada to obecnie? na podgladzie programow nie ma logo.
wyglada to tak.zdjecie z sopot festiwal
------------------
LEPSZE LOGO OD TVP MA NOWY POLSKI KANAL CSB TV.
 

Attachments

  • sopot.jpg
    sopot.jpg
    131,6 KB · Wyś: 403
Ostatnia edycja:

Berserker

New member
Nie wiem czy zauważyłeś że wiele wypowiedzi w tym temacie skrajnie się od siebie różni, jedni nie widzą problemu w ogóle inni widzą go aż nadto. Ale może być to kwestia posiadania takiego czy innego egzemplarza.

Nie wiem po co Ci tak dokładne dane. Jak chcesz kupić plazmę i się boisz to weź pod uwagę te najbardziej pesymistyczne wypowiedzi, a i z nich wynika, że powidoki powstają i po pewnym czasie znikają. W dodatku są prawie niewidoczne.

Jeżeli nie zamierzasz tłuc plazmą jeden kanał z siermiężnym mega logiem (lub banerem w stylu TVN24 czy Polsat News) przez kilka miesięcy non stop to masz dużo większe szanse, że telewizor padnie z innych powodów niż wypalenie ekranu. Bo zepsuć się ma prawo wszystko - od żelazka po telewizor.

A jak chcesz dokładnych danych to raczej musisz starać się o nie od producenta (o ile ten zechce się do tego przyznać - np w telewizorze Hitachi w instrukcji było napisane, że ich plazmy się NIE wypalają).
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
s30vsz.jpg


Tak jak właściciel napisał - 3-4dni x 5godzin pod rząd grania w Dragon Age. Panasonic G10. Ciekawe kiedy i czy znikną.
 
Ostatnia edycja:

konoo

New member
@Digitalus
Ja cię proszę skończ swoją "misję" jak to powiedział kolega wyżej
Sam posiadam Plazme i jestem jak na razie obiema rękoma za tą technologią
Lecz nie oszukujmy się powidoki w Plazmach to jak by powiedzieć standard tej technologi mi osobiście to w niczym jej nie ujmuje
Lecz powidoki w LCD to inna bajka jest to jednak w LCD rzadki przypadek , a ty z tego robisz wielki argument swojej krucjaty
 
Do góry